ביקשנו בעדי אולמנסקי, נסיכת האלקטרו והצמר גפן המתוק, לספר לנו על 5 השפעות מוזיקליות שהפכו אותה ליוצרת המעולה והמעניינת שהיא היום.

מאת: עדי אולמנסקי

Aaliyah

נראה לי שכל זמרת שמתעסקת ב-R&B גדלה על האחת והיחידה, המלכה – האם: Aaliyah. עצוב שהיא נקטפה כל כך מוקדם, אבל אין ספק שהיא השאירה חותם עצום בז׳אנר – מהסאונד שלה, דרך ההגשה ועד כל מה שהיא שידרה – כוח נשי וסקס-אפיל בעת ובעונה אחת.

 

PARTYNEXTDOOR

אחד הזמרים שאני הכי מקשיבה להם בשנה וחצי האחרונות.. חתום בלייבל של דרייק ומצליח לרגש ולגעת בי כמעט בכל שיר שהוא מוציא. יש בו משהו אפל ומיוחד ועם זאת מאד נגיש. הוא לגמרי שינה את הגישה שלי לשירה.

 

Sam Gellaitry

מפיק סקוטי בן 18 שגיליתי לפני שנה והעיף לי את המוח. לא שמעתי שום דבר כזה לפניו – סאונד גדול, ביטים חדשניים וגרוב אינסופי.. הוא לפעמים הולך להיפ-הופ, לפעמים עושה האוס, ולפעמים מגיע ממש לרגעים אוונגרדיים.
ללא ספק מקווה לעבוד איתו מתישהו.

 

Chick Corea

האחד והיחיד. שמעתי אותו לראשונה בגיל 16 כשהייתי בתקופת הג׳אז שלי ואין ספק שהמוזיקה שלו עד היום איתי. אין צורך להסביר כמה הוא גאון וכמה הוא הנגיש את הג׳אז – נראה לי שהרבה אנשים בכלל לא מבינים כמה ההשפעה שלו (ושל חבריו הרבי הנקוק, קית׳ ג׳ארט ועוד רבים אחרים) נטמעה בתוך ז׳אנרים אחרים בתוך הזרמים המעניינים של ההיפהופ והמוזיקה האלקטרונית.

 

Kanye West

מה לא נאמר על קנייה ווסט. אוהבת אותו בתור מפיק יותר מאשר ראפר, אבל אין ספק שהוא גאון בכל מה שהוא עושה. הוא חסר פחד ותמיד מחפש איך לחדש ולהעיז – וזה אחד הדברים שהכי רציתי לקחת איתי בעשייה שלי – ללכת עם מה שבא לי עד הסוף. לדעתי אנשים לוקחים ברצינות מדי את האמירות הגרנדיוזיות שלו ולא מבינים את המסר שמאחוריהן.