יש לך כלי נגינה במחסן? – חדשות מוזיקה
חפש
מלאו פרטים
וניצור איתכם קשר בהקדם
שלח
הצטרפו אלינו
 width=

 
עמוד הבית    חדשות    יש לך כלי נגינה במחסן?

יש לך כלי נגינה במחסן?

  יש לך כלי נגינה זרוק במחסן? יש לנו מטרה טובה עבורו.
עשרות אלפי בני נוער בישראל מוגדרים כ"נוער בסיכון": נערים שנשרו ממסגרות לימוד פורמאליות; בני נוער המכורים לסמים או אלכוהול; בנים ובנות המגיעים מרקע של אלימות או ניצול מיני; נוער עולה, שטרם מצא את דרכו להשתלבות בחברה הישראלית, כמו גם ילדי עובדים זרים; נערים ונערות חסרי בית, או 'סתם' כאלה שחיים עמוק מתחת לקו העוני.
בתחום אחד, לכל הפחות, בני הנוער "בסיכון" אינם שונים מן הנוער ה"נורמטיבי": האהבה למוזיקה והכישרון לעסוק בה. אך בניגוד לנער הממוצע, שבאפשרותם של הוריו לדאוג לו לכלי נגינה ולפתח את תחביבו המוזיקלי, בני הנוער בסיכון אינם נהנים מאפשרויות אלה.
"נוער מיוזיקלי" הוא מיזם שנועד לשנות מציאות זו. מטרתו היא להקים ולהפעיל ברחבי הארץ  מרכזי מוזיקה, שיאפשרו לבני נוער בסיכון למצוא מפלט מוזיקלי: לנגן, לשיר, להאזין, לכתוב, ליצור, לחבור להרכבים מוזיקליים, להקליט, להופיע, ובאמצעים אלה – למצוא מוקד עניין ועיסוק יצירתי, כלים לביטוי אישי, פורקן תסכולים, העלאת הדימוי העצמי, יצירת תחושות שייכות וגאווה וקשירת קשרים חברתיים.
 
כל אחד ממרכזי הנוער המיוזיקלי ימוקם במקלט או מבנה שיועמד למטרה זו ע"י רשות מקומית. המבנה יותאם אקוסטית כחדר חזרות, יצויד בכלי נגינה וציוד נלווה, והנערים הבאים בשעריו יונחו ע"י צוות הכולל רכז מוזיקלי, עובד נוער, סטודנטים למוזיקה ומתנדבים בשנת שירות ו/או שירות לאומי. הפעילות כולה היא פרי יוזמתה של "מקור - העמותה לקידום יצירה מוזיקלית מקורית" (ע"ר), המשתפת פעולה לצורך זה עם "Muzik – בית ספר גבוה ליצירה והפקת מוזיקה". מרכזי "נוער מיוזיקלי" ראשונים עומדים להיפתח בקרוב בנתניה, באזור ובגבעת אולגה.
על מנת לצייד את מרכזי הנוער המיוזיקלי פותחת העמותה במבצע התרמה ארצי של כלי נגינה משומשים וציוד נלווה: 
כלי נגינה - פסנתר / אורגן / גיטרה / גיטרה בס / מגברי גיטרה ובס / תופים / כלי הקשה / כלי נשיפה / כלי קשת / אקורדיון / ציוד dj.
ציוד הגברה – מגברים / רמקולים / פרוססורים / קונסולה / מיקרופונים / כבלים / סטנדים.
ציוד אולפני - מחשב מוזיקה / תוכנות ליצירה והפקה / כרטיס קול / מכשירי אפקטים ומעבדי צליל / מקלדת שליטה / סינטיסייזר / מיקסר / אוזניות / מוניטורים / מיקרופונים / חומרים אקוסטיים.  
חומרי קריאה והאזנה – דיסקים, תקליטים, ספרי מוזיקה ומגזינים.
   
כל כלי ו/או פריט ציוד במצב פעיל יתקבל בתודה ובברכה, יזכה את התורם בתעודת הוקרה ויהפוך אותו לשותף פעיל בדרך המוזיקלית לקידומם של בני הנוער בסיכון בישראל.
המעוניינים לתרום מתבקשים ליצור קשר ישיר עם מנכ"ל העמותה, גדעון אבן ארי:
054-6172121, ea.gidon@gmail.com
יש לך כלי נגינה במחסן? – חדשות מוזיקה