Sing us a song – חדשות מוזיקה
חפש
מלאו פרטים
וניצור איתכם קשר בהקדם
שלח
הצטרפו אלינו
 width=

 
עמוד הבית    חדשות    Sing us a song

Sing us a song

  בוגרות Songwriter & Performer במופע סיום – 16.8.09, קפה ביאליק

 כל חגיגה היא מיוחדת, אבל חגיגת ביכורים זה כבר סיפור אחר. שאלו את הבוצר או הקוצר, אם קציר בוז'ולה אינו מרגש יותר. לכן Muzik גאה לחגוג את סיום המחזור הראשון של מסלול ה-songwriter & performer.
החגיגה, מן הסתם, תהיה בצורת מופע משותף שיעלו בנות המחזור. האירוע יתקיים בקפה ביאליק, ביום א', 16.8, והוא יכלול 13 שירים, כולם פרט לקאבר אחד- מעשה ידי הבנות להתפאר.
מלבד ייחודו כמחזור הבכור במסלול זה, כפי שהבנתם- הוא כולו מורכב מהמין היפה, וזו עובדה מעניינת בפני עצמה, ווקאלית כמובן.
דיברנו עם שתיים מהמסיימות הטריות, באריוני האודן וסיון הוד
 
קחו אותנו לאחור - מאיפה באה כל אחת מכן? מאיזה רקע מוזיקלי? איך עלתה ההחלטה לבוא ללמוד את המסלול הזה?

באריוני: "נולדתי לתוך מוזיקה. ההורים שלי הכירו במחזמר והם שחקנים וזמרים עד היום.
אני זוכרת את עצמי שרה כל החיים שלי, ויחד עם זאת אני גם זוכרת את עצמי מאמינה שאין עתיד במוזיקה - התירוץ המושלם. ידעתי היטב שבשביל לעסוק במוזיקה אתה חייב להתמודד עם אנשים שאומרים לך שאתה לא טוב במיוחד, או יותר גרוע- להתמודד עם אנשים שאומרים לך שאתה כן טוב. לך תאמין להם.
החלטתי לנסות בכל זאת ונבחנתי לרימון. התקבלתי, ולאחר חודשיים הבנתי שזה קשה מדי, ושהרבה יותר קל להתייאש. לקח גבר שזרק אותי, ועבודה ששנאתי עד עמקי נשמתי כדי להבין שזאת לא אני שבוחרת במוזיקה, זאת מוזיקה שבחרה בי. ידעתי שלא משנה מה אני אעשה בחיי- לעולם לא אהיה מאושרת כמו שאהיה כשאני שרה. אין לי איך לברוח מזה, זה תמיד היה שם וזה תמיד יהיה שם, אז אני יכולה ללכת לעבוד אומללה בין 9-17 או פשוט להתמודד.
החלטתי שאני הולכת להיות זמרת מקצועית, וידעתי שאני חייבת להתחיל ללמוד איך עושים את כל זה - לקרוא תווים, אקורדים, לדעת לנגן, ללמוד פיתוח קול. עשיתי גוגל בתי ספר למוזיקה ו - Muzik  היה הראשון שמצאתי. נכנסתי לאתר וגליתי את המסלול שאני עתידה לסיים בזמן הקרוב -Songwriter & Performer, מסלול ערב, שאיפשר לי להחזיק משרה מלאה".
סיון: "אני באה ממשפחה מוזיקלית שהתעסקה/ מתעסקת במוזיקה כתחביב. את מירב ההשראה קיבלתי מאחי שניגן על גיטרה. תמיד אהבתי לשיר ולנגן אבל מעולם לא "יצאתי מהארון" עם העניין הזה. לא הרגשתי טובה מספיק. במקביל לאהבה הזאת למוזיקה היתה לי אהבה גדולה לחיות שאותה הפכתי ל"מקצוע" - אני וטרינרית. כשסיימתי את לימודי הוטרינריה והתחלתי לעבוד במקצוע, החלטתי לנסות ולממש גם את האהבה למוזיקה, וכך הגעתי ל- Muzik".

ספרו לי על המסלול, על הדרך שעברתן...
באריוני: "בשנה הראשנה למדנו את כל היסודות המוזיקלים (פיתוח שמיעה, פיתוח שמיעה מלודי, מקלדת ופיתוח קול). בשנה השנייה עשינו סדנת טקסט עם טל גורדון. בשביל מישהי שחשבה שהיא כותבת כמו ילדה בת 12, גיליתי בעצמי יכולות שמעולם לא חשבתי שיש לי בתור כותבת, כניראה בגלל שחשיפה זה לא הצד החזק שלי. הקורס הזה לא רק עשה אותי יוצרת טובה יותר, אלא בן אדם יותר טוב.
בנוסף לסדנת הכתיבה הוקם הרכב. נשארנו ארבע זמרות מהיום הראשון, אז איחדו אותנו להרכב אחד בהנחייתו של עינן פרל. עכשיו, לאחר ארבעה חודשי עבודה יחד, כתבנו, הלחנו ואנחנו כמובן מבצעות. חשוב לציין שאף אחת מאתנו מעולם לא כתבה שיר לפני שנכנסנו למסלול הלימודים, אפילו לא אחד. יותר מכך, כשהלכתי לבחינות והתישבתי מול הפסנתר, אליאב קול, המהמם אם יורשה לי להגיד (כן, הגיע אישור מהצנזור, ע.ק) ביקש ממני לנגן דו וניגנתי פה.
סיון: "אני פחות התחברתי לקורסים התיאורטיים, למרות שלמדתי בהם הרבה. אהבתי יותר את הקורס המעשי שנקרא "הרכב יוצר", ממנו נולדה בעצם ההופעה בביאליק.

מה יהיה בערב שאתן מעלות?
באריוני: "הערב יורכב מקטעים בסגנון פולק, סול ו-R&B. אני חושבת שאף אחת מאתנו לא חלמה שתוכל לעשות, לאחר תקופה כה קצרה, את הדברים שאנו עושות היום. זה לא היה קורה אילולא Muzik והמורים היקרים שלנו, אליאב קול ועינן פרל".
"למעט אחד, כל השירים הם "שירים שכתבנו והלחנו במהלך הקורס." מציינת סיון.

ומה הלאה?
באריוני: "עכשיו, אחרי כמעט שנתיים בבית הספר, כל אחת מאתנו גאה לקרוא לעצמה מוזיקאית.
ומה הלאה? לכבוש את עולם המוזיקה פשוטו כמשמעו! אני אישית מתחילה להקליט את האלבום הראשון שלי בסוף החודש!!"
סיון: "שאלה טובה. מקוה מאד שיהיה לזה המשך"
עם אומץ כזה ללכת עד הסוף עם החלום- המשך יהיה, והוא יהיה טוב.

הופעת הסיום של ההרכב "לה פרלה" – בוגרות המחזור הראשון במסלול songwriter & performer, בהנחיית עינן פרל ובהשתתפות:

סיוון הוד
מאיה שוסטר
הילה בללי
בראיוני האודן

גיטרות אקוסטיות: סיוון הוד ומאיה שוסטר
כלי הקשה: יוני אפרתי
פסנתר ותוספות מפתיעות: עינן פרל

קפה ביאליק, יום א', 16.8, 21:30, 25 ש"ח.
 
Sing us a song – חדשות מוזיקה