הכר את המורה- עידו בוקלמן – חדשות מוזיקה
חפש
מלאו פרטים
וניצור איתכם קשר בהקדם
שלח
הצטרפו אלינו
 width=

 
עמוד הבית    חדשות    הכר את המורה- עידו בוקלמן

הכר את המורה- עידו בוקלמן

  מי שנכח בערב ה- Muzik Bands, שנערך לפני כשבועיים, לא יכול היה להתעלם מן הסאונד האוונגרדי שהשתלט על הסאבליים כשעלה על הבמה ה- Free Muzik Ensemble, ההרכב האקספרימנטאלי המצוין, המונחה ע"י עידו בוקלמן.
אז הגיע הזמן להכיר: עידו בוקלמן - מורה לגיטרה, גיטריסט ומלחין. בוגר בית הספר רימון. פעיל מאוד בסצנת הג'אז החופשי בישראל ולאחרונה גם בפסטיבלים באירופה. מוביל ומשתתף בהרכבים ופרויקטים רבים בתחום המוזיקה החופשית והמאולתרת. מופיע ומקליט בקביעות עם אמנים מובילים בתחום, כגון הרולד רובין, יובל מסנר, חמישיית אלברט בגר החדשה ועוד. הופיע עם המתופף הברזילאי איירטו מורירה בסבב הופעות בארץ.
 
מי אתה?
אני עוסק בחיפוש
 
 מתי ואיפה אתה והמוזיקה נפגשתם לראושנה?
גיל 12, The Beatles.
 
מה זה ג'אז חופשי?
דרך חיים. ואפשר להתחיל להחליף את המילה 'ג'אז' במילה 'מוזיקה'.
 
איפה ישראל נמצאת בז'אנר הזה?
מאחור. אבל זה הולך להשתנות. כרגע יש כאן כל כך מעט אנשים שנושאים את הכבודה הזו בנאמנות ובאהבה הנדרשת (אלברט בגר עושה את זה ובגדול ). אבל שוב, זה הולך להשתנות: בשוליי השוליים הולכת וצומחת סצנה נועזת ומקורית של מוזיקה חופשית ( לאוו דווקא ג'אז) והיא אולי צעקה משונה אך היא עוד תגיע.
 
יש אלבום בדרך?
תודות לאל הטוב ולאבי אלבז יש כמה:  Cracked Song(רביעיית ג'אז חופשי) עם הצל'ן יובל מסנר, אסף חכימי בקונטרבס ואודי שלמה בכלי הקשה; EFT - שלישייה עם דניאל דוידוסקי באלקטרוניקה ועופר ביימל בתופים - דיסק שהוקלט בקיץ האחרון ב-Muzik; דיסק סולו גיטרה אקוסטית; והדבר האחרון והמרגש שהוקלט ביום שישי האחרון - דואט עם הקלרניתן האגדי הרולד רובין – אבי האלתור החופשי בישראל. האלבומים האלה מוכנים ועתידים לראות אור בלייבל חדש ועצמאי שאני מקים יחד עם חבר אמת לדרך - הסקספוניסט יונתן קרצ'מר.
 
אתה מנחה את הרכב ה- Free Muzik Ensemble ב- Muzik. איך החוויה של להנחות הרכב? איך מצליחים לחבר בין אנשים שמגיעים ממקומות שונים במוזיקה?
מופלאה. כשאני אומר שמשהו הולך להשתנות - לזה אני מתכוון. צריך להבין שמה שקורה כאן, התהליך שביה"ס Muzik מאפשר לשבעת התלמידים האלה לעבור הוא נדיר. בדר"כ נגן מתחיל להתנסות במוזיקה חופשית רק אחרי שהוא כבר מקובע ומכוון וכאן, לעומת זאת, התלמידים זוכים להכיר ולפתח את הצד זה בעצמם בשלב התחלתי ו'נקי'. Free Muzik Ensemble עוסק בכך שהמוזיקה שייכת לכולם. הדרכים להגיע אליה הן אינסופיות ופתוחות. אנחנו עובדים על הדרך, על חיבור בלתי אמצעי - לא על סגנון. חשוב גם לציין שיש פשוט כימיה בין התלמידים, הדבר הורגש מהתו הראשון בחזרה הראשונה. קורים שם ניסים לפעמים, פשוט כך. אני חושב לפעמים, בחזרות, שצריך להסריט את זה.
 
לפני כשבועיים תלמידי ההרכב שלך עלה לבמת ה-Sublime והשמיע את קולו. איך הרגשת כשראית אותם על הבמה מול מועדון מלא אנשים?
תקווה. גאווה. הם לא עלו לבמה ההיא כדי לרצות את הקהל – אלא כדי לחוות ולחפש את המוזיקה, את הקול האישי והקבוצתי. אנחנו לא הכנו שום רשת ביטחון, שום קו מנחה, שום טריק. זה דבר שגם מוזיקאים גדולים ומנוסים היו מפחדים ממנו. זה דורש אומץ ואמונה.
בסאבליים, באותו ערב, קרה משהו שלמרבה הצער לא קורה כמעט בישראל (באירופה למשל, הוא קורה על בסיס יומי): מועדון מלא אנשים, על הבמה הרכב free, לא שיגרתי בעליל, שמנגן מוזיקה אותנטית, חדשה ונקיה מכל נסיון לחנופה. והקשיבו להם, אולי לא כל הקהל הבין או התחבר, אבל זה קרה, אני האמנתי להם.
 
איזה טיפ אתה יכול לתת לנגן שנמשך לתחום המוזיקה החופשית?
"חפש בתוך עצמך את הקול שאינך חדל לשמוע".
 
מה אפשר לאחל לך ?
אהבה.
 
מה אתה עושה בימים אלו מחוץ ל- Muzik? איפה אפשר לשמוע אותך?
אני עושה מוזיקה: 15/2 בצימר(ת"א) 20/2 בלבונטין. 22/2 בגלריה ברבור בירושלים. 2/3 באוגנדה בירושלים. כל הופעה בהרכב אחר(בשלישייה, סולו וכו') אבל תמיד מדובר במוזיקה מקורית וחופשית.
 
15/2
Solos & Trio
אריאל ערמוני - תופים
יואב ביירך - קונטרבס
עדו בוקלמן - גיטרה אקוסטית
21:00 צימר הגדוד העברי 5 ת"א
 
20/2
EFT
(דוידוסקי/עופר ביימל/עדו בוקלמן)
22:00 לבונטין 7 ת"א
 
22/2
Free improv night
בהשתתפות: דן ויינשטיין (צ'לו), עדי סניר (סקסופון), עדיה גולדבסקי (נבל קלטי וקול), לירון משולם (קול ומקלדות), עדו בוקלמן (אקוסטית).
20:30 גלריה ברבור שריזלי 6 ירושלים
 
2/3
סולו גיטרה אקוסטית
21:00 אוגנדה, ירושלים
 
5/3
 Albert Beger's Electroacoustic Band
Albert Beger - Saxophones
Avi Elbaz - Laptops and Electronics
Assaf Hakimi - Double Bass
Dani Benedikt - Drums
Ido Bukelman - Guitars
21:00 שבלול נמל ת"א
 
 
www.idobukelman.com
הנה טעימה מהדיסק סולו גיטרה אקוסטית שזה עתה סיים:
http://www.youtube.com/watch?v=tB0MYQBUhTg
 
הכר את המורה- עידו בוקלמן – חדשות מוזיקה