הכר את המרצה – אליאב קול – חדשות מוזיקה
חפש
מלאו פרטים
וניצור איתכם קשר בהקדם
שלח
הצטרפו אלינו
 width=

 
עמוד הבית    חדשות    הכר את המרצה – אליאב קול

הכר את המרצה – אליאב קול

  פסנתרן וקומפוזיטור. בוגר הקונסרבטוריון בגבעתיים, מגמת המוסיקה בתיכון אלון ולימודי קומפוזיציה וניצוח באקדמיה למוסיקה ע"ש רובין בת"א. זכה במלגת הצטיינות בקומפוזיציה מטעם קרן התרבות אמריקה-ישראל. עובד עם מספר הרכבים עצמאיים.

מה ההבדל בין שיעורי מקלדת לקורס החדש שאתה מעביר "מיומנות מקלדת למפיק"?

"להבדיל משיעור מיומנות מקלדת בו מתרגלים הסטודנטים נגינת אלמנטים מוסיקליים וטכניקות ליווי בסיסיות, בקורס זה לומדים טכניקות עיבוד ע"י שימוש ברהרמוניזציה ובהפשטה הרמונית, תוך שימוש בגרובים ובסגנונות מוסיקליים מגוונים."

מה הן לדעתך הדרישות המוסיקליות המייחדות מפיק מוסיקלי?

"התמצאות ובקיאות במגוון של ז'אנרים. מפיק מוסיקלי צריך שמיעה מצויינת, להכיר הרבה ז'אנרים מוסיקליים ואת השפות השונות המאפיינות אותם, לדעת ניתוח מוסיקלי הכולל ניתוח הרמוני ומרקמי. צריך לדעת להתייחס לסגנון ולנתח אותו מבחינה הרמונית ומבחינה מרקמית – מה מרכיב ומה מאפיין כל סגנון וכמובן יישום כל אלה במקלדת – לא ברמה של רק לדבר על דברים אלא יכולת לבצע. לדעתי הרעיונות הם מפותחים יותר כשיש שליטה טכנית על המקלדת."

מה הפלוס לדעתך בלימוד שפת המוסיקה בקבוצה?

"זה יותר זול..."

מה החשיבות של שיעורי מקלדת ליוצרי מוסיקה אלקטרונית העוסקים בעיקר בתכנות?

"גם במוסיקה האלקטרונית כמו בכל שאר הסגנונות המוסיקליים משולבים אלנמנטים ותכנים מוסיקליים אחד על גבי השני. מקלדת השליטה היא האמצעי העומד לרשותנו על מנת להביע ולשלב רעיונות במקביל."

מה האינפוט שלך בקורס? איך ה"אני המוסיקלי" שלך משתקף בביה"ס?

"אין ממש אינפוט מוסיקלי שלי מאחר ומוסיקה היא מוסיקה וקואורדינציה היא קואורדינציה שצריך לפתח שלב אחר שלב ואני בסה"כ משתדל ללמד את המקצוע כמו שהוא בצורה טהורה."
 
הכר את המרצה – אליאב קול – חדשות מוזיקה