פרויקט הגמר במסלול האלקטרוני
חפש
מלאו פרטים
וניצור איתכם קשר בהקדם
שלח
הצטרפו אלינו
 width=

 
עמוד הבית    פרויקט הגמר במסלול האלקטרוני

פרויקט הגמר במסלול האלקטרוני

 
מיקום בתכנית הלימודים:       
 סמסטר ג


מדריכ/ה:  עמר טייאר, עדי אולמנסקי
וחונך מבין מדריכי המסלולפרויקט הגמר הינו גולת הכותרת של הלימודים ב- Elektronik Muzik - המסגרת שבה מאותגר התלמיד להביא לידי ביטוי את מלוא הידע והמיומנות שפיתח במהלך לימודיו, בתחומי היצירה, הסאונד וההפקה.

מטרתו של הפרויקט הינה לתרגל את התלמיד ביצירתו ובהפקתו של תוצר מוזיקלי שלם (טרק ו/או רמיקס ו/או מופע אלקטרוני חי), מ -א' ועד ת': משלב הגיית הרעיון, דרך פיתוחו - סינתזה, עיצוב צליל , פרוגרמינג וסטיילינג, ועד לגימורו ברמה מקצועית ואמנותית שתאפשר את הוצאתו לאור. אגב כך עובר התלמיד התנסות רבת ערך במהותה של עבודת צוות מוזיקלית, על היתרונות הגלומים בה והקשיים הכרוכים בה - פרויקט הגמר מתבצע בצמדים, המצוותים כך שהם משלימים זה את זה ביכולותיהם.

הפרויקט מהווה את שיאו של התהליך הלימודי גם מבחינת מידת העצמאות והיוזמה הנדרשות מן התלמידים: להבדיל מן הקורסים האחרים, הפרויקט אמנם מונחה ומבוקר, אולם הוא מושתת ברובו על עבודה עצמאית של צמד התלמידים. בכך מהווה פרויקט הגמר את קרש הקפיצה של התלמיד בדרכו לפיתוח קריירה עצמאית כמוזיקאי בתחום האלקטרוני.

היקף
 3 שעות אקדמיות בשבוע למשך 13 שבועות.
  
מבנה הפרויקט ותהליך העבודה

העבודה על הפרויקט מתחילה למעשה מיד בתום הסמסטר השני ללימודים. התלמידים חוברים לצמדים, כך שכל צוות מורכב משני תלמידים המשלימים זה את זה ביכולותיהם (לדוגמה - האחד בולט יותר ביכולותיו המוזיקליות והאחר ביכולותיו הטכניות). כל צוות מגיש לרכז המסלול רעיון לפרויקט, בליווי רפרנסים. לכל צוות שהפרויקט שלו אושר מוצמד חונך מתאים, מבין מדריכי המסלול, העומד לרשות התלמידים לצרכי הנחייה, התייעצות וביקורת. בתיאום עם המנחה בונה כל צוות תכנית הפקה מפורטת, עם יעדים ברורים ומתוזמנים, ומבצע אותה, עד לתוצר המוגמר.

במהלך הפרויקט הגמר נדרש כל צוות הפקה להציג את התקדמות עבודתו בשלוש נקודות ביקורת מרכזיות:

1. לאחר 4 שבועות - סקיצות - עיבוד ראשוני וגיבוש הרעיון ההפקתי
2. לאחר 9 שבועות - פרזנטציית פרה-מיקס
3. בתום הסמסטר - פרזנטציית מאסטר ותכנית הוצאה לאור - שם, זהות, ויז'ואל, חשיפה.

בנוסף לחונך, עומדות לרשות תלמידי הפרויקט מסגרות העזר הבאות:

• סדנת תכנון וניהול - מסגרת שבועית בהנחיית רכז המסלול העוקבת אחר התקדמות צוותי ההפקה, מציפה בעיות ומספקת לתלמידים התייחסות וביקורת מצוותי ההפקה האחרים.

• שעות אולפן - לרשות כל צוות הפקה משוריינות 3 שעות אולפן בשבוע באולפני ביה"ס לצרכי ההפקה. במידת הצורך, באפשרות התלמידים להזמין שעות אולפן נוספות.

• סדנת הוצאה לאור - לקראת תום הסמסטר מתקיימת סדנת הוצאה לאור, באמצעותה מגבש צוות ההפקה תכנית להוצאתו של הפרויקט לאור.