אז החלטתם ללמוד מוזיקה לעומק אצלנו בתל אביב, אבל אתם עדיין לא בטוחים באיזה תחום אתם רוצים ללמוד מתוך המגוון הרחב שקיים בלימודי מוזיקה. במאמר זה נספר קצת על תחומי הלימוד השונים שלנו, ואולי נעזור לכם לקבל החלטה לגבי הלימודים בשבילכם.

 

לימודי מוזיקה בתל אביב

לימודי מוזיקה בתל אביב

השיקול הראשון בבחירת קורס או מסלול הלימודים שלכם הוא ככל הנראה יהיה עולם התוכן בו תרצו להתעמק ולהתמקצע בו. הנה כמה מהאפשרויות המוצעות אצלנו:

 

לימודי יצירה, נגינה והלחנה

למידת יצירה, נגינה והלחנה

לימודי מוזיקה כוללים התמקדות בכל ההיבטים החשובים ליוצרים מוזיקליים מכל הסוגים, בין אם ביצירה במובן הקלאסי של הלחנה ונגינה עם כלי נגינה אקוסטיים / שירה, או יצירת מוזיקה אלקטרונית בתוכנה. מבין הדברים שתוכלו ללמוד אצלנו בתחום היצירה וההלחנה:

  • תיאוריה מוזיקלית – היכרות ולמידה מעמיקה של שפת המוזיקה, המשמשת לתקשורת מוזיקלית בין מוזיקאים בכל העולם.
  • עיבוד ותזמור – למידה של יצירה והלחנה מרובת-קולות להרכבים מוזיקליים שונים, עם דגש על כלי מיתר וכלי נשיפה.
  • קורס קצב – למידה של תיווי והלחנה עם דגש על אלמנט הריתמיקה, והקניית כלים להבנה ויצירה של מקצבים שונים.

 

לימודי סאונד והפקה מוזיקלית

לימודי סאונד והפקה מוזיקלית

תחום ההפקה המוזיקלית והסאונד הוא תחום שנחשב היום לאחד הפופולאריים ביותר בקרב המוזיקאים המודרניים. כיום, כל מחשב ביתי פשוט יכול להריץ את רוב תוכנות היצירה וההפקה (תוכנות DAW כמו אבלטון, קיובייס וכו'), והאמצעים השונים להקלטה, עריכה ויצירה של מוזיקה איכותית כיום זולים ונגישים מאי פעם.

בלימודי סאונד והפקה מוזיקלית תלמדו את כל מה שצריך כדי להפוך למפיקים מוזיקליים עצמאיים, מה שכולל לימודים כמו:

  • יצירה והפקה ב-DAW – למידה לעומק של יצירה ועבודה בתוכנות שכיום תהליך היצירה וההפקה המוזיקלית מנוהל דרכן, וכיצד להשתמש בהן באולפן הביתי או המסחרי.
  • סאונד והקלטות –  למידה של תורת הצליל, אומנות ההקלטה על צורותיה השונות, והכלים השונים שנמצאים לרשותנו לעיצוב של סאונד.
  • יצירה והפקה אלקטרונית – למידה של יצירת מוזיקה אלקטרונית במגוון סגנונות, שכן כיום רוב הסגנונות המוזיקליים כוללים השפעות מתוכה.
  • סינתזה ועיצוב צליל – למידת המאפיינים של צליל, וכיצד ניתן להשתמש במאפיינים האלה לעיצוב צליל מתקדם בסביבת תוכנת DAW, סינתיסייזרים ועוד.
  • מיקס ומאסטרינג – למידה מעמיקה של אומנות העיצוב והעריכה של סאונד מקצועי, והעברת יצירה מוזיקלית את שלביה האחרונים לפני יציאה לאוויר.
  • הגברת מופעים – למידה של תחום הסאונד להופעות חיות, ממועדון ההופעות הקטן ועד במות הענק והפסטיבלים הגדולים ביותר.

כמובן שבאפשרות התלמידים לשלב בין מספר קורסים ממגוון תחומים על מנת ליצור לעצמו את ארגז הכלים האישי שלו, וכן להמון מהקורסים קיימים גם קורסים מתקדמים יותר למי שמעוניין להמשיך להתעמק בתחום מקצועי כזה או אחר. קיימים גם קורסים נוספים בהם לא נגענו בתחומי התקלוט, המוזיקה, ההפקה והסאונד. מזמינים אתכם לעיין בקטלוג הקורסים המלא שלנו

 

היקף הלימודים

אחד השיקולים החשובים בבחירת מסלול או קורס בו נלמד, הוא ההיקף שלו – כלומר כמה פעמים בשבוע הוא מתקיים ומה אורכו של יום לימודים.

 

מסלולי לימוד מקיפים

מסלולי הלימוד המקיפים מטרתם להקנות ארגז כלים מגוון ומקצועי, שלרוב יקח תקופה ארוכה להשיג, במסלול לימודים מרוכז ובמסגרת ששומרת על רציפות. מסלולי הלימוד שלנו, בין אם בתחומי הסאונד וההפקה או לכותבים ומבצעי שירים, מטרתם ליצור את הדרך המהירה והנגישה ביותר להיחשף לעומקים המקצועיים של תחום העשייה המוזיקלית על גווניו השונים, תוך כדי שהקורסים השונים מהם הוא מורכב יחזקו אחד את השני ויבנו אחד על גבי השני מבחינת הידע והרקע המקצועי הנדרש.

אנו ממליצים על המסלולים המקיפים למי שמעוניין לצלול לעומקי עולם התוכן בתחומי המוזיקה השונים, לקבל מגוון רחב של כלים יצירתיים וטכניים שילוו אתכם בתהליך המוזיקלי שלכם, וברצונם להשיג כמה שיותר ידע בכמה שפחות זמן. מסלולי הלימוד מיועדים בעיקר למי שרואה עצמו מתעסק במוזיקה בעתיד כמקצוע ומקור פרנסה, אך אין זה מהווה תנאי נדרש לקבלה ללימודים.

 

קורסי מוזיקה מקצועיים

מעבר למסלולים המקיפים, אנו מציעים מגוון רחב של קורסים מקצועיים בשלל נושאים, אשר לרוב יתמקדו בהיבט בודד מתוך סך החלקים שמרכיב את תהליך היצירה והעשייה המוזיקלית. הקורסים ברובם אינם שונים מאלו שמרכיבים את המסלולים המקיפים שלנו, אך חלקם יהיו ארוכים יותר בגרסת הסטנד-אלון שלהם, לטובת למידה איכותית ומעמיקה של נושאים מסוימים כמו הפקה ויצירה בתוכנת DAW, ללא צורך בתכנים משלימים שלרוב נלמדים בקורסים אחרים במסגרת המסלול המקיף.

קורסי המוזיקה המקצועיים שלנו מתאימים במיוחד למי שרוצה להעמיק בחלקים מסוימים בתהליך היצירה והעשייה המוזיקלית, ללא צורך להתחייב למסגרת שגם יכולה להיות אינטנסיבית בחלק נכבד ממנה, ומעוניינים לאמץ את המוזיקה יותר כתחביב או כתחום עשייה שלא בהכרח הופך להיות נתיב העשייה המקצועית המרכזי של הלומד, אך כמובן שגם כאן לא מדובר בתנאי מחייב.