רכבת לונה פארק - פרויקט מוזיקלי משותף של ילדי בית השנטי ותלמידי Muzik
חפש
מלאו פרטים
וניצור איתכם קשר בהקדם
שלח
הצטרפו אלינו
 width=

 
עמוד הבית    יצירות תלמידים    רכבת לונה פארק - פרויקט מוזיקלי משותף של ילדי בית השנטי ותלמידי Muzik

רכבת לונה פארק - פרויקט מוזיקלי משותף של ילדי בית השנטי ותלמידי Muzik

 
רכבת לונה פארק - פרויקט מוזיקלי משותף של ילדי בית השנטי, תלמידי Muzik ודודי לוי
 
בית השנטי מהווה בית חם לבני נוער שנפגעו מאלימות פיזית, מינית ומילולית, שהתייתמו או ננטשו על ידי הוריהם, שנפלטו ממסגרות טיפוליות פורמאליות, עולים חדשים וחיילים בודדים.
 
הקשר בין בית השנטי ל- Muzik החל לפני מספר שנים, כאשר Muzik מאפשר לנערים ונערות החוסים בבית השנטי ללמוד במסגרתו בתמורה סמלית. בשנתיים האחרונות התחזק הקשר, והתפתח לפרויקט מוזיקלי משותף, המבוסס על הספר 'סליחה שנולדנו' - ספר שירים, פרי עטם של נערות ונערים החוסים בבית השנטי. הספר כולל טקסטים מצמררים, המבטאים את המחשבות, התחושות, החוויות והרגשות של נערים ונערות שגורלם לא שפר עליהם.
בהנחייתו של דודי לוי הפכו 11 מתלמידי Muzik – אביגיל עמנואל, אייל נחמן, אן שטרייכמן, ארז זוהר, הילית רוזנטל, יונתן צם, רונה גפן, רוני זכאי, שחר פליישר, תומס פ. קרני ותומר רן - את הספר לאלבום מוזיקלי. הם הלחינו את השירים, עיבדו, ביצעו, הקליטו והפיקו אותם, ובסופו של דבר יצרו דיסק שלם ומגובש: יצירה ישראלית ייחודית ומקורית, הנושאת בקרבה ערך חברתי – תרבותי אותנטי, ומיועדת לתרום להעלאת המודעות למצבם של בני נוער בסיכון. מופע ההשקה של האלבום התקיים ביום 18.2.08 במרכז סוזן דלל. האלבום יצא לאור בהפצת "התו השמיני" וחלק מהכנסותיו הן קודש להמשך פעילותו הברוכה של בית השנטי
 
מריומה קליין - מנהלת ומייסדת בית השנטי:
"לאורך כל שנות פעילותו מאמין בית השנטי שהחיבור בין יצירה וריפוי הוא מהגבוהים והמקודשים ביותר שיש. בני הנוער אשר שהו בבית השנטי כתבו מסמך אנושי זה למען ידעו כולם ויבינו מיהם ילדי הרחוב ומה טמון בחובם, לכן פרויקט זה הוא מתנה בעיקר עבור ילדים אלה, אשר זוכים כעת שקולם יישמע במימד נוסף. תודתי ותודת בית השנטי כולו נתונה בראש ובראשונה לסטודנטים של ביה"ס Muzik, אשר ברגישות אינסופית יצרו מתוך יצירות הילדים, והתוצאה נתונה להערכה רבה ולדוגמא לאחרים. תודה מיוחדת לרונן חרותי, מנהל בית הספר, ולדודי לוי על הרצון, הכישרון והדבקות במטרה! תודה מקרב לב לכל מי שהיה מעורב בפרויקט חשוב זה, אשר מדגיש ומחזק את מהותו העיקרית של בית השנטי - הצלת ילדי הרחוב של ישראל!"
 
רכבת לונה פארק - פרויקט מוזיקלי משותף של ילדי בית השנטי ותלמידי Muzik