הכר את המרצה: אייל גלדר – חדשות מוזיקה
חפש
מלאו פרטים
וניצור איתכם קשר בהקדם
שלח
הצטרפו אלינו
 width=

 
עמוד הבית    חדשות    הכר את המרצה: אייל גלדר

הכר את המרצה: אייל גלדר

  מורה לפלטפורמות ליצירה והפקה ולפיתוח תשתיות ל- dj
Dj-producer בתחום ה- progressive house. בעל נסיון של כ- 17 שנה בתקלוט, יצירה והפקה. שידר וערך מוסיקה במשך 6 שנים ב"גל הבטוח" של קול ישראל. ניגן במועדונים הגדולים בצפון הארץ, רזידנט של מועדון ה"ורטיגו" בשיאו, וכיום רזידנט של מועדון "החורבה" בחיפה. יצר והפיק את "section o", במסגרת חצי מההרכב walter & gelder, שהופיע גם באוסף של פול ואן דייק ובלייבל של המיניסטרי אוף סאונד. מייעץ לאקו"ם בתחום המוסיקה האלקטרונית העכשווית.

איך התחלת את הקריירה המוסיקלית שלך?
"בתור Dj בגיל 15. ומאז בלי הפסקה"

מה החשיבות של ידע טכני וסינטזה למוסיקאי בימינו?
"השאלה איך מסתכלים על מוסיקאי. למוסיקאי מודרני הידע הזה הוא הכרחי מאחר והמוסיקאי המודרני לוקח כל חומר גלם מוסיקלי שלו מהדרגה הראשונית ועד המוצר המוגמר. לעומת הזאת המוסיקאי הקלאסי תלוי באחרים (אולפנים, נגנים טכנאים) ויש לא מעט מהתלמידים שלי שהם מוסיקאים קלאסיים לפי הגדרה שרוצים לעבור לצד השני וללמוד את כל התהליך ולדעת עליו בצורה יותר יסודית."

איך תתאר את מעמד הdj/producer בארץ לעומת שאר העולם?
"קודם כל Dj וproducer זה היינו הך בימינו, כמעט כל מפיק הוא Dj ולהיפך. זה גם הפך להכרח, Dj לא יכול להצליח בלי חומרים מקוריים שלו. בגלל החיבור בין שני הטייטלים מעמד ה Dj / producer התחזק אפילו יותר ממה שהיה מעמד הדי ג'יי לפני כחמש שנים – לקח זמן עד שאנשים למדו להעריך יוצר שהוא גם פרפורמר."

איך תתאר את הקורסים שלך?
"מאוד טכניים. הקורסים שלי עוסקים בצד הטכני של היצירה, גם ב Dj אני מנסה להקנות לתלמידים יכולות טכניות אבסולוטיות בכלים שאני נותן להם, מצד שני אני תמיד שמח לקצר להם את הדרך ע"י טיפים מניסיון אישי שלי. הרעיון הוא לתת לתלמידים יתרון משמעותי בהפקת היצירות שלהם על פני כאלה שלא למדו את התחום בצורה מסודרת – השיעורים שלי מהווים קיצור דרך עצום כאלטרנטיבה ללימוד בשיטת ניסוי וטעייה."

מה האינפוט שלך בקורס? איך האני המוסיקלי שלך משתקף בקורס?
"חשוב לומר שמלבד החומר הלימודי הסטנדרטי אני משתדל לתת גם כלים לא פורמליים לתלמידים כמו דרך חשיבה שונה (בעיקר לאנשים שהכל אצלם מוצג על המחשב ולא ראו חוט אמיתי בחיים שלהם) כשהרעיון מאחורי זה הוא שכל הפקה, ולא משנה מה הרעיון המוסיקלי שעומד מאחוריה, תצא הכי נוצצת ו/ או נכונה לרעיון שעומד בבסיסה, אותו רעיון שהאמן בחר לה, דרך הפקה נכונה אפשר להגיע רחוק עד כדי כך שאפילו אם הפוטנציאל הגלום בקטע אינו גדול כ"כ הוא יצליח כי הוא עומד בקנה אחד עם הפקות גדולות אחרות."

איפה אפשר לשמוע דברים אחרונים שעשית ובכלל מוסיקה שהשתתפת ביצירתה?
"כשאני מנגן במועדונים אני משתמש בחלק קטן מהמוסיקה שלי, חלק קטן מאחר ורוב הדברים שאני יוצר לא תמיד ידידותיים לסביבה, או באתר שלי www.gelder.co.il, הוא קצת בבנייה עכשיו, כרגע יש שם שני קטעים שאפשר לשמוע. בעתיד הקרוב אני אעדכן אותו ואוסיף מספר קטעים, חלקם חדשים לחלוטין וחלקם קלאסיקות פרטיות שלי."
הכר את המרצה: אייל גלדר – חדשות מוזיקה