קורס DJ, כמה עולה ללמוד לתקלט? - בית ספר למוסיקה מיוזיק

ה-DJ הוא כיום אחד המקצועות הפופולריים ביותר בעולם המוזיקה. כמעט בכל מקום בו תשמעו מוזיקה, תמצאו את הדיג'יי שאמון על בחירת המוזיקה והתאמתה לאווירה והאוכלוסייה שתפגשו במקום השמעתה. בעקבות הפופולריות של המקצוע, תחום התקליטנות הפך למקצוע מלומד מאוד במוסדות מוזיקה שונים, ואף הפך לתפקיד צה"לי.

במאמר נדבר על לימודי תקליטנות – כמה זה אמור לעלות לכם, מה תלמדו בלימודים ועוד.

 

קורס דיג'יי מקצועי, מה לומדים?

קורס DJ, כמה עולה ללמוד לתקלט? - Muzik

 

כמובן שהתוכן הלימודי משתנה מקורס לקורס, אך ככלל אצבע, קורסי הדיג'יי המקיפים והמקצועיים ילמדו אתכם מצד אחד את הפן הטכני של תקלוט: ציוד הדיג'יי, סוגי הפורמטים השונים בהם מוזיקה מגיעה, טכניקות תקלוט וביצוען דרך ציוד DJ. מהצד השני, קורס DJ ברמה טובה גם יעשה לסטודנטים היכרות מעמיקה עם הפן האנושי והאומנותי של הדיג'יי: איך "לקרוא" ולהתאים את עצמכם לקהל ולמקום בו אתם מתקלטים, איך להשיג ולבחור מוזיקה, אתיקה של מקומות תקלוט שונים ודרכים שונות לשדרג את הסט שלכם בצורה שתיצור עניין מהקהל.

לעיתים גם תתקלו במוסדות חינוכיים אשר לוקחים את לימודי הדיג'יי צעד קדימה, ויציעו לכם גם קורסים המבוססים על טכניקות ספציפיות בעולם הדיג'יי, כמו סקראץ' – תחום אומנותי ענק בפני עצמו שצריך ללמוד לעומק על מנת לבצע בצורה טובה.

 

לימודי DJ, כמה עולה ללמוד תקלוט?

קורס DJ, כמה עולה ללמוד לתקלט? - Muzik

כמובן שהמחירים ללימודי די ג'יי ישתנו ממקום למקום, אך כחוק כללי, קורס דיג'יי וקורסים נלווים לרוב יעלו לכם בממוצע של 80 עד 100 ש"ח לשעת לימוד, כאשר הקורסים המקצועיים לרוב יימשכו כמספר חודשים בודדים.

 

קורס דיג'י, איפה כדאי ללמוד?

כמו בכל החלטה כלכלית, חשוב לערוך סקר שוק מעמיק לפני שאתם בוחרים להשקיע את כספיכם. שוק קורסי הדיג'יי כיום רווי ומלא באופציות, אך יש מספר דברים שחשוב לחפש שילמדו אתכם בקורס שלכם:

 

קורס דיג'יי צריך להיות מקצועי

דרך טובה לגלות האם הקורס שאתם הולכים ללמוד בו הוא מקצועי היא ע"פ מרצי הקורס. האם מדובר באנשי תעשייה מנוסים ורלוונטיים אשר ידעו לתת לכם את הכלים להיכנס לתעשייה ולמצוא פרנסה בתחום? או לחילופין במידה ואתם רוצים ללמוד למטרות העשרה – האם מדובר במרצים וותיקים עם ידע מוזיקלי נרחב?

 

קורס DJ צריך להיות מקיף

שאלות שכדאי לשאול בנושא: האם הקורס הולך לגעת במגוון רחב של נושאים בזוויות שונות? האם הקורס מתאים לסוג מאוד ספציפי של די ג'ייז או שיכול להתאים לכל די ג'יי? האם מדובר בקורס רחב היקף אשר נותן לכם את כל הזמן שתצטרכו על מנת להבין לעומק את רזי המקצוע? קורס דיג'יי טוב יגע בכל הנושאים הרלוונטיים למתקלט, מהרמה הטכנית והיכרות עם כלי התקלוט השונים, דרך למידה בסיסית של מוזיקה (תיאוריה מוזיקלית) ועד נגיעה בפן האנושי שיעזור לכם להבדיל בין טוב לרע בכל הקשור לסטים שלכם.

 

לימודי דיג'י, חשיבות סביבת הלימודים

חשוב שהקורס יתקיים בסביבה לימודית ותומכת. האם מדובר בקורס עם מספר תלמידים מצומצם המאפשר יחס חניכה נכון? האם תוכלו לקבל יחס אישי מהמרצה ולקבל פידבק מותאם לכם בהתאם להתקדמות שלכם? חשוב שהקורס יתקיים במתקן לימודים מקצועי – על איזה ציוד דיג'יי יתבצעו הלימודים? האם יתאפשר לכם להשתמש בציוד הזה לטובת תרגול באופן אישי?

 

לימודי די ג'יי מעשיים

חשוב שהקורס יהיה מעשי. האם במהלך הקורס יצא לכם להתנסות בתקלוט בצורה פרקטית? האם ההתנסויות יתקיימו על ציוד עדכני ורלוונטי שישמש אתכם גם כשתצאו לתקלט במקומות השונים? האם נדרש מכם לגלות עצמאות במטלות הביתיות ובכך להבין באופן ענייני את רמתכם המקצועית ובכך תוכלו לשפר אותה?

 

קורס DJ כפלטפורמה לקידום

האם מוסד הלימודים שלכם יעזור לכם בקידום ובשיווק העצמי שלכם במהלך ולאחר הקורס? קיימים מוסדות לימוד אשר מקדמים את בוגרי הקורס שלהם ועוזרים להם להשתלב מקצועית בתעשייה דרך משרות ועבודות מזדמנות – מומלץ למצוא מקום אשר יעזור לכם לדחוף את עצמכם ולהגיע למצב של פרנסה במקצוע.

 

קורס דיגיי, הצלחה מוכחת?

אין טוב כמו מקרי הצלחה מוכחים. רוב מוסדות הלימודים השונים יתפארו בבוגרים השונים שלהם שכבר השתלבו בתעשייה ומצליחים – האם אתם מצליחים למצוא ברשימה הזאת אנשים שאתם שואפים במובן מסוים להצליח כמותם? האם אתם מאמינים שמדובר בסביבה אשר תתן לכם השראה להצליח ולקדם את עצמכם לטוב ביותר?

 

כמה עולים לימודי די ג'יי? סיכום

כמה עולים לימודי די ג'יי? סיכום

לא משנה באיזה מקום תבחרו ללמוד לתקלט, הכי חשוב שתקבלו החלטה מושכלת שתהיו שלמים איתה. בצעו סקר שוק מעמיק ונסו לבחור במקום שייתן לכם את חווית הלימודים הכי איכותית ומיטבית – הכי חשוב לא להיות חפוזים בהחלטות שלכם.