הרשמה לניוזלטר
מידע והרשמה ל -Muzik
שם
טלפון
מייל
נושא
שלח
This Mortal Coil
מיקה מעוז
| שלישי | 20.12.11 |
This Mortal Coil
חלק רביעי מתוך עבודת המחקר של מיקה מעוז על הסופרגרופ This Mortal Coil מבית היוצר של הלייבל 4AD.
 

"Mortal coil is a poetic term that means the troubles of daily life and the strife and suffering of the world. It is used in the sense of a burden to be carried or abandoned, most famously in the phrase “shuffle[d] off this mortal coil” from Shakespeare’s Hamlet"

 
"This Mortal Coil" היא לא להקה, זהו בעצם פרויקט פרי יצירתו של Ivo בו הוא לקח תפזורת של זמרים ונגנים (רובם מהלייבל 4AD) שלדעתו התאימו לפרויקט, והחל לעבוד על אלבום ראשון שרובו קאברים של אמנים ושירים שאהב, יחד עם קטעים אינסטרומנטאליים שכתב עם שותפו להפקה ג'ון פרייר.

את השם של האלבום הראשון It'll End in Tears, יצר בהמשכיות מושלמת למשמעות השם של - This Mortal Coil.

"זו הכתובת שתיחרט על קירות המערה הדיגיטלית, כשהאנשים האחרונים בעולם יביטו אל הבוקר הראשון שאחרי הפצצה" כתב על שם האלבום מישל אופטובסקי בעיתון "חדשות".

האלבום It’ll End in Tears יצא במרס 1984.

Ivo לא מתבייש לומר שכוונתו המלאה הייתה ליצור משהו מלנכולי לחלוטין.
הוא מספר שעוד מימי ילדותו התאהב במוזיקה בגלל שהיא יוצרת אווירה, וניסה לייצר את אותו הדבר כשגדל.
ההבנה שלו הייתה שמוזיקה היא שילוב של הרבה דברים, של הרבה סגנונות, של תרבות, של ילדות, של ריחות של סאונד ושל אווירה. בראיון איתו הוא מספר על כל התהליך, ההשפעות מהפינק פלויד והשקפתו לגבי מוזיקה, היכולות שלה, והחזון האישי שלו לגבי המוסיקה שלו:
 
"I remember being young and hearing music and thinking, 'I didn't know music could do that,'“ he says.
"Just getting an idea of people's imaginations and experimentation and innovations as opposed to something simply fitting into being marketed or played on the radio. The impact on me as a 12- or 13-year-old of Pink Floyd's Piper at the Gates of Dawn [their first LP] was enormous. I like to think of people the same age today perhaps hearing My Bloody Valentine's Loveless, and that having the same impact-that they didn't know that you could do that with music." It all comes down to feeling: "That can be a feeling of a release, of pent-up tension or aggression, or just being transported through a beautiful moment or an emotional setting. It's just something that connects. I don't know why it does it, but it's there, and I'm bloody glad it is."
 

בראיון מאוחר יותר שמתבסס על ה - ""Hope Blister (פרוייקט שהקים Ivo שנים מאוחר יותר בהשראת This Mortal Coil), אפשר לראות את גישתו לאופן בו דברים מתחילים, והאם יש מטרה לכל דבר, או שזה פשוט קורה כי אתה קשוב והולך עם מה שיש בתוכך ובכוחך לעשות:

"What's your goal when you ask somebody out on a date?" he asks. "You don't really know. It's an attraction or an interest, and when you make that suggestion, you have no idea whether you'll end up marrying that person or having a disastrous one-off date."
 

הוא מסביר שהוא הבין שמוזיקה מקורית זה משהו שקורה גם ככה, והוא פשוט רצה להיות חלק מזה, ואולי ליצור את ההבנה הזו במכוון יום אחד.
 
"Always worth listening to everything, because somebody somewhere was doing something that you'd never heard before. I just wanted to be part of it. I wanted to find out about the mechanics of making and distributing a record. It was just opportunity and curiosity, really. Gradually, within the first two or three years, a bigger picture evolved of wanting to develop trust from an audience and a degree of label identity, that there might be something worth listening to because it was on a particular label".
 

לאחר שקבע שהוא המפיק, חיפש Ivo את האנשים הנכונים לעבוד איתם בשביל ליצור את האלבום הראשון של 4AD - This Mortal Coil.

בפוסט הבא נספר על האנשים איתם בחר Ivo לעבוד. אנשים אלו השפיעו רבות, כל אחד בדרכו, באופיו וביכולותיו אותן ניסה לממש Ivo בצורה הטובה ביותר בפרויקט. 
 
המאמר נכתב במסגרת קורס פרספקטיבות מוזיקליות ב- "Muzik” - בית ספר גבוה ליצירה והפקת מוזיקה", בהנחיית עמית הכט
 
 

 

לכל הפוסטים בסדרה:

חלק ראשון:  4AD - This Mortal Coil - חלק ראשון

חלק שני: על הלייבל 4AD ועל Ivo Watts Russell

חלק שלישי:  4AD - המשך סקירת הלייבל

חלק רביעי: This Mortal Coil

חלק חמישי: הסופרגרופ שמאחורי This Mortal Coil

חלק שישי: על האלבום It Will End In Tears

חלק שביעי: על האלבום It Will End In Tears – המשך

חלק שמיני: על האלבום It Will End In Tears – חלק אחרון
 

השאירו תגובה

לחצו על הכפתור על מנת להכנס באמצעות הפייסבוק שלכם בכדי להשאיר תגובה

Connect

לפוסט זה יש 0 תגובות