מומלץ גלדר - SoftStep – חדשות מוזיקה
חפש
מלאו פרטים
וניצור איתכם קשר בהקדם
שלח
הצטרפו אלינו
 width=

 
עמוד הבית    חדשות    מומלץ גלדר - SoftStep

מומלץ גלדר - SoftStep

 
עשר אצבעות לי יש... אבל מה אם אני צריך קצת יותר?

הפעם החלטתי לכתוב לכם על קונטרולר חדש שהגיע לא מכבר לישראל – SoftStep.
מבט על צורות העבודה באולפן ועל הבמה בסוף 2011 מראה מגמה מובהקת אחת: כולם עם מחשבים, כולם (כמעט) עם קונטרולרים.
אחת הבעיות שנוצרו עם הזמן בגלל ההתפתחויות הטכנולוגיות בתחום היא ריבוי האפשרויות. מדוייק יותר לומר שהאבולוציה לא מצליחה להשיג את הטכנולוגיה.

בזמן שכל סט-אפ מבוסס מחשב מאפשר עשרות ואף מאות שינויי פרמטרים בזמן אמת, אנחנו, בני האנוש הנחותים, נותרנו עם כמות מצחיקה של 5 אצבעות בכל יד...
חברת Keith McMillen האמריקאית מודעת היטב לעניין כנראה, והיא שיחררה לעולם קונטרולר חדש, שונה בתכלית מכל מה שהכרנו עד היום, ועם זאת, דומה מאוד לכל מה שהכרנו עד כה.
SoftStep הוא קונטרולר רגל מבוסס פאדים. הרעיון המרכזי שעומד מאחוריו הוא לאפשר שינוי פרמטרים שאינם מוחלטים בזמן אמת ובשימוש ע"י הרגל, כשהידיים עסוקות בכלים כמו גיטרה/קלידים/סקסופון/פטיפונים או ציקוציט. כל אחד מעשרת הפאדים בו מאפשרים שליטה על שני צירים – אנכי ואופקי ובעזרתם ניתן לשלוט על שני פרמטרים במקביל בכל פאד. תארו לעצמכם שליטה בפילטר קאטאוף וברזוננס במקביל למשל.
בקצהו הימני של הקונטרולר תמצאו 4 חיצים המאפשרים גישה לאפשרויות שונות כמו מעבר בין פריסטים קיימים, גישה לאפשרויות תכנות שונות ועוד.
כל הפאדים במכשיר מוארים כדי לאפשר שליטה נוחה על במה חשוכה ואם נביט על הקונטרולר נגלה שמידותיו הפיזיות מאפשרות לכל אחד לשאת אותו לכל גיג או סשן:
עוביו מסתכם בכסנטימטר אחד והוא עטוף בגומי שימנע החלקה שלו על כל משטח קיים (לא כיף שהקונטרולר מחליק בדיוק לפני תפקיד הסולו שלכם...), היצרן גם טוען שהוא בעל יכולת Beer Proof אבל אני לא ממליץ לנסות את זה באופן יזום.
חיבור SoftStep אל המחשב מתבצע באמצעות ממשק USB שמספק לו גם את המתח ואין שום צורך בדרייבר מיוחד כדי לגרום להם לדבר, אבל למתוחכמים שביניכם קיימת תוכנת עריכה של הקונטרולר המאפשרת לעשות ולתכנת אותו כדי שיתנהג בכל צורה שרק עולה על דעתכם.
לסיכום, גם הגיטריסטים האדוקים ביותר יכולים להתחיל ליפד ממלאי סוללות הV9 שלהם ולהתקדם למקום טוב יותר.


כרגיל, אני ממליץ לעקוב אחרי הקישורים המצורפים כדי לקבל רושם עמוק ואמיתי יותר ממה שמילים יכולות להביע.
מומלץ גלדר - SoftStep – חדשות מוזיקה