מהו גרוב ישראלי? – חדשות מוזיקה
חפש
מלאו פרטים
וניצור איתכם קשר בהקדם
שלח
הצטרפו אלינו
 width=

 
עמוד הבית    חדשות    מהו גרוב ישראלי?

מהו גרוב ישראלי?

  גרוב ישראלי? האם באמת קיימת חיה כזו?
 
לרגל פסטיבל הגרוב, שייערך ב- 3 למרץ וישיק אוסף גרוב ישראלי ראשון מסוגו בארץ, יארח Muzik את עופר "סקולמאסטר" טל (ממקימי להקת התפוחים וחצי הצמד רדיו טריפ) וצח בר (מבעלי הלייבל אודיו מונטאז' וטבק הפקות), לסקירה מרתקת של ההתפתחות מוזיקת הקצב הישראלית, משנות ה- 60 של המאה הקודמת ועד ימינו אנו: האמנים וההרכבים; תמורות במוזיקה המקומית; השפעות שהגיעו מחו"ל (אירופה, ארה"ב ואף מדינות ערב); להקות ומוזיקאים מקומיים שיצאו ויוצאים עם המוזיקה שלהם לניכר ומפיצים את בשורת הגרוב הישראלי.

20.2.11, 20:30, Muzik – בן שמן 4 ת"א. הכניסה חופשית אך מספר המקומות מוגבל. להזמנה מראש – 03-6961011.

והמנה העיקרית - פסטיבל הגרוב הישראלי הראשון - 2011 Groove Festival:
התפוחים, קרולינה, בום פם, האחים רמירז, קותי, עוזי נבון ועוד מופיעים יחד באוסף גרוב ישראלי חדש שייצא בארץ ובעולם. תצוגת תכלית מרשימה שתגיע לשיאה בפסטיבל השקה ענקי ב-3/3/2011 בהאנגר 11. שורה ארוכה של כוכבים בחזון אחרית הימים של הגרוב הים תיכוני.

האוסף Mediterranean Grooves and Raw Sounds הוא פרי יוזמת הלייבל האיכותי אודיו מונטאז', שהוציא בין היתר את האלבומים של התפוחים, בום פם רדיו טריפ ועוד. האוסף, אשר יוצא בחודש הקרוב בארץ ובחו"ל, מאגד קטעים גרוביים ים תיכוניים מוכרים ונדירים ויכלול בין היתר, גירסה ל"שוב עם עצמי" של קרולינה שמתפתחת לג'ם, שנותרה על רצפת חדר העריכה ולא נכנסה לאלבום, קטע של התפוחים שהוקלט באולפני Real World של פיטר גבריאל, קטעים של סוליקו ושל "אודיו מונטאז' אולסטארז" שמעולם לא יצאו, קטע פ'אנק של צלילי העוד שיצא רק על ויניל בשנות ה 70 ועוד.

הרעיון מאחורי היוזמה הוא לאגד את הכוחות החזקים הפועלים בארץ לכדי תצוגת תכלית משכנעת שתהווה כרטיס ביקור קולקטיבי לסצנה בחו"ל. רבים מהאמנים המופיעים באוסף ובפסטיבל מצליחים מאוד בארץ ובעולם – כמו קרולינה, קותי, התפוחים, האחים רמירז ובום פם והם יתאחדו למפגש ראשון מסוגו וחד פעמי בארץ.

ב- 3/3/2011 הם יעשו את זה גם על הבמה - פסטיבל הגרוב העברי הראשון שיציג את כל משתתפי האלבום יחד עם אורחים מפתיעים ושיתופי פעולה ראשונים מסוגם, על במה אחת - האנגר 11, שיגובה במערכת סאונד אימתנית, תפאורה ווידאו מרהיבים. לרגע תשכחו שאתם בארץ.

נבחרת הליינאפ המלאה (לפי סדר א' – ב'):
איל תלמודי (בלקן ביט בוקס) , בום פם, דיגיטל מי (הלא הוא שי ליברובסקי מיודענו, בוגר Muzik), האחים רמירז, התפוחים, מארקי פ'אנק, סוליקו, קותי, קרולינה, עוזי נבון, Radio trip, Tree

כרטיסים מוזלים לתלמידי Muzik: דן 052-8334315 
 
מהו גרוב ישראלי? – חדשות מוזיקה