דרכך קדימה – חיים חדשים לא-קפלות יהודיות
חפש
מלאו פרטים
וניצור איתכם קשר בהקדם
שלח
הצטרפו אלינו
 width=

 
עמוד הבית    יצירות תלמידים    דרכך קדימה – חיים חדשים לא-קפלות יהודיות

דרכך קדימה – חיים חדשים לא-קפלות יהודיות

 

"דרכך קדימה" הוא אחד הפרויקטים המוזיקליים המעניינים ביותר שהתקיימו ב-Muzik . מדובר בפרויקט מוזיקלי, הכולל עיבודים עדכניים לפיוטים ושירים יהודיים מסורתיים. הפרויקט מפיח רוח חדשה בהקלטות שירה נדירות, מתפוצות ישראל השונות, אשר לוקטו מארכיוני המוזיקה היהודית של "בית התפוצות" בתל-אביב ו"פונוטקה" בירושלים.

תחת הנחייתו של דורון פלסקוב התגבשה קבוצת סטודנטים מ-Muzik , שליקטו את קטעי השירה מהארכיבים, העבירו אותם תהליכי דיגיטציה, עיבוד מחודש, הקלטות נוספות, פרוגרמינג, מיקס והפקה מוזיקלית עדכנית. הפרויקט מיועד להסתכם באלבום, שיכיל את היצירות המחודשות ויופץ לקהל הרחב. הפרויקט זכה לתמיכתה של מועצת הפיס לתרבות ולאמנות, שהכירה בערכו התרבותי והאמנותי.

חשיבותו של הפרויקט הינה בראש ובראשונה לתרבות היהודית, בשל שימושו בהקלטות נדירות, שאילולא הפרויקט סביר להניח שהיו נשכחות לדורות על גבי סרטי הקלטה נושנים. אך יופיו של הפרויקט טמון בכך שהוא אינו מכוון לקהל מצומצם, נהפוך הוא: הפרויקט מבקש להוציא את ההקלטות הנדירות הללו מן הגטו ולהביאן אל הקהל הרחב. בשל פתיחותו ויכולתו ללכד בין מאפייני תרבויות שונות ודורות שונים, יש לפרויקט פוטנציאל לחשיפה נכבדת, הן בישראל ובעיקר מחוצה לה – בקהילות יהודיות, ומעבר להן - בקרב קהל שוחרי המוזיקה האתנית ברחבי העולם.

הבאנדקאמפ של פרויקט "דרכך קדימה"

 
דרכך קדימה – חיים חדשים לא-קפלות יהודיות
לשירי MP3