מור ספורטה משיקה בתמונע – חדשות מוזיקה
חפש
מלאו פרטים
וניצור איתכם קשר בהקדם
שלח
הצטרפו אלינו
 width=

 
עמוד הבית    חדשות    מור ספורטה משיקה בתמונע

מור ספורטה משיקה בתמונע

  מור ספורטה, בוגרת Muzik בראיון לקראת מופע השקת אלבום בתמונע 11.1.11
 
מור היא זמרת יוצרת, גיטריסטית ומפיקה מוזיקלית,  בוגרת בית הספר  Muzik במסלול המלא ליצירה והפקת מוזיקה.  בימים אלו סיימה הקלטת אלבום בכורה "בין האצבעות" שמורכב מחומרים שלה ונבנה על נגינת הגיטרות שלה שנותנות צבע מיוחד לאלבום.
מנגנת ומופיעה כבר 5 שנים עם הרכב נגנים ובמקביל באופן אקוסטי.
 
קשקשנו קצת עם מור להבין מאיפה הכל התחיל ולאן הכל הולך.
 
מתי התחיל הקשר בינך לבין המוזיקה?
החשיפה הראשונה שלי למוזיקה הייתה עוד כשהייתי בחיתולים.  מלבד הגננת עם האקורדיון ו"10 שירים ראשונים" זכיתי לשמוע גם צלילים "אחרים".  הבית היה מוזיקלי מאוד.  הורי מעולם לא עסקו במוזיקה, אך עם אהבתם הגדולה למוזיקה נחשפתי לסגנונות שונים, מבלוז עד רוק & רול  ומוזיקה ארץ ישראלית.  המשיכה למוזיקה וליצירה תמיד הייתה שם.  רק עצם הביקור בחנות  כלי נגינה נחשב אז אצלי לחוויה מטורפת לעיניים ולדימיון.  בגיל 10 התחלתי לימודי פסנתר קלאסי ולאחר נסיונות קצרים ומוזרים של לימודי חצוצרה החלטתי להתחיל ללמוד לנגן על גיטרה.
נסיונות הכתיבה הראשונים באו בגיל 12.
 
באיזו נקודה הקשר הפך להיות מקצועי?
ההחלטה ה"אמיצה" להפוך את האהבה(מוזיקה) למקצוע לא הייתה פשוטה.  לא מדובר בתהליך של יום יומיים, התבשלתי עם המחשבה הזאת המון המון זמן. הרצון לעסוק במוזיקה תמיד היה שם אך השאלות של איך לעשות? והאם כדאי בכלל ללכת לכיוון הזה, הציפו אותי ללא הרף.  שיחות שונות שניהלתי עם אנשים ושיחה אחת חשובה עם אדם יקר לי מאוד- אמא שלי, עזרו לי לגבש את ההחלטה.  בסופו של דבר החלטתי ללכת עם האמת שלי, עם הרצון העז שלי ועם השאיפות.  אחרי הצבא החלטתי שאני רוצה לקחת את הנגינה שלי כמה דרגות מעלה, לקחתי שיעורים פרטיים והתאמנתי יום יום בגיטרה החשמלית.  באותה תק' התחלתי גם לקחת שיעורי פיתוח קול.  עם ההחלטה להפוך את המוזיקה לעיסוקי העיקרי, התחלתי להתעניין בבתי ספר שונים בארץ למוזיקה.  בין הימים הפתוחים והראיונות האישיים הגעתי לMuzik ומהרגע הראשון ידעתי שזה המקום עבורי.   
 
מתי את כותבת - בעקבות מה? אחרי מה?
 זה מאוד משתנה אצלי מתקופה לתקופה.  חוויות שונות בחיי נותנות לי את ההשראה לכתיבה.
 פעם היה לי מאוד קל לכתוב ממקום של כאב. כשאתה עובר חוויה קשה, מכאיבה , לפעמים "טראומטית" זה מאוד קל להוציא את זה על הנייר. זה מקום לברוח אליו, מקום "לצעוק" את הכאב,
בהתחלה מול עצמך ואח"כ מול קהל- בהופעה.  אהבה זה הנושא הראשון שכתבתי עליו. בד"כ אחרי פרידה או חוויה של אהבה נכזבת.  היום הרבה יותר קל לי לכתוב גם ממקומות אופטימיים יותר.
כשמשהו ממש טוב קורה לי, או כשמשהו מצחיק אותי למשל.  הרבה פעמים אני כותבת גם ממקום של מחאה אישית, אפילו על הדבר הכי דבילי שיכול להיות.
הומור ציני זה המפתח אצלי, גם לצד הדרמה.
 
מה נותן לה השראה?
אני מקבלת את ההשראה שלי ממקומות שונים.  לפעמים אחרי הופעה טובה שראיתי, בא לי לרוץ הבייתה וישר לכתוב שיר,  או משהו שראיתי בטלויזיה, או דבר שקרה על הכביש אפילו.
זה משתנה מפעם לפעם.
לא תמיד אני מחכה  להשראה שתבוא. לפעמים אני פשוט מתיישבת עם הגיטרה או רק עם דף ועט, קובעת לעצמי עובדה שצריך ומתחילה לכתוב, רואה לאן זה זורם משם.
 
איך את מרגישה לקראת ההופעה?
אני מאוד מתרגשת. אני לחוצה. מאוד. זה מעמד מאוד חשוב עבורי.זה  איזשהו ציון דרך משמעותי, הן הדרך שכבר עברתי והן הדרך שלפני, פתיחת הקריירה המוזיקלית שלי.  עבדתי מאוד קשה כדי להגיע למקום שבו אני נמצאת היום.  יש לפני עוד הרבה אני יודעת, אבל גם מה שמאחורי לא מובן מאיליו.
אי אפשר כ"כ לנהל איתי שיחה נורמלית לפני הופעה.  המון מחשבות צצות לי בראש ומנדנדות לי עד הרגע עצמו.  בכל אופן, הלחץ נעלם בשניה שאני עולה על הבמה, יש לי "כישרון" לקחת אותו למקום טוב כשאני שם ואיכשהו הכל מסתדר.
 
לאן היא רוצה להגיע עם השירים לה? מה מענין אותה לעשות עם המוזיקה?
אני רוצה להגיע עם השירים שלי הכי רחוק שאפשר.  זאת קלישאה?
ברור לי שעוד אי אפשר להגיע איתם לירח.. אבל אני עובדת על  זה. :)
המטרה שלי היא להצליח בארץ.  שכמה שיותר אנשים יחשפו למוזיקה שלי.
אני מאוד מאמינה בחומרים.  מאמינה שכל אחד, לא משנה באיזה גיל או מין יכול להתחבר אליהם.
אני רוצה לכתוב עוד אלבום ועוד אחד אחריו, לגדול מפעם לפעם הן מבחינת החשיפה שלי לציבור והן מבחינה אישית-מקצועית.
 
לצפייה בהזמנה
 

להכרות נוספת עם מור ספורטה:
www.morsaporta.com
 
מור ספורטה משיקה בתמונע – חדשות מוזיקה