מי אתה יוסטק? – חדשות מוזיקה
חפש
מלאו פרטים
וניצור איתכם קשר בהקדם
שלח
הצטרפו אלינו
 width=

 
עמוד הבית    חדשות    מי אתה יוסטק?

מי אתה יוסטק?

   יוסט קוהן (יוסטק) הידוע גם כ"איש האנאלוגי בעולם הדיגטלי" עסוק מאד בימים אלה: לצד הטרקים שהוא משחרר בעקביות בלייבלים ברחבי הגלובוס הוא מנהל גם לייבל משלו, יחד עם שותף מברלין (Vipp Agfa Recordings), שם שיחרר זה עתה את האלבום השני שלו. אבל זו רק ההתחלה: הוא גם מלמד את קורסי האבלטון ב - Muzik, מרכז את תחום המוזיקה האלקטרונית בביה"ס ומצא גם זמן לערוך את האוסף האלקטרוני החדש של תלמידי Muzik ובוגריו. רגע לפני מסיבת ההשקה לאוסף החדש הוא גם הצליח לענות לנו על כמה שאלות:
 
למי כדאי לבוא ללמוד בתחום האלקטרוני ב - Muzik?
כל מי שחולם להיות מוזיקאי אלקטרוני ורוצה לקחת חלק בתעשייה הענקית הזאת או כל מי שלוחץ פליי על הנגן שלו בבית והוא מדמיין שהוא על עמדת די ג'יי מול 1000 איש, כל מי ששומע טרק ואומר לעצמו הלוואי והייתי גם יודע ליצור את הסאונד הזה - זה בדיוק המקום שבו הוא יוכל לתקדם לקראת הגשמת חלומותיו.

גילינו שאתה מלמד ב - Muzik גם קורסי Ableton מבוקשים מאד. מה זה בדיוק Ableton ומהם ערבי הג'אם שאתה מקיים?
אבלטון שינתה את חיי המפיק מקצה לקצה, זאת התוכנה היחידה שמאפשרת לך כמפיק לנגן את החומרים המקוריים שלך על במה ולערוך אותם בזמן אמת. לפני שנה חשבתי מה יכול להפוך את השימוש בתוכנה ליותר כייף ומזה בא לי הרעיון לקיים ערבי אבלטון ג'אם. מה שקורה בערבים אלו זה מפגש של מספר אבלטוניסטים על במה אחת ובשילוב של כלים חיים, זמרים וכו' אנחנו מאלתרים על הבמה.
 
בימים אלה יוצא בעריכתך Selected Works - Electronic - אוסף אלקטרוני מיצירות תלמידי ובוגרי Muzik.
ספר קצת כיצד נבחרו הקטעים, ועל תהליך העריכה
עד הרגע שרגלי דרכה ב - Muzik לא הייתי מודע לכמות היוצרים האלקטרונים המוכשרים שמסתובבים במסדרונות ביה“ס. לאחר עמל רב והאזנה לאינסוף קטעים מעולים, קיבצתי מקבץ אקראי של קטעים שאהבתי אל תוך דיסק אוסף אחד.
מבחינתי זהו מסע בזמן - אוסף אקלקטי של יצירות, נטול הגדרות וקיטלוגים, בין קטעים מגוונים של בוגרי ביה“ס לדורותיו, כמו גם כאלה של תלמידים פעילים, שעושים כיום את צעדיהם הראשונים בשדה האלקטרוני.
לחובבי הז'אנר אני ממליץ מאד לבוא למסיבת ההשקה לכבוד יציאת הדיסק שתתקיים בתחילת נומבר ברדיו EPGB' שם גם יושמע הדיסק ויוחלק חינם.  
כיצד אתה רואה את ההתפתחות של היצירה האלקטורנית בעולם וההשתלבות שלך בה?
כיום ההתפתחות מאוד מגוונת ונותנת ליוצר להיות חופשי ולא תלוי בז'אנרים. השוק מאוד מפותח והסצנה בעולם מאוד מעניינת ובועטת.
בנוסף לאי פי אחד או שניים שאני משחרר בחודש אני מופיע עם המוזיקה המקורית שלי ברחבי הגלובוס.
כמו כן אני משתדל לקחת חלק בסצנת האנדרגראונד העולמית ובלייבל שאותו אני מנהל אנחנו משתדלים לקדם אמנים ולפתח את הקריירה המוזיקלית שלהם.

 לסט של יוסטק
 
מי אתה יוסטק? – חדשות מוזיקה