הסקיצות של ענת גוטמן – חדשות מוזיקה
חפש
מלאו פרטים
וניצור איתכם קשר בהקדם
שלח
הצטרפו אלינו
 width=

 
עמוד הבית    חדשות    הסקיצות של ענת גוטמן

הסקיצות של ענת גוטמן

  בדרך כלל, סיבה מספיקה לראיון (ולמסיבה) היא הוצאת אלבום חדש. זה מספיק מעניין וחשוב כדי להקדיש זמן ומקום לאמן/ית, שעבד, יזע, וחצב מתוכו. אך כשבאתי לכתוב על האלבום החדש של ענת גוטמן, "סקיצות", נתלוותה לכך תהייה, הנובעת משמו של האלבום, "סקיצות". ואכן, ענת גוטמן - מוזיקאית, משוררת, וגם סטודנטית ב- Muzik, עשתה מעשה אמיץ ומלא אמונה - היא הוציאה אלבום דמואים.
"אני מסתובבת עם השירים שלי קרוב לשלוש שנים, חומרים שנולדו מהטקסט והמוזיקה נרקמה סביבו. בכלל, למרות שאני מנגנת על כלים שונים מגיל צעיר, ההחלטה שזה מה שאני הולכת לעשות בחיים, להיות מוזיקאית, נולדה דווקא מהעיסוק במילים ובשפה". מהאזנה לשירים, מורגש באופן ברור הקשר החזק הזה, בין השפה המוזיקלית לוורבלית. טקסטים אישיים ואינטימיים. כבר אמרנו, אומץ.
"אני כותבת שירה וטקסטים כעשור, על מלחמה כדרך קיום- מלחמות עקובות עם עצמי, ועם העולם, שזה בעצם אותו דבר. פירסמתי ספר שירה, ובאנתולוגיות שונות. אבל בשונה מספר, שצריך לעצור את הכול כדי לשבת ולקרוא, המוזיקה תמיד נמצאת ברקע, ויש לה כוח על אנשים- הכוח לחלץ את עצמה מתוך הרקע ולעבור לחזית, כמו שקורה ששורה מתוך שיר תופסת אותך פתאום, או ליין שנוגע בך כשאתה בכלל לא שם לב שמשהו מתנגן". רק ההסבר הזה מדגים היטב את יכולותיה הפיוטיות.
אלמנט האמונה במה שצריך לקרות, מאת מי שצריך לקרות, זכה להוכחה, בדרך שבה התגלגל רעיון הוצאת האלבום. "בכל פעם שהייתי צריכה להשמיע חומרים שלי לאנשים חדשים לא היה לי אף פעם דמו לשלוף שהייתי שלמה איתו. לפני חודשיים בערך התארחתי עם חליל צד בהופעה של חבר בצוזמן, ועליתי גם לשיר או שניים שלי. נציגים של הלייבל "התו השמיני", שהגיעו להופעה, דיברו איתי בסוף הערב וביקשו לשמוע עוד חומרים. וזה בעצם היה הטריגר לדיסק הזה. באותו לילה הבנתי שההזדמנות לחתום בלייבל היא רק חלק מהזדמנות גדולה יותר, להקליט סוף סוף את החומרים שלי באופן שאהיה שלמה איתו".
"פניתי למי שהיה פעם שותף פעולה מוזיקלי שלי, קונטרבסיסט ומוזיקאי בחסד, טל קוהן, רק כדי להשאיל נוימן שידעתי שיש לו, וזה הוביל אותנו לשלושה שבועות של הקלטות ומיקסים, שבסופם יצא הדיסק "סקיצות", בן 8 שירים, שהוא איזושהו תרשים בעיפרון של פן אחד של היצירה שלי. אחד, כי לצד החומרים האקוסטיים, אני מפתחת בשנה האחרונה יותר ויותר את האלקטרונאית שבי". וכך הגיעה ללימודים ב- Muzik.
"זה היה איזה פוש חיצוני ליצור, כי מה שהיה הכי קשה לי בשנתיים - שלוש שעשיתי מוזיקה מחוץ לכל מסגרת, היא התחושה שאין בחוץ מישהו שמחכה לה. השנה, ב- Muzik, הבנתי שפשוט צריך לעשות, להוציא החוצה דברים. כמובן שצריך להיות שלם עם מה שאתה מוציא ולא להתפשר על הגימור, אבל כן להוציא, ודברים יקרו. אני עוד צריכה ללמוד איך עושים את זה בצורה טובה ואפקטיבית. אבל לעשות את זה, בעיניי, זה החצי השני והבלתי נפרד של תהליך".
לפני הקלטת הדיסק, עברה ענת שנת עבודה צמודה עם אלונה דניאל. יחד הן עבדו על הסינגל "מי", שאמור לצאת לרדיו בקרוב, "ב"ה והיח"צ" מוסיפה ענת. אז אמונה אמרנו? "אלונה שמעה במקרה בסקיצה אצלי בבית. למחרת התקשרה ואמרה לי שהשיר הזה חייב לצאת החוצה, ושהיא תשמח להפיק לי אותו מוזיקלית"
לנו נותר רק להצדיע, להעריך, ולאחל הצלחה.
www.myspace.com/anat0
 
הסקיצות של ענת גוטמן – חדשות מוזיקה