אחרי שדיברנו על משטחי שליטה, כרטיסי קול שונים, מכונות תופים ואפילו מיקרופון אחד, הגיע הזמן לדבר על אחד המוצרים שאף אולפן אינו שלם בלעדיו – האוזניות.
מגוון השימושים הוא עצום, וההיצע הוא ענק, לכן אני אמליץ על מספר אוזניות בהזדמנויות השונות במהלך הטור שלי כאן, ואתחיל, בכוונה, בנקודה שכולם יכולים להגיע אליה –
בטווח המחיר שקרוב ל – 500 ש"ח.

HD-215 של סנהייזר הגרמנית מכילות הכל (כמעט).
מדובר באוזניות גדולות פיזית, בעלות מבנה קל אך קשיח, כשהקפסולה סגורה ונועדה לעטוף את האוזן לחלוטין.
למרות המבנה המגושם מעט ביחס לאוזניות אחרות, ברגע שמניחים אותן על הראש מבינים שהחומרים שמהן הן עשויות והמבנה שלהן, מספקים חווית האזנה נעימה ונוחה גם כשמדובר בסשן לא קצר. 280 גרם בסה"כ, בהחלט משקל קל ביחס לגודל הפיזי.

במשך זמן רב אריזת האוזניות הנ"ל הייתה מעוצבת עם תמונה של דיג'יי עליה, לאחרונה שינתה סנהייזר את האריזה ומסתפקת במדבקה שמצהירה
שהן מצויינות לשימוש דיג'יי.
למה אני מציין את זה?
בשל העובדה ש HD-215 הן אכן ורסטיליות מאוד ויכולות להתאים לשני השימושים במקביל.
האטימה המצויינת שלהן יחד עם SPL מוצהר של 112dB מספק עוצמה נהדרת לכל הופעה על במה, דיג'יי או פשוט פרפורמר מכל סוג אחר.
גם בסטודיו הן נחשבות לבחירה מועדפת כאוזניות אמן של אולפנים רבים, בשל האיכות המצויינת שלהן, האיזון היחסי (אין הדגשה מכוונת של תחום תדר כזה או אחר), הנוחות, והפירוט.
הכבל המסולסל שלהן נוח מאוד לאלה שאוהבים לנסוע עם הכסא באולפן, או להקשיב לבקשה של הקהל מבלי לתלוש את המחבר מהמיקסר (הדיג'ייז שביניכם מבינים אותי היטב).
נתונים טכניים נוספים, טווח התדרים נע בין 12 הרץ ל 22 קילוהרץ וההתנגדות נמוכה יחסית ועומדת על 32 אוהם.

באוזניות כמו באוזניות, אין כמו לבדוק בעצמכם אם האוזניות אכן מתאימות לכם מבחינת צליל או נוחות ואני ממליץ בחום לנסות אותן לפני שקונים.
עוד המלצת קנייה אחת, לרכוש ממקור שמוכר את האוזניות מהיבואן הרשמי בלבד.
האוזניות של סנהייזר מגיעות עם שנתיים אחריות ובשוק מסתובבים גם לא מעט זיופים שנראים כמעט זהים לחלוטין.

בעתיד אסקור גם אוזניות יקרות יותר המיועדות לשימושים ספציפיים יותר, אבל אם אתם מחפשים אוזניות ראשונות, במחיר שלא יאלץ אתכם למצוא עבודה נוספת, ושהתמורה שלהן מעולה – HD-215 הן לדעתי הבחירה האידיאלית.