תלמידות Muzik בפליציה בלו – חדשות מוזיקה
חפש
מלאו פרטים
וניצור איתכם קשר בהקדם
שלח
הצטרפו אלינו
 width=

 
עמוד הבית    חדשות    תלמידות Muzik בפליציה בלו

תלמידות Muzik בפליציה בלו

  תלמידות Muzik ב"פליציה בלומנטל"
מתי לאחרונה שמעתם טראק אלקטרוני באולם קונצרטים? סימפולים ובאסים שבוקעים מהרמקול שתלוי מעל הצ'מבלו? 
ביום ג', 22.3.06, הנס התרחש. קהל המאזינים באולם המרכז למוזיקה ע"ש פליציה בלומנטל בת"א נחשף למגוון יצירות אלקטרוניות של תלמידות Muzik, ששילבו מבצעים על הבמה, סימפולים, ביטים, גיטרת-באס שמשמיעה קולות משונים, וידאו-ארט ומחול על הבמה.
הערב נפתח בביצוע "Suleika" מאת הילית רוזנטל, על פי שיר מאת פליקס מנדלסון. היצירה המרתקת שילבה ביצוע של השיר שנכתב אי שם באמצע המאה ה-19, על רקע וכנגד צלילים אלקטרוניים וסימפולים שנוגנו על הבמה, ע"י הילית עצמה. לצידה שרה הזמרת הקלאסית שולי רגוניס.
לאחר מכן הושמעה יצירתה של רונה גפן, "חול בעיניים", שפורסמה ב- selected works 4 של Muzik. היצירה כוללת הקראה של טקסט מתוך ספר ישעיהו א', מעל ביטים עוצמתיים וסאונד חדשני.
היצירה הבאה שהועלתה הינה "Synthesized Corruption" של אן שטרייכמן - מעין מניפסט תרבותי, שעיקרו עיסוק בנהנתנות ושחיתות כגורמים רבי השפעה בתרבות של ימינו.
אבי אלבז, מרכז הפרוייקטים ב- Muzik, עלה על הבמה עם גיטרת בס נדירה (Fender Telecaster Bass), המחוברת למחשב. הגיטרה שימשה את אבי ככלי שליטה להפעלת סאונדים ודגימות שנלקחו בזמן אמת מאת שני קריינים על הבמה. למותר לציין שהשילוב המדהים ריתק את אזני ועיני המאזינים.
עוד השתתפו בקונצרט: המלחין פרופ' אריק שפירא, בן טל, דגנית אלקיים, מירית כספי-כהן, ואימאן אבו-חמיד. האירוע התקיים במסגרת סדרת הקונצרטים בעריכתה של בת-שבע שפירא, עורכת כתב העת "תו +".
תלמידות Muzik בפליציה בלו – חדשות מוזיקה