פרס אקו
חפש
מלאו פרטים
וניצור איתכם קשר בהקדם
שלח
הצטרפו אלינו
 width=

 
עמוד הבית    חדשות    פרס אקו"ם לאלבומה של לונא

פרס אקו"ם לאלבומה של לונא

  "בשבוע שעבר התפרסמה רשימת הזוכים בפרסי אקו"ם לשנת 2012. אחת מקטגוריות הזוכים היא "תמיכה בהפקת אלבום" - פרס הניתן לאלבום הטוב ביותר שנוצר השנה וטרם יצא לאור. בפרס זכה אלבומה של לונא אבו נסאר, בוגרת Muzik, שנוצר והופק בשלמותו במסגרת פרויקט הגמר של לונא בבית הספר, יחד עם רועי חסון ודרור רותם. להלן ציטוט מנימוקי השופטים:

"אחידות דעתם של כל השופטים היתה לגבי אלבומה של לונא אבו נסאר שהוא נדיר ומפליא. כמו תבשיל טוב, אתה יכול לחוש בכל תבלין בנפרד, אבל המכלול הוא משהו אחר חדש ורענן. הכנות החשופה של לונא אבו נסאר, והבטחת הכישרון הגדול הפורצת מכל שיר באלבום הזה גרמה לחברי ועדת השופטים להעניק לה באהבה את הפרס".

הפרס הזה הוא קודם כל של לונא, ושל דרור ורועי. אבל מבחינתי הוא מהווה גם סוג של סגירת מעגל : לפני כ- 8 שנים השקנו ב- Muzik תכנית לימודים תלת שנתית חדשנית, להכשרת יוצרים ומפיקי מוזיקה. האלמנט הבולט בחדשנותה של התכנית הוא ברמת התוצאה אליו היא מכוונת: שמנו לנו ליעד להביא את תלמידינו לרמת מיומנות ובשלות, שתאפשר להם לייחד את השנה האחרונה ללימודיהם לפרויקט גמר, שבמסגרתו ייצרו ויפיקו אלבום שלם, המבוסס על חומריהם המוזיקליים המקוריים, בסטנדרטים שיאפשרו את הוצאתו לאור.

הרבה גבות הורמו אז, בטענה כי היעד הזה הוא יומרני וחסר סיכוי. אבל אנחנו היינו נחושים, ובהתאם ליעד השאפתני, הרכבנו את מערך הקורסים, הסדנאות, ההרכבים והפרויקטים, המיועדים להכין את התלמיד להתמודדות עם פרויקט הגמר הזה.

מאז ועד היום הסתיימו 6 מחזורים בהם התנהלה תכנית הלימודים עפ"י מודל זה. עשרות תלמידים מוכשרים הגיעו לקו הסיום שלה והעמידו תוצרים מוזיקליים ראויים: רוזי, סבאיה, אודל נמרודי, FOW, TripL, Service Lab, Proud Madam , Snow Clerks ורבים וטובים אחרים – השיטה עובדת ומצליחה לאתגר את התלמידים להפיק את המיטב מיכולותיהם. אם היינו צריכים הוכחה חיצונית, אובייקטיבית ובלתי תלויה לכך – קיבלנו."

שיהיה שבוע טוב,
רונן חרותי,
מנהל ביה"ס Muzik

 לונא אבו נסאר תופיע במסגרת ערב השקת אלבום  Selected Works vol. 9 ב- 6.2, 20:00, בלבונטין 7, ת"א
פרס אקו