הרשמה לניוזלטר
מידע והרשמה ל -Muzik
שם
טלפון
מייל
נושא
שלח
Stereolab - השפעות על אמנים אחרים
| שלישי | 14.06.11 |
Stereolab - השפעות על אמנים אחרים

חלק רביעי מתוך עבודת המחקר של תמי מילגרום-ישק על Emperor Tomato Ketchup של Stereolab.

על אילו אמנים מוכרים השפיעה הלהקה, ומה נתן לסטריאולאב את הטייטל 'אחת הלהקות האלטרנטיבות המשפיעות ביותר של שנות ה 90' ואחת מ"להקות הבריטיות החדשניות ביותר של העשור".

השפעות על אמנים אחרים

היה קשה למצוא הערות ספציפיות של אמנים על האלבום ETK. באופן כללי יותר[i] סטריאולאב נקראה 'אחת הלהקות האלטרנטיבות המשפיעות ביותר של שנות ה 90' ואחת מ"להקות הבריטיות החדשניות ביותר של העשור".

השירים באלבום של סטריאולאב מ 1995 Music for the Amorphous Body Study Center הוקלטו לשימוש בתערוכת אמנות אינטראקטיבית. אומנים רבים – מוזיקאים ואחרים עבדו יחד עם סטריאולאב. ב 1995 הלהקה חברה לפסל צ'רלס לונג לתערוכת אמנות אינטראקטיבית בניו-יורק. צ'רלס סיפק את המוצגים בתערוכה וסטריאולאב את המוזיקה. סטריאולאב שילבה כוחות עם ג'ון מקינטייר ולהקת הפוסט-רוק Tortoise. ב 1990 סטריאולאב ולהקת Nurse With Wound מהותיקות בתעשייה שחררו שני אלבומים ביחד בגרסה מוגבלת הכוללים רימיקסים על ידי Nurse With Wound לשירים מקוריים של סטריאולאב.

 מבחינת סגנונית, עיתונאי המוזיקה J.D. Considine נותן זכות ללהקה על כך שצפו ודחפו את תחייתם של הכלים האנלוגיים בשנות ה 90 בקרב להקות רוק אינדי. להקת Pavement (שגם הופיעה יחד עם סטריאולאב) הודתה ללהקה על שילוב צליליה בשירם "Half A Canyon". בוגרי סטריאולאב גם ייסדו להקות משל עצמם. הגיטריסט שין או'הגן הקים את The High Llamas, ונגנת הקלידים קטרין גיפורד יצרה את Snowpony יחד עם חבר קודם של להקת My Bloody Valentine. סדייר בעצמה שחררה שני אלבומים עם שותפתה להרכב אחר שנקרא Monade וצלילה הוגדרה על ידי מארק ג'נקינס כפריזאי יותר מאשר זה של סטריולאב.

 להקות אינדי אחרות כמו ה – Tortoise, Broadcast ו – Labradford השתמשו בלייבל זה להוציא חלק מהחומרים שלהם[ii] והושפעו מהלהקה עצמה והרעיונות של טים גיין.

 מה שנאמר באופן ספציפי על האלבום ETK:

 

1. בעיתון ה –Pitch Fork[iii] נאמר:

 "Producers Jim O'Rourke and John McEntire perfected their craft, as each song gurgles and grooves in minutia. It's a sound so unique that tracking its influence to date ends at Timbaland and the Neptunes. In addition, the bold, gaudy album cover stands as one of the best of the decade. For a band like Stereolab, this matters immensely" --Brent DiCrescenzo

 2. האמן Seal  אמר שזה אלבום אהוב עליו[iv].

 3. ג'סון פרקס בהסבר על האלבום לאתר של אמזון  שטען כי ויין קוין מ – Flaming Lips אמר ש – ETK הוא אחד האלבומים האהובים עליו וכי[v]:

 "The eclectic range of instruments alongside the harmonies of Sadier and the late Mary Hansen offer an extremely layered album - you can see how this complex exploration of sound and structure influenced the Lips' 'Zaireeka' and 'The Soft Bulletin".

 

תחת שם שנלקח מסרט יפני משנות השבעים  מוציאים Stereolab  את Emperor Tomato Ketchup , האלבום שהיווה את ההצלחה המסחרית הגדולה ביותר של הלהקה. בפוסט הקרוב נעקוב אחרי הגורמים שהביאו להצלחת האלבום ,אחר דרך הפקתו בשיתוף פעולה פורה עם מוסיקאים מחוץ, וננסה להבין את הפקת הסאונד באלבום סביב סינת'ים אנלוגיים

המאמר נכתב במסגרת קורס פרספקטיבות מוזיקליות ב- "Muzik” - בית ספר גבוה ליצירה והפקת מוזיקה", בהנחיית עמית הכט

 


[i] תת נושא impact בויקידיה תחת ערך streaolab ראה הערה 3 לעיל.
[ii] ראה הערה 10 לעיל על עיתון Chunklet
[iii] http://www.pitchforkmedia.com/article/feature/36737-staff-list-top-100-albums-of-the-1990s/page_5
[iv] http://www.time.com/time/magazine/article/0,9171,984690,00.html?promoid=googlep
[v] http://www.amazon.co.uk/Emperor-Tomato-Ketchup-Stereolab/dp/customer-reviews/B00002R0TG גיסון פארק במאי 2007 מבקר את האלבוםETK.

 לכל הפוסטים בסדרה:

חלק ראשון: קטשופ בתנאי מעבדה – על ETK של Stereolab

חלק שני: Stereolab - הסאונד האנלוגי וסינטיסייזרים

חלק שלישי:  על הלייב ועל הלייבל

חלק רביעי: Stereolab - השפעות על אמנים אחרים

חלק חמישי: על יצירת והפקת ETK של סטריאולאב

חלק שישי: Stereolab-ETK | על השירים והשפעות שונות

השאירו תגובה

לחצו על הכפתור על מנת להכנס באמצעות הפייסבוק שלכם בכדי להשאיר תגובה

Connect

לפוסט זה יש 0 תגובות