סדנת אמן - פיתוח קול – חדשות מוזיקה
חפש
מלאו פרטים
וניצור איתכם קשר בהקדם
שלח
הצטרפו אלינו
 width=

 
עמוד הבית    חדשות    סדנת אמן - פיתוח קול

סדנת אמן - פיתוח קול

  ביה"ס Muzik מארח את אמנית פיתוח הקול הבריטית הת'ר בייקר, אחת המורות המוצלחות באנגליה לפיתוח קול בשיטת SLS.
שיטת ה - SLS  מאפשרת לשיר בלי מגבלות ולשמור על הייחוד והסטייל של כל זמר.
כיתת האמן תתקיים בביה"ס Muzik בתאריך 7.11 בשעה 19:30 ובתאריך - 9.11  בשעה 19:00 ללא תשלום!
הזדמנות נדירה ויוקרתית להכיר את הטכניקה הכי מצליחה בעולם.
הבטיחו את מקומכם!
עוד על הת'ר בייקר בישראל - SLS Israel
 
ראיון עם הת'ר בייקר:

אני מבינה שאת אחת מהמורות הראשונות באנגליה שהוסמכו ללמד בשיטת אס-אל-אס. איך הגעת לטכניקה ומדוע
 
זה נכון. מהילדות לקחתי הרבה שיעורי פיתוח קול ואף פעם לא ממש שיפרתי את היכולות שלי. לימדו אותי כל מני דברים הקשורים בנשימות ועבודה של שרירים כדי לדחוף לצלילים הגבוהים אבל כל הדברים האלה רק גרמו לשירה שלי להרגיש יותר בעייתית. אז פגשתי מורה שהגיע מאמריקה ולימד את טכניקת אס-אל-אס. לקחתי אצלו כמה שיעורים והבנתי שמדובר בשיטה שונה מכל מה שהכרתי. התחלתי לשיר ביותר קלות והמנעד שלי גדל יחד עם יציבות וסאונד. זה היה בתקופה שכבר התחלתי ללמד תאטרון ואמנויות הבמה וללמש שירה היה נראה כמו הצעד הברור הבא. בעקבות התוצאות בטכניקת אס-אל-אס היה לי ברור שלא אלמד טכניקה אחרת.
 
היום יש מורים רבים שמלמדים בטכניקת אס-אל-אס באנגליה. בישראל רובנו חושבים שיש המון מורים נהדרים לשירה באנגליה, בכל זאת למה את חושבת שכדאי וחשוב ללמוד דווקא את טכניקת אס-אל-אס
 
מהניסיון שלי יש המון מורים שטוענים ללמד פיתוח קול, אבל הם למעשה מלמדים הרגלים לא בריאים לזמרים, דבר שיכול להיות מסוכן לפעמים. אין שום גוף מפקח באנגליה אשר מחליט מי כן יכול ומי לא יכול ללמד פיתוח קול ולכן כל אחד יכול, גם בלי ידע בנושא, להחליט שהוא מורה לפיתוח קול. כשהולכים למורה מוסמך של אס-אל-אס אפשר לדעת בוודאות שהמורה עבר הכשרה ויודע לעבוד ולטפל בכל סוג של קול, יודע להתאים מערך שיעור שונה לכל זמר והצורך שלו. בנוסף המורים שלנו עוברים מבחנים והשתלמויות מדי שנה כדי להמשיך להתפתח ולהתאמן, כך שהסטנדרטים של ההוראה אצלנו מאוד גבוהים.
 
מגיעים אלייך תלמידים מכל העולם ואת אפילו מלמדת לעיתים קרובות במלטה. האם את חושבת שלשפה ותרבות שונה יש השפעה על יכולות השירה?
 
בהחלט. הברות מסוימות עדיפות על אחרות ועוזרות לנו לשיר נכון יותר. שפה כמו איטלקית מלאה בהברות כאלה שמעודדות שירה נכונה בעוד ששפות אחרות מהמזרח, כמו יפנית, נוטות להיות יותר קשות לשירה. למרות זאת, זה לא עצר בעדי מלעזור לכל זמר מכל רקע להצליח שיר באופן מאוזן ובריא.
 
כאשר זמרים שומעים לראשונה את התרגילים של טכניקת אס-אל-אס הם נוטים לחשוב שאלה תרגילים לזמרים מתקדמים בלבד. האם זה נכון
 
ממש לא. אנחנו מלמדים את כל הזמרים, מתחילים ומתקדמים ומרצים וגם כאלה עם בעיות בריאותיות במיתרים. התרגילים הם בסך הכל כלי שמאפשר לנו לעזור לתלמיד באופן היעיל ומהיר ביותר.
 
אחת הביקורות ששמעתי על אס-אל-אס היא שרב התלמידים של סת' ריגס, מייסד הטכניקה, הגיעו עליו אחרי שכבר היו זמרים מצליחים מאוד. מה דעתך בנושא
 
טכניקת אס-אל-אס ממשיכה להיות טכניקה רלוונטית ומצליחה רק בגלל שהיא עובדת! זה לא משנה כמה אנשים מפורסמים למדו אותה - אם הטכניקה לא הייתה עוזרת - הארגון של סת' ריגס לא היה גדול כפי שהוא היום. אפילו אם אנשים חושבים שהתלמיד המפורסם הראשון שהגיע לסת' היה בזכות מזל, הזמרים שהגיעו אחר כך עשו זאת בעקבות המלצות חמות של תלמידים מרוצים.
 
בנובמבר את תגיעי בפעם הראשונה לארץ ישראל וכולנו מתרגשים ומחכים בציפייה! האם יש משהו שהזמרים שלא מכירים את הטכניקה או אותך צריכים לדעת לקראת המפגשים?
 
אני גם ממש מתרגשת! אני מגיעה לעזור לזמרים בכל נושא אשר מטריד אותם בשירה שלהם - לכולנו יש חלקים בעייתים בקול שאנחנו נמנעים מהם ואני מקווה שאוכל לעזור לזמרים להבין שאין צורך להימנע, צריך רק למצוא דרך טובה יותר לגשת לאותו חלק בקול כדי שירגיש חופשי וקל!
 
סדנת אמן - פיתוח קול – חדשות מוזיקה