חפש
מלאו פרטים
וניצור איתכם קשר בהקדם
שלח
הצטרפו אלינו
 width=

 
עמוד הבית    חדשות    "המפיקים" –סדרת כיתות אמן

"המפיקים" –סדרת כיתות אמן

  סדרת כיתות אמן עם מפיקים מוזיקליים

עד לפני כשני עשורים, המונח "מפיק מוזיקלי" נעדר כמעט לחלוטין מן הז'רגון המוזיקלי העברי. הקרדיטים על עטיפות האלבומים שיצאו לאור בישראל ציינו את הכותב, המלחין, המעבד, הנגנים, הטכנאי ופה ושם הופיע גם "המפיק בפועל" או "היועץ האמנותי". כיום, לעומת זאת, נדיר למצוא אלבום ראוי לשמו או סינגל המככב בפלייליסט, שבו לא מצויין, בהבלטה, שמו של המפיק המוזיקלי.

אז מיהו האיש העונה להגדרה "מפיק מוזיקלי"? לשם מה הוא נחוץ ומה הוא בעצם עושה שם? מה מידת השפעתו על היצירה המוזיקלית המוגמרת? האם מדובר בסך הכל בטכנאי אולפן משודרג? במעבד עם ראש גדול? אולי בפסיכולוג מוזיקלי? כיצד הוא מתנהל מול האמן? מהן שיטות עבודתו?

בשאלות אלו ואחרות תעסוק "המפיקים" - סדרת כיתות אמן שיארח Muzik – בית הספר ליצירה והפקת מוזיקה. ב- 8 ערבים שיתקיימו במהלך החודשיים הקרובים יתארחו ב- Muzik Live Room, בזה אחר זה, שמונה מן המפיקים המוזיקליים שהטביעו את חותמם בשנים האחרונות במוזיקה הישראלית: החל במי שנחשב ל"אב המייסד" של תחום ההפקה המוזיקלית בישראל – לואי להב; דרך כאלה שעבדו עם אמנים מובילים בשני העשורים האחרונים – גיל סמטנה, פילוני, רם אוריון, ברוך בן יצחק ותומר אדם לנצינגר; ועד לנציגי הדור הצעיר – יונתן גולדשטיין ואורי וינוקור. המפיקים יספרו וידגימו את דרכי עבודתם, ישפכו אור על מערכת היחסים המורכבת בין האמן למפיק ויבהירו את התהליך המוביל מחומר הגלם המוזיקלי ועד לתוצר המוגמר והבשל ליציאה לאור – כל אחד עפ"י דרכו וגישתו.


להלן סדר כיתות האמן הנכללות בסדרה ופירוט האמנים המרכזיים עימם עבד כל אחד מהמפיקים:

גיל סמטנה – 1/2/12
נגן בס, מפיק מוסיקלי ומלחין. עבד עם אהוד בנאי, רמי פורטיס, ברי סחרוף, אביתר בנאי, מאיר בנאי, בציר 76, אמיר דדון, ורד קלפטר, יעל לוי ועוד. זוכה פרס אקו"ם עבור הפקת האלבום "ענה לי" של אהוד בנאי וכן עבור מוסיקה לסרט "מסעות ג'יימס בארץ הקודש".
 
תומר אדם לנצינגר 8/2/12
מפיק, מעבד ויועץ מוזיקלי, מנהל אמנותי ויזם תרבות. הפיק את ועבור: אמילי קרפל, איה כורם, מטרופולין, AIR, מינימל קומפקט. זוכה פרס תמוז ''הפסקול הטוב 98'' עבור הסרט 'אהבה אסורה' והלהיט עם זהבה בן. ממייסדי הלייבלים ג'אפה רקורדס וקלמנטין.
 
 יונתן גולדשטיין 14/2/12
יונתן גולדשטיין מפיק מוזקלי, וחבר בפרוייקט TYP יחד עם עברי לידר. עבד עם שורת אמנים רבים כמו דנה עדיני, אבישי כהן, שלומי שבן, קורין אלאל, שלומי סרנגה, מוקי ועוד רבים.

פילוני 22/2/12
מפיק, פזמונאי, מלחין, מעבד וחבר להקת שב"ק ס'. אחרי פירוק הלהקה הפיק את אלבומו של מוקי "שמע ישראל ", לאחר מכן הפיק את האלבום "עוקף מלמעלה", ואת אלבומו של מוש בן-ארי "תסתכל לי בעיניים", עבד גם עם רוני דלומי ,קרן פלס,ריטה, מיכה שטרית ועשור בגאמייקה עם מיטב המוסיקאים הבולטים.
 
רם אוריון 1/3/12
חבר לשעבר בנושאי המגבעת, כרמלה גרוס ואגנר, בתריי זוזיי, וחבר בהרכב הפה והטלפיים. הפיק את אלבומי הבכורה של ביר7, דפנה והעוגיות, שילה פרבר, צ'יקי ארד ורוצי בובה.


אורי וינוקור 15/3/12
מפיק מוזיקלי, מעבד , בסיסט ואחד ממקימי להקת קולולוש הפיק את שני אלבומי הזהב של אסף אבידן והמוג'וז, את אלבום ההרכב קיצו, הפיק יחד עם קרן אן ושלומי שבן את הסינגל המצליח "מותק את אצלי בראש".

ברוך בן יצחק 22/3/12
מפיק מוזיקלי וחבר בלהקת רוקפור האגדית. ברוך בן יצחק עבד עם שלל מוזיקאים על אלבומיהם בין היתר האלבום "קומוניקטיבי" של נינט טייב, להקת אלקטרה, אפרת בן צור, סן פדרו, שי נובלמן ועוד.

לואי להב 29/3/12
לואי להב הוא אחד המפיקים המוזיקליים המשפיעים ביותר במוזיקה הישראלית מאז אמצע שנות ה - 70 והאיש שהביא לארץ והגדיר בכלל את התפקיד המפיק המוזיקלי שהתנסה בו אישית בארצות הברית. איש מקצוע המכיר גם את הצד המוזיקלי וגם את הצד הטכני של ההפקה ומנווט את שניהם ברמה אמנותית גבוהה. את התפיסה הזאת הביא להב עימו ארצה, תחילה כאחד ממפיקי הרוק החשובים והמהפכניים שלנו (עם תמוז, חמסין, שלום חנוך ועוד) ומאוחר יותר גם בסוגי מוזיקה שאינם רוק ישראלי ואשר זכו להצלחה מסחרית רבה עם דויד ברוזה, ריטה, שלמה ארצי, קרן פלס, דנה ברגר, יהודה פוליקר, נתן גושן ועוד רבים.
 

את סדרת כיתות האמן תנחה דנה קסלר, עיתונאית ומוזיקאית בפני עצמה, המשמשת גם כמרצה בתחום תעשיית המוזיקה וקידום אמן ב - Muzik. כל אחת מכיתות האמן תחל בשעה 20:00 וחלקה האחרון יוקדש לשאלות הקהל.

מחירו של מנוי לסדרה כולה (8 כיתות אמן) הוא 250 ש"ח (100 ש"ח בלבד לתלמידי Muzik ובוגריו). מספר המקומות מוגבל ל- 50 בלבד. לרכישת מנוי לסדרה – 03-6961011.