ראיון עם זיו גל – חדשות מוזיקה
חפש
מלאו פרטים
וניצור איתכם קשר בהקדם
שלח
הצטרפו אלינו
 width=

 
עמוד הבית    חדשות    ראיון עם זיו גל

ראיון עם זיו גל

  זיו גל, 27, במקור מחדרה. שנה ב בתואר במוזיקה ב - LIPA. גיטריסט, מלחין, מפיק, מעבד
 

איך שמעת על ליפה?
זיו: שמעתי על ליפה עוד בזמנו כשבית-הספר נפתח מכתבה ב"ידיעות אחרונות". יצא לי עוד להיתקל באתר שלהם באקראי שנים אחר כך. על האודישנים שמעתי מאייטם באינטרנט ממש כמה ימים לפני, שאחריו הלכתי ליום פתוח בקונסוליה ולאודישנים עצמם
 
למה בחרת בליפה?
זיו: כמוזיקאי, תמיד התעניינתי במוזיקה פופולארית, ותמיד שאפתי להתפרנס ממוזיקה. מבחינת הסגנון לא הייתה לי כל כוונה ללכת לבית-ספר לג'אז או מוזיקה קלאסית, מה שכבר פוסל 90% מבתי הספר. מבחינת המיקוד, תוכנית הלימודים של ליפה מאד מוכוונת קריירה, מבחינת זה שהיא נותנת לך הרבה מקצועות פרקטיים בתחום המוזיקה ביד, וכוללת לימודים של תעשיית המוזיקה. מבחינת הרמה, קודם כל עצם הסינון הגבוה מבטיח שתהיה מוקף במוזיקאים איכותיים שתוכל גם להתחבר אליהם וגם ללמוד מהם. מעבר לזה הלימודים הם ברמה מאד גבוהה ובנויים בצורה כזו שאתה יכול להתמקד בתחום שמעניין אותך. בחרתי בליפה כי ראיתי הזדמנות ללמוד בבית-ספר ברמה בינלאומית שמלמד לעניין, נותן לי כלים אמיתיים לפתח קריירה מוזיקלית ונותן ניסיון מעשי לצד החוויה של ללמוד אירופה.
 
מה מעסיק אותך בליפה כרגע? (פרוייקטים- קורסים מעניינים, או יחצנות לשמע)
אני כרגע עובד על מספר פרויקטים במקביל. אני עסוק בהכנת קליפ לאחת הזמרות כחלק מקורס שעוסק בכל ענייני התדמית של האומן. אני כותב מוזיקה במסגרת קורס הלחנה לסרטים. אני עסוק מאד בבניית אתר אינטרנט של שיעורי גיטרה שיעלה בסוף מאי בכתובת
www.GuitarLessonsPlanet.com
אני מקליט שיר בתור מפיק בתוכנת לוג'יק, אני כותב עבודה על חוזים בשוק המוזיקה ותוכניות עסקיות ליום שאחרי ליפה, ואני בחזרות להופעת קאנטרי שתהיה בסוף הסימסטר.
 
אתה יכול לתאר יום ממוצע בליפה?
הלימודים מתחלקים להרצאות שכוללות לרוב חמישים איש וסמינרים (תרגולים) שם המשך של ההרצאות בהרכב של בערך חמישה איש. יום ממוצע כולל קצת מהשניים ולא מעט לימוד ותרגול עצמי. כמובן שיש גם נגינה פרקטית שאנסמבלים, שיעורי כלי ושיעורי אלתור. התוכנית לא לוחצת מבחינת כמות השיעורים ומסתכמת בכ-20 שעות בשבוע, אבל העבודה בזמן בחופשי יכולה להגיע לאותה כמות בקלות.
האנשים מאד נחמדים והיות וזה מקום קטן כולם מכירים את כולם כך שיש לרוב גם חיי חברה בין לבין בצורות שונות
 
מה הקורס האהוב עליך כרגע?
כרגע הלחנת מוזיקה לסרטים. הייתי רוצה לעסוק בזה בעתיד והקורס נותן הבנה שלא הייתי מגיע אליה בעצמי של החלטות מוזיקליות של המלחין, לצד עניינים טכניים (כמו איך לסנכרן את המוזיקה עם הסרט).
הקורס בנוי טוב מפני שהוא מלמד כיצד להשתמש בכלים וביכולות שלך בתור מלחין לצורך הזה
 
איך ההרגשה להיות סטודנט זר וללמוד באנגלית?
יש פה הרבה זרים כך שאתה לא לבד. באופן כללי ליברפול היא עיר מאד בגובה העיניים ויש פה המון סובלנות לזרים. הלימודים באנגלית היו לי קשים בקורסים העיוניים כשהייתי צריך להתמודד עם אנגלית אקדמאית, למרות שמצד שני גם למקומיים היה קשה (כמו שלרוב האנשים שלומדים דברים עיוניים באוניברסיטאות קשה). האנגלית שלי השתפרה מאז שאני כאן ובכל מקרה היא הייתה ברמה טובה, כך שמעבר לזה לא היו לי קשיים.
 
ומה דעתך על ליברפול?
עיר מדהימה. ההשקעה פה בתרבות נהדרת ותמיד קורה משהו. האנשים מאד חמים ומאד מקבלים. אני לא חיית לילה אבל למי שרוצה חיי לילה לא חסר. העיר עצמה מאד מוזיקלית ואין בעיה למצוא פאבים עם הופעות חיות בחינם כמעט בכל ערב. יש פה המון מקומות ומראות שנתנו לי המון השראה. כמעריץ של הביטלס היה לי ממש כיף להגיע למקום שממנו הכל התחיל.
 
מה אתה מתכנן לעשות כשתסיים את ליפה?
אני מקווה שהאתר שלי (בעזרת השם) יהיה רווחי. אני רוצה לעסוק בעיקר בהלחנה והפקה. אני גם אשמח ללמד מוזיקה במסגרת זו או אחרת.
מצד שני, מה הטעם לתכנן תוכניות, עד שאסיים הכל יכול להשתנות

 
ראיון עם זיו גל – חדשות מוזיקה