הלינקטון של השיבולים – חדשות מוזיקה
חפש
מלאו פרטים
וניצור איתכם קשר בהקדם
שלח
הצטרפו אלינו
 width=

 
עמוד הבית    חדשות    הלינקטון של השיבולים

הלינקטון של השיבולים

  רק בחודש שעבר סיפרנו לכם כאן על שירות חדש לתלמידי Muzik ובוגריו – הלינקטון, אותו סינגל וירטואלי, שבאמצעותו אתם יכולים להוציא לאור את השיר שלכם ולהעבירו מיידית לרשימת תפוצה, הכוללת, בין היתר, את מלוא תחנות השידור, העורכים המוזיקליים וכתבי המוזיקה בישראל. והנה - יש לנו סנונית ראשונה של בוגר Muzik שעושה שימוש בכלי היעיל הזה – שלקה (שחר נתן), בוגר מסלול dj-producer, ששחרר באמצעותו את "אל תשימי בושם", הסינגל החדש של להקתו – השיבולים, מתוך אלבומם השני, "כתם דיו".  
"הכל התחיל ערב אחד, שקיעה מוקדמת של שלהי קיץ, עת צעדתי לי במדרונות השיפוע הצפוני של הגבעה..." (מתוך אתר להקת "השיבולים"). כך מתחיל הסיפור המגולל את הקמתה של הלהקה.
בהמשך אותו ערב, בין הלולים לדיר של קיבוץ גבע שלמרגלות הגלבוע, פוגש יובל בשלקה, ידידו משכבר הימים. שלקה מציע לו לנגן בערב ראש השנה הממשמש ובא. "ברור" עונה יובל. שמחים וטובי לב, הגיטריסט והבסיסט מצרפים אליהם קלידנית ומתופף, קורט האמריקאי, שעשה עליה "לפני 150 שנה בערך". יחד מרימים החבר'ה חגיגת ראש שנה לתפארת המדשאה. ניתן למצוא בארכיון הקיבוץ תיעוד להילולה.
השלב הבא, בעידודם של חברי המשק, היה ערב קאברים לגבעטרון, שרוב חבריו הם בני הקיבוץ. במהלך ההכנות לערב, פרשה לה שלומית הקלידנית כנפיים, ובמקומה הוזעק לדגל גיגי הגיטריסט. לאחר שהועלה הערב, ונחל הצלחה רבתי, החלו החברים לעבוד על אלבומם הראשון, שהמשיך את מסורת הכיסויים להרכב המיתולוגי.
כיום נמצאת הלהקה בתהליך עבודה על אלבומה השלישי, לאחר שבשנה החולפת הוציאה אלבום. בסיבובם השני, שהורכב משירים מקוריים (רובם של שלקה ושניים של יובל), שומרים "השיבולים" על מאפייני זהותם- הגשה בעברית עמק יזרעאלית, מתובלת בקיבוצית, מדיפת ניחוח שדות ועמקים. וכל זה מתערבב לתמהיל רוקי מעניין, רווי קליפינג רך.

שלקה, מה לקחת איתך מלימודיך ב - Muzik?
"על הדיסק הראשון עבדנו עוד כשלמדתי בביה"ס. הוצאנו אותו לאחר שכבר סיימתי. לכן אני חושב שמהפן ההפקתי לקחתי את השיעורים שלימדו אותנו על סטיילים שונים, ומה יוצר אותם. עברו איתנו על מגוון סגנונות, מלבד רוק, וזה פתח לי אפשרויות בראש. מבחינת סאונד בטוח שהלימודים השפיעו עלי, הם עזרו לי לדעת מה אנחנו מסוגלים ומה לא. ולכן, למרות שלא אני עשיתי את הסאונד, אלא היה לנו טכנאי (יובל זילברשטיין, מהאולפן במעוז חיים, שם הלהקה הקליטה ומיקססה), יכולנו לדעת לאן אנחנו שואפים. יכלנו לבחור יותר בקלות את איש הסאונד שלנו, ומתוך הסתמכות עליו - לתת לו גם את החופש שלו. ואנחנו מרוצים מהתוצאה".

מה סדר העבודה שלכם?
"אנחנו נפגשים פעמיים בשבוע, ואם יש הופעה, אז יותר. עכשיו, בחורף, לפחות באזורנו הצפוני, ישנה ירידה בכמות ההופעות. בקיץ זה משתנה, ואז גם אנחנו יותר מגיעים לאזור המרכז. כרגע יש לנו את כל השירים אותם נרצה להכניס לאלבום השלישי, ואם הכל יהיה בסדר, אז עוד שלושה חודשים נכנס להקלטות".

אתם מפיקים את עצמכם?
"כן, זה מה יש כרגע. היינו שמחים לגב של איזו חברת תקליטים, אבל בינתיים מסתדרים בעצמנו".

לא קל, אבל אסור להתייאש...
"כן, אנחנו מכירים בזה שהכרה ופרסום זה חלק הכרחי מהעניין, אבל אנחנו תמיד יודעים שזה לא מה שהכי חשוב. מה שתמיד מניע אותנו זה חומר חדש, הנאה מהעבודה עליו, והנגינה יחד. אני מאמין שאם נמשיך להתמיד, אז בסוף גם תגיע ההכרה. אבל זה לא הדבר הראשון מבחינתנו".

מילים כדורבנות, שלא שומעים הרבה היום ממוזיקאים...
כן, הרבה פעמים יש הרגשה שאנשים שמים יותר דגש על החיצוניות והפרסום, ולהופיע פה ושם, ולא שאני מזלזל בזה, אבל תמיד צריך לזכור שזה לא הדבר הכי חשוב".

אז מה עושים בקיבוץ, אם לא עושים מוזיקה?
"אין מצב להתעסק רק במוזיקה ולשרוד בקיבוץ. אני, למשל, עובד ברפת, וזה מעולה. זה עוזר לי לכתוב, זה טוב להשראה. בכלל, כדי ליצור צריך להסתובב, לנוע, לא להיות תקוע במקום. לא להתעסק כל הזמן באותו דבר".

למידע נוסף www.shibolim.co.il

להאזנה ללינקטון "אל תשימי בושם"
 
הלינקטון של השיבולים – חדשות מוזיקה