לונא אבו נסאר
חפש
מלאו פרטים
וניצור איתכם קשר בהקדם
שלח
הצטרפו אלינו
 width=

 
עמוד הבית    יצירות תלמידים    לונא אבו נסאר

לונא אבו נסאר

  מתוך ביקורת שפורסמה במעריב 8.7.13 - רז ישראלי:
 
לונא אבו נסאר – "אחכילכ / אספר לך"
 
עורכי גלגלצ נכבדים. שימו לב בבקשה לשיר הנושא של האלבום החדש של לונא אבו נסאר. עכשיו הרכינו ראש בפליאה, הכניסו אותו לפלייליסט שלכם ואולי תתחילו לפצות על יותר מדי שירים של אמנים נהדרים, שנדחקו החוצה בשביל עוד שיר מטופש של ריהאנה או עומר אדם.
 
אתם יודעים מה? שיר הנושא אמנם יוצא דופן ביכולתו לזחול לך מתחת לעור, אבל בעצם כל שיר אחר באלבום היפהפה הזה יכול להוסיף צבע לפלייליסט החד גוני של גלגלצ. אולי "צלקת" -  שלוש דקות וחצי שועטות כסוסי פרא אך מרוסנות באקוסטיקה נוגעת, ימצא חן בעיניהם יותר? אולי Bamshi La-Oddam, אשר נשמע כמו אחד השירים הכי מושלמים של סואד מאסי בגרסה הישראלית, יתאים יותר לגחמותיהם? או אולי יפרגנו שם דווקא ל"רכבת", שנשמע הלכה למעשה כמו רכבת הרים זוחלת בתוך הגוף? הגיע הזמן שבתחנה המיועדת לכולם יתנו צ'אנס לאמן שזקוק לעזרתם המונופולית ובאמת גם ראוי לה.
 
"אחכילכ / אספר לך" רווי טקסטים נוגעים ולחנים מקסימים. יופי במשקל כבד טמון באלבום קליל שמלטף את האוזן, עם גיטרה מכונסת וקול קטן וענוג, מסתורי ונקי כמו ענן. הרגישות האקוסטית של נסאר לא נבלעת לשניה אלא מתאימה עצמה לכל שיר בנפרד. ועדיין תשע הרצועות (כולל הפתיחה הקצרה, שאף היא יפה וקולעת) מהוות יצירה אחידה לכל אורכה, שלמה ובשלה.
 
מפתיע לגלות שהאלבום החדש של לונא אבו נסאר הוא למעשה פרויקט גמר הלימודים שלה. על משקל - אם זוהי עבודת גמר בית-ספרית והיא מושלמת, אזי דמיינו רק מה יכולה היוצרת המוכשרת לעשות עם קצת כסף, תמיכה מחברת תקליטים, הכרה או נסיון. המוח מתפוצץ כשחושבים על זה. ברכה שלוחה גם לדרור רותם, על עיבודים שמשאירים את נסאר במרכז ואף מפנים לה ולגיטרה הצנועה שלה את מרבית הבמה. רק הקשות בודדות, קלידים עצובים ואלקטרוניקה קלה מפציעים פה ושם לחזק את קולה השברירי.
 
כמות האלבומים הישראלים המושלמים שנוחתת עלינו לאחרונה מפעימה ממש. ובכל זאת, האיכות הפשוטה ונטולת ההתנשאות או האובר-תחכום של נסאר, כובשת באופן יוצא דופן. על גלגלצ וכל תחנת רדיו אחרת בארץ מוטלת המשימה להתייחס לכל היופי הטרי הזה. אבל עד שזה יקרה, האלבום אתם מוזמנים להאזין לו ולהתענג על כל רגע. 

 להאזנה לאלבום לחצו כאן

__________________________________________________________

 Facebook   YouTube     לונא אבו נסאר