קצת פחות המורה שלי – חדשות מוזיקה
חפש
מלאו פרטים
וניצור איתכם קשר בהקדם
שלח
הצטרפו אלינו
 width=

 
עמוד הבית    חדשות    קצת פחות המורה שלי

קצת פחות המורה שלי

  טל גורדון היא אחת מהדמויות הנשיות המשפיעות ביותר ברוק הישראלי ומלמדת ב -Muzik  כתיבת טקסטים. שחף סגינר, סטודנט מוכשר ביותר שמסיים בימים אלה את לימודיו ב -Muzik . מה הקשר? מפגש מיוחד ויוצא דופן בין מורה לתלמיד שמצאו שפה מוזיקלית משותפת ויצאו יחד לסיבוב הופעות משותף. הזמנו את טל ושחף לראיון ולספר לנו על החיבור המיוחד ביניהם.

בואו נתחיל מההתחלה. איך נוצר שיתוף הפעולה ביניכם?

"הכרתי את שחף במסגרת פרויקט מופע שהנחיתי ב - Muzik, כשעבדנו על הלחנת שירי יהודה עמיחי למופע שלם, והאמת שדי מהר ידעתי, וגם אמרתי לו, שאנחנו נעבוד פעם ביחד." מספרת טל.  "יש לי נטייה לזהות את הגיטריסטים שלי, עוד לפני שאני שומעת אותם מנגנים אפילו. משהו באנרגיה שלהם מבהיר לי די מהר אם הם שייכים ל'משפחה' שלי או לא, ושחף הרגיש לי מהמשפחה הזו."

"האמת שמבחנתי שיתוף הפעולה הזה תמיד היה שם, ריחף בנינו וחיכה לזמן הנכון שלו." מספר שחף מנקודת מבטו. "טל הנחתה אותי בפרויקט מופע שעשינו בשנה א' של הלימודים שלי. תוך כדי הפרויקט, שהיה לכשעצמו תהליך מורכב ואמוציונאלי הבנתי שכנראה שלי ולטל יש חיבור בין אישי ומוסיקאלי מאד טבעי. לפני בערך שנה הייתי בהופעה של הפרויקט "רואים שקוף" לזכרו של שמוליק קראוס שטל חברה בו. אחרי ההופעה באתי אל חדר האמנים בכדי לברך את טל על ההופעה המצוינת. טל קיבלה אותי בחיבוק חם, הציגה אותי לאחד מחברי ההרכב ואמרה "תכיר את שחף, יום אחד הוא יהיה הגיטריסט שלי". עם הזיכרון המתוק הזה מיד כשסיימתי את הלימודים, שלחתי לטל הודעה חצופה והצעתי לה להרים מופע של שירים שלה. זאת בערך ההתחלה."

שחף


טל, את חוזרת לבמה אחרי שנים שלא הופעת. איך ההרגשה? מה גרם לך לחזור להופיע דווקא עכשיו?

"ההופעה הזו הייתה אמנם לא מתוכננת, אבל היא חלק די טבעי בתהליך שאני עוברת עכשיו. במשך שנים עברתי משהו לא טוב עם עצמי שהוביל אותי לאיזו התכנסות וגרם לי 'לדומם מנועים' מוזיקלית. מה שהצית את המופע ברמה הטכנית זה פוש שקיבלתי מאבי בללי, אבל הפעם נעניתי לפוש הזה בניגוד לפעמים קודמות, כי לשמחתי בשנים האחרונות אני מתחילה לצאת שוב מהבועה שלי ולחזור למקום המוזיקלי מנקודת מבט אחרת ומתחושה הרבה יותר טובה."

ההופעה מתקיימת ביום ההולדת שלך, מזל טוב! תכנון מראש או מקרה משמח?

"כשביאליק הציעו את התאריך של יום ההולדת שלי נרתעתי בהתחלה, וזה היה בשבילי אחלה תירוץ לדחות, אבל אז החלטתי שזה בדיוק עוד שלב בתהליך הזה של לצאת החוצה מהבועה, ושיש פה משהו סמלי מגניב של לחגוג יום הולדת, גם אישית וגם מקצועית."

יצרתם יחד עיבודים משותפים, האם יש סיכוי שעוד נראה אתכם מקליטים אלבום משותף?

"השאלה על אלבום קצת מוקדמת אולי אבל אפשר להודות ולומר שתוך כדי העבודה כבר נולדו ניצוצות של חומר משותף וצמד המילים "אלבום משותף" נאמרה בקול רם." שחף חושף בפנינו. "אבל כרגע אנחנו מתמקדים בהופעות ובחומר המעולה מהאלבומים הקודמים. במילה אחת  - הלוואי!"  
"הלוואי." ממשיכה אותו טל. "התהליך שאנחנו עוברים הוא בדיוק מסוג התהליכים שמהם אפשר לצאת אחר כך לפרויקטים נוספים אם הדברים ממשיכים ומתחברים, ואני מקווה שזה יקרה".


אז בזמן שאנחנו ממתינים בציפיה לאלבום משותף, ספרו לנו, מה נראה על הבמה?

"תראו את שחף, אותי, את הגיטרה החשמלית שלו ואת האקוסטית שלי, באמצע גם תראו את אבי בללי והגיטרה שלו, ותשמעו שירים מהאלבומים שהוצאתי בעבר וגם כמה מהשירים החדשים שיש עכשיו על הפרק. עם בללי תשמעו גם שירים של 'נקמת הטרקטור' וכמה ביצועים משותפים לשירים שהוא הלחין לי או הפיק עבורי באלבומים הקודמים שלי." שחף מוסיף, " יהיה חומר טוב מאד, שנבחר ועובד למשהו אינטימי ומאד מייצג את שנינו לפי דעתי".

tal gordon

הפיק אתכם המוזיקאי אבי בללי, שאת טל, כבר עבדת איתו בעבר. איך הייתה העבודה המשותפת עם שותף ותיק, ובו זמנית עם שותף חדש? 

"קודם כל הייתה פה הרחבה של תחושת 'משפחה' שדיברתי עליה קודם ושהיא מאד חשובה לי.  עם בללי עבדתי ואני עובדת המון, והוא באמת משפחה שלי מבחינתי, ושחף הוא החבר החדש במשפחה הזו, וכיף להגדיל אותה," גורדון מספרת. "במוזיקאי בשל כמו בללי יש איכויות שאין אותן עדיין למוזיקאים בתחילת הדרך, מצד שני, מוזיקה זה דבר ששייך, בעיניי, לאנשים צעירים, הם המהפכנים האמיתיים, הם אלה שמביאים את הדברים הכי משמעותיים לעולם המוזיקה, הם אלה שממציאים אותה מחדש כי הם חושבים עליה אחרת, ובגלל זה טוב לי כל כך לעבוד עם אדם צעיר כמו שחף. החיבור עם שני הצדדים האלה, של בשלות וצעירות, עושה משהו מאד טוב בחדר העבודה. אם אני צריכה לסכם, אני אומרת, בואו בשבת, גם תחגגו איתי יום הולדת, גם נחגוג את החזרה הזו למקום פעיל יותר במוזיקה, וגם את המפגש עם מוזיקאים באמת נפלאים כמו בללי וכמו שחף."


שחף, איך הייתה חויית העבודה עם שני מוזיקאים ותיקים ומשפיעים?

"העבודה עם שני אמנים משפעים מאד מרגשת אותי. אני לא מפסיק לחשוב על זה שזאת זכות והזדמנות ענקית בשבילי לצמוח וללמוד מלא. העבודה עם טל ואבי שונה מאד ממה שהכרתי עד עכשיו. יש להם יכולת להקשיב לתחושות שלהם ולתרגם אותן למוסיקה בצורה שגורמת למוסיקה להיות מאד מסורה לאמת האומנותית שלהם. זאת חוויה נהדרת, ואני באמת מרגיש שזכיתי".
שחף, אתה גם מופיע יחד עם יפתח גילבר, שגם הוא בוגר   Muzik טרי, ספר לנו קצת על העבודה המשותפת שלכם.

"אני ויפתח מנהלים זוגיות מוסקלית פוריה. מופעים הרבה וחיים את המוסיקה בכל הגוף.  סיימנו את האלבום שהפקנו מקס וורונוב, יפתח ואני. ועכשיו אני מכינים את השטח לקראת שיחרורו לעולם. ההופעה הקרובה של הפרויקט שלנו "אין זמן לשירי משוררים" תהיה ב"פאבלה" בישוב מנוף ב- 12/11 . מוזמנים בחום."


את רשימת ההופעות של טל גורדון ושחף סגינר ניתן למצוא בלוח ההופעות של Muzik

צילומים: הלה עמנואל גור

קצת פחות המורה שלי – חדשות מוזיקה