פס קול למיצג מאת Muzik – חדשות מוזיקה
חפש
מלאו פרטים
וניצור איתכם קשר בהקדם
שלח
הצטרפו אלינו
 width=

 
עמוד הבית    חדשות    פס קול למיצג מאת Muzik

פס קול למיצג מאת Muzik

  תלמידי Muzik יוצרים את פס הקול למיצג של כריסטודולוס פאנאיוטו
כריסטודולוס פאנאיוטו, אמן וידאו-ארט ומיצג בינלאומי, המתגורר בלימסול ופועל ברחבי אירופה, קיים באפריל 2006 בכיכר רבין, ת"א, את המיצג "Slow Dance Marathon", כחלק מסדרת מרתונים של ריקוד שאותם מתכנן האמן בכל רחבי העולם. המרתון הראשון, שהתקיים בסלוניקי, ארך 24 שעות. בכיכר רבין הוא נמשך 48 שעות, וכך בכל עיר שבו יוצג, יוכפל הזמן. המרתון עצמו הנו למעשה ריקוד סלואו של זוג אחד על במה, כאשר בכל חצי שעה מתחלפ/ת בן/בת הזוג. ב-48 שעות המרתון, נפגשו סה"כ 96 אנשים לריקוד, לצלילי סלואו נצחיים, מתוקים ודביקים.
המרתון עוסק בקשר האישי-אינטימי של היחיד עם עצמו ועם הסביבה. באמצעות מבנה פשוט, הכולל חיבוק מתמשך, מנסה האמן לגעת במגוון של רגשות אנושיים, מבלי להבדיל בין מעמדות חברתיים, גילאים, מוצאי תרבות ומאפיינים חברתיים אחרים. כל הרוקדים תועדו בעבודת וידאו-ארט שערך פאנאיוטו, אשר הוצגה בגלריית Raw Art בת"א, וברחבי העולם. על הפסקול למיצג היו אחראים 24 מתלמידי Muzik. כל אחד מהם בנה set של שעתיים, וביחד - 48 שעות רצופות של נגינה, בגשם שוטף ובשמש קופחת.
 
להלן חווייתה האישית של רוני זכאי, תלמידת Muzik, מהאירוע:
"כן, זה אכן קרה. במשך 48 שעות רצופות, בשמש ובגשם, תיקלטו 24 מתלמידי Muzik ויצרו פסקול מרטיט ל- 96 הרקדנים המזדמנים שהתייצבו בככר רבין ל- slow ארוך, דביק ומזיל דמעות, במיצג של האמן היווני כריסטודולוס פנאיאטו.
אחרי חפירה ממושכת באינטרנט ובדיסקים שהם לא בהכרח במדף הקדמי, יצאנו לעמוד אל מול המשימה, התקלוט במיצג / מיצב אמנות / ניסוי? של כריסטודולוס.
אלו היו 48 שעות של ריקוד שלא נפסק. 96 רקדנים זרים / שפני ניסוי, שהתמודדו בחום הלוהט של הבוקר או בסופה המתרחשת בלילה עם שעת ריקוד (שהיא בהחלט לא עניין של מה בכך!!) עם זר גמור, ריקוד סלואו, צמוד, לרקע השירים שלשמיעתם כולם רוצים לחזור אל אהוביהם.
משימתינו הייתה לגרום למצב הקצנה, לא להשאיר מקום לשאלות, לעזור לכריסטודולוס לשאול את השאלה שלו. השאלה שעוסקת באהבה, והאם אפשר ליצר אותה? האם אפשר לגרום לה לפרוח? ואם לא לעומק, האם אפשר רק להתגרות בה, להשתעשע? האם בתפאורה הנכונה, נרגיש כולנו מאוהבים לרגע?"
פס קול למיצג מאת Muzik – חדשות מוזיקה