שדרות ירושלים פינת בן שמן – חדשות מוזיקה
חפש
מלאו פרטים
וניצור איתכם קשר בהקדם
שלח
הצטרפו אלינו
 width=

 
עמוד הבית    חדשות    שדרות ירושלים פינת בן שמן

שדרות ירושלים פינת בן שמן

  ''שדרות ירושלים פינת בן שמן'' - פרויקט משותף של תלמידי Muzik ו''מנוע חיפוש'' – 7-11.7.09

עדיין לא התאוששנו מערב   Experimental Muzik המדהים בתיבה, ושבוע לאחר מכן אנחנו חוזרים שוב ליפו, למופע סיום של פרויקט נוסף, שיתקיים כ- 300 מטר משם. הפעם מדובר ב"שדרות ירושלים פינת בן שמן", ערב של מיצגי תיאטרון, ויז'ואל וסאונד, שייערך במרכז מנדל, משכנו של ביה"ס "מנוע חיפוש".
זו השנה השניה שתלמידיו של אבי בללי, בפרויקט "פסקול ליצירה ויזואלית", משתפים פעולה עם תלמידות "מנוע חיפוש", בהנחיית איציק ג'ולי. השנה לקחו שני מוסדות הלימוד את שיתוף הפעולה צעד קדימה: אם בשנה שעברה הסתפקו תלמידי Muzik בהלחנת מוזיקה ליצירות תיאטרון שכבר היו מגובשות, השנה התגבשה קבוצת תלמידים משותפת, שבנתה את היצירות, הן בפן החזותי והן בפן המוזיקלי, במשותף, מאפס, בניסוי מעניין שמטרתו הפריה הדדית.
תמי מילגרום – ישק היא אחת מתלמידי Muzik שלקחו חלק בפרויקט, ובעזרתה קיבלתי הצצה לתוך איזור הדמדומים, המעניין וכלל לא מפחיד, שבין הצלילים למציאות הפיזית שסביבנו.
"אני חוויתי לראשונה את חווית הבימוי והמשחק ואני יודעת שחלק מהשחקניות חוו לראשונה איך יוצרים מוזיקה" מסבירה תמי. "לדוגמא, באחד התרגילים שקיבלנו היה על המוזיקאים ליצור מונולוג על דמות, לאחר צפייה בפסיפס האנושי ברחובות בן שמן ושדרות ירושלים ועל השחקניות היה ליצור מוזיקה בכל דרך אפשרית מבחינתן, אשר תתאר רחובות אלה".
השיתוף מול תלמידות "מנוע חיפוש" - איך הדברים נבנו והתרחשו?
השיתוף הוא מוחלט. לאחר תרגיל אחד, שבו חולקנו למספר קבוצות מעורבות של מוזיקאים ושחקניות ויצרנו מוזיקה לתמונות, צוותנו פחות או יותר לזוגות של שחקנית – מוזיקא/ית. כל זוג לקח חלק מהחוויות אותן עבר בהתבוננות מעמיקה ברחובות וניסה להעביר אותן דרך עבודת במה, אמנות פלסטית, ו-וידאו, כשהכל מתואר גם על ידי סאונד.
חווית היצירה בעבודה משותפת עם יוצרות תיאטרון – האם היא מובילה לתובנות שונות מאלה שמתגלות בעבודה על יצירות מוזיקליות 'טהורות'?
אני מאוד נהנית מהעבודה המשותפת. יש לי את הכבוד לעבוד עם שתי שחקניות ואני לומדת דברים שאינם קשורים ליצירה והפקה של מוזיקה, אבל מעניינים, מפרים ומעשירים, בסופו של דבר, את אוצר החוויות האישיות שלי. למשל - איך בונים מהלך מבוים, המשאיר מקום לאלתור על הבמה, ואיך בכלל בונים עולם ויזואלי מבחינת הבמה (אביזרים, תאורה, העמדה, בימוי ועוד).
מבחינת תובנות, אני חושבת שהדבר הכי חשוב שלמדתי הוא איך לנסות להשאיר את המוזיקה והסאונד מספיק פתוחים כדי לתת עוד רובד לפעולה על הבמה ללא מתן דעה או הסבר (איזה רגש להרגיש) לצופה. קל מדי לגרום למוזיקה רק לשרת את השחקן ואת המהלך אותו הוא בונה על הבמה. הקושי והעניין נוצרים לדעתי תוך ניסיון תיאור המימד האישי שלך במוזיקה ובסאונד תוך כדי שיתוף הפעולה עם השחקן".
הצגת העבודות תתבצע בסדרת ערבים, בתאריכים 7-9/7, וערב נוסף ב-11/7, במרכז תרבות מנדל, רחוב התקומה 1 ביפו. מספר המקומות מצומצם – נא לשריין מקום מראש, בטלפון 050-4333543.
שדרות ירושלים פינת בן שמן – חדשות מוזיקה