Lorena B - סיפור הצלחה – חדשות מוזיקה
חפש
מלאו פרטים
וניצור איתכם קשר בהקדם
שלח
הצטרפו אלינו
 width=

 
עמוד הבית    חדשות    Lorena B - סיפור הצלחה

Lorena B - סיפור הצלחה

 
במהלך שלוש שנות קיומה ביססה את עצמה Lorena B כאחת הלהקות הצעירות המבטיחות בארץ. כשהם מציעים שילוב מרתק בין לכלוך ויופי – עם גיטרות חמות וחולמניות מול אלקטרוניקה קרה ואנרגטית, עולם צלילים עשיר ואלטרנטיבי מול מלודיות קליטות וסוחפות - Lorena B מגיעים לאלבום הבכורה שלהם מגובשים ומודעים לכל פיפס.

ב- 30.4 להקת Lorena B תשיק את אלבום הבכורה שלה בתיאטרון התמונע בשעה 21:30 . בין חזרה לחזרה תפסנו לכמה רגעים את עדי אולמנסקי ( בוגרת המסלול סאונד והפקה למוזיקאים ב-Muzik), סולנית הלהקה שגם מלחינה וכותבת חלק מהשירים.

מי אתם Lorena B ? ואיפה הכרתם?

אנחנו להקה שקיימת בערך שלוש שנים ומוציאה עכשיו את אלבום הבכורה שלה שנקרא Siblings עד היום עבדנו המון על חומרים, שינינו את הסגנון והגישה שלנו לפחות מאה פעם, עברנו ממוזיקה בעברית למוזיקה באנגלית והופענו בכל מקום אפשרי בין השאר גם כחימום לטרי פויזן ובאינדינגב. כולנו ירושלמים ומכירים מגיל די צעיר וההתגבשות להרכב נעשתה באופן די טבעי כי כולנו ניגנו אחד עם השני בכל מיני מסגרות אחרות.

Lorena B, מה הסגנון שלכם? איך אפשר להגדיר אתכם?

שאלת הסגנון היא שאלה שתמיד קשה להשיב עליה, בייחוד בימים שלנו שיש כלכך הרבה סגנונות וכלכך הרבה דברים מתקדמים שקשה להכניס תחת מילה או הגדרה מסוימת. אבל אם חייבים לתת לזה שם אז אפשר להגיד שאנחנו עושים "פוסט רוק אלקטרוני". זה נשמע מפוצץ אבל בפועל זאת מוזיקה שמכילה שילוב של המון אלקטרוניקה עם כלים חיים – טרומבונים, כלי קשת, גיטרות, תופים ואקורדיון שמשתלבים עם ביטים, קרחצים, סמפולים וכו'.

מאיפה התחיל הקשר שלך למוזיקה?

התחלתי לשיר בגיל מאד צעיר. הייתי זמרת רוב חיי. מאז ומתמיד ליוותה אותי תחושה שסאונד והפקה זה מה שאני יודעת לעשות, למרות שלא ידעתי איך מדליקים אפילו את התוכנה במחשב. אני זוכרת את עצמי מתייחסת לסאונד בגיל מאד צעיר כשהייתי הולכת על שבילי עפר ומקליטה את הרחשים של הצעדים על האבנים במעין רדיוטייפ מעאפן כזה עם קלטת שהיה לי. לא ידעתי למה אני עושה את זה. היום אפשר לשמוע רחשים וקרחצים בסגנון הזה כמעט בכל שיר שאני מפיקה, זה הפך להיות סוג של סימן ההיכר שלי. התחלתי להלחין בגיל 17 ולהפיק בגיל 20 כשהחלטתי ללמוד סאונד והפקה בבי"ס Muzik. מאותו רגע לא יכולתי להפסיק והרגשתי שסופסוף מצאתי את הדבר שאני אמורה לעשות.

מאיפה החומרים לאלבום?

החומרים שבאלבום הם חומרים שאספנו ועבדנו עליהם בעיקר במשך השנה האחרונה אבל חלקם גם יותר ישנים. חלק מהשירים הולחנו על ידי וחלק על ידי רועי אביטל ( מחשב ובס ) ועל ידי שאר הלהקה. הטקסטים נכתבו חלקם על ידי וחלקם של בחור יקר שיצא לנו לעבוד איתו ששמו אייל זילברמן וכותב טקסטים מדהימים. לראשונה יצא שקראתי טקסט של מישהו אחר והרגשתי שאני מחוברת לטקסט ברמות הכי עמוקות שיש. יש משהו מאד מרגש בלהלחין גם טקסטים של אחרים. לראות איך הוא יוצק את התוכן למילים אחרת ממה שאני הייתי עושה. זה מעניין. עבדנו בערך חצי שנה על ההפקה של האלבום עצמו ברמה של להכנס לכל פרט. הרבה מהשירים עברו שינויים רציניים, כמו למשל השיר "אינטרו" שעד יומיים לפני ששלחנו את האלבום למאסטרינג נשמע אחרת לגמרי! היה לו עיבוד רוקנרול אלקטרוני נותן בראש, משו מאד חזק וארוך, אבל פשוט הרגשנו שזה לא עובד נכון בקונטקסט של האלבום. זה הרגיש כמו יציאה שלא מייצגת אותנו כאמנים ולא מיישרת קו עם שאר השירים. לכן יומיים לפני, עשינו את כל השיר מחדש, קיצרנו את השיר בחצי ועשינו לו גרסא אלקטרונית מיוחדת ושונה לחלוטין שושפעת יותר מאמנים אלקטרוניים שיוצא לנו לשמוע לאחרונה סטייל גולד פנדה ואפאראט.

איך ההרגשה לקראת מופע ההשקה?

אנחנו מאד מתרגשים לקראת המופע הזה, גם כי מדובר באלבום הבכורה שסופסוף יוצא וגם כי זאת הופעה האחרונה שלנו לפני טור קצר בלונדון. אנחנו מתכננים ערב ממש מושקע, יותר מהופעות רגילות שלנו, ממש מרימים הפקה שלמה. יהיו אורחים יקרים ( אורי אלבוחר ויונתן אלבלק ) וסקשן של כלי נשיפה. אנחנו תמיד דואגים ליצור אווירה עם תפאורה ועניינים וויזואליים והפעם מתגננים לקחת את זה צעד קדימה. ההופעה תהיה ב30.4 בתאטרון תמונע ואני ממש מקווה שיהיו מלא אנשים כי אין דבר יותר מספק מלהופיע מול מקום מלא עם המוזיקה שעבדנו עליה כלכך הרבה זמן.

מה עם חו"ל? יש לכם קהל שם?

זאת פעם ראשונה שאנחנו טסים להופיע בחו"ל. זה משהו שתמיד חלמנו עליו וסופסוף מתגשם ככה שזה מאד מרגש, במיוחד כשמדובר בהופעות באנגליה, המקום שממנו יוצאת רוב המוזיקה שאנחנו אוהבים. אנחנו לא משלים את עצמנו ויודעים שאף אחד לא באמת מחכה לנו שם ושיש שם מליון להקות מדהימות אבל מאז ומתמיד ידענו שמקומנו שם, ושהמוזיקה שלנו צריכה להעשות ולקרות שם. אפשר לומר שזאת סוג של התנסות, פעם ראשונה להופיע מול קהל אנגלי, להרגיש אותו, להבין איפה אנחנו ואיפה המוזיקה שנעשית שם. אנחנו הולכים להופיע בכמה מקומות מאד מגניבים ( באחד מהם רדיוהד הופיעו לפני שנתיים! ) ואלה יהיו ערבי להקות ככה שרוב הקהל יהיה קהל מקומי שהלהקות יביאו. כמובן שגם יגיעו אנשים שגרים שם ומתעניינים במוזיקה שלנו – שיתפתי בעבר פעולה עם מפיק הדאבסטפ "BORGORE" ומאז השת"פ הזה עוקבים אחרינו המון מעריצים שלו שגילו אותנו דרכו. חוץ מזה אנחנו עומדים לצלם קליפ באנגליה ולהפגש עם כמה לייבלים שמתעניינים במה שאנחנו עושים. מאד משמח

Lorena B, מה אפשר לאחל לכם?

הכי חשוב בריאות ואחרי זה שנופיע בפסטיבל גלסטונברי 2012 אמן!. 

 
לפרטים נוספים אודות מופע ההשקה:
Lorena B - סיפור הצלחה – חדשות מוזיקה