בוגרים ראשונים במסלול BA – חדשות מוזיקה
חפש
מלאו פרטים
וניצור איתכם קשר בהקדם
שלח
הצטרפו אלינו
 width=

 
עמוד הבית    חדשות    בוגרים ראשונים במסלול BA

בוגרים ראשונים במסלול BA

  לפני ארבע שנים השקנו את מסלול הלימודים החדשני המשלב בין תעודת בוגר Muzik ותואר BA מטעם האוניברסיטה הפתוחה. כעת אנו שמחים לפרסם כי שני הבוגרים הראשונים של המסלול המשולב, ליטל שליט ונעם ספרבר, אף השלימו את תואר ה - BA שלהם בהצטיינות!
 
- ראשית ברכות! כיצד אתם מרגישים שהמסלול המשולב קידם אתכם כיוצרים, כמוזיקאים? בפני אילו אתגרים עמדתם?

נעם: "ההקפדה שלי על הגשת שיעורי הבית וקבלת משוב מהמורים בכל שיעור, קידמה אותי מהר מאוד ולכן כשאני מקשיב לעבודות שעשיתי מתחילת דרכי, אני רואה שעברתי כברת דרך עצומה.
השיעורים עצמם היו מהנים ומעניינים אבל האתגר עבורי באמת היה לא רק לסיים את יום הלימודים, אלא גם להגיע למשמרת בעבודה ואז לחזור הביתה, לעשות מוזיקה ולמחרת לעשות את הכול שוב".

ליטל: "בשבילי המסלול היה מאתגר בעיקר משום שפחות הבנתי בכל מה שקשור למוזיקה אלקטרונית. באתי ממקום אקוסטי, שמבחינתי להלחין שיר היה לשבת עם גיטרה או פסנתר ופתאום לעבור לתהליך יצירה, שהוא שונה מאוד ממה שהכרתי, היה לא פשוט. עם זאת, כל זה דווקא העשיר אותי, גם מבחינת התהליך עצמו וגם מבחינת התוצאה, כמו שידע מקיף יותר על תחום מסוים יכול לתת".

- מה השפיע על ההחלטה לקחת את הצעד הנוסף לעבר ה - BA המלא?

ליטל: "במהלך הסמסטר הראשון שלי ב - Muzik הבנתי משיחות עם אנשים שלמדו באוניברסיטה הפתוחה שהמסלול מאוד נח, גם באופן הלימוד העצמאי מאוד, בשונה מאוניברסיטאות אחרות, וגם מבחינת התכנים, שיכולים להעמיק את ידיעותי המוסיקליות והכלליות
עשיתי אחד ועוד אחד והבנתי, שבתקופה של שנה אחת יותר בסה"כ אוכל לעשות גם תואר ראשון והחלטתי ללכת על זה. הקורסים היו מעניינים מאוד ותרמו רבות להחלטתי להמשיך ללמוד כיום באקדמיה בירושלים" .

נעם: "יש לי איזה משהו דפוק בראש שמקשה עליי מאוד להפסיק משהו שהתחלתי. הרבה פעמים זה תוקע אותי בעבודה שאני לא אוהב, או תפקיד שלא מתאים לי. בלימודים זה דווקא איפשר לי לסיים את התואר.
חוץ מזה שהיום תואר אקדמאי הוא גם מעיין תעודת יושר שכזו, כאילו שאם יש לך תואר אז כנראה שאתה לפחות קצת 'בסדר'. אז רציתי להיות בסדר, שההורים יגידו שהבן קצת מוזר ומתעסק כל היום עם צלילים משונים אבל לפחות יש לו תואר!".

- מעניין לשמוע מכם במה החלק המשלים לתואר היה שונה עבורכם ממה שלמדתם ועברתם עם חבריכם למסלול התעודה ב - Muzik

נעם: "אני למדתי המון על קולנוע. עוד לא הבאתי את זה לידי ביטוי ביצירה המוזיקלית שלי, אבל אני מאמין שההבנה שלי בשפת הקולנוע, בשילוב עם ההבנה של שפת המוזיקה, תאפשר לי יום אחד לייצר פסקולים מוצלחים. כאיש מקצוע אני מאמין שהיכולת להתחיל משהו ולהתמיד בו ולהביא אותו לידי סיום בזמן, זה משהו שהרווחתי בתואר, שישרת אותי כאיש מקצוע בין אם במוזיקה ובין אם בכל מקצוע אחר".

ליטל: "חלק ה-BA בתואר שונה בכך שהוא נתן הזדמנות ללמוד על דברים חוץ מוזיקליים ודווקא כן לקשר אותם ליצירה, כמו למשל מוזיקה כאמצעי מבע קולנועי וכדומה. זה נותן זווית ראיה רחבה יותר ורלוונטית מאוד ללימודים ב-Muzik, מבקשים להקיף ספקטרום נושאים רחב, כך שאחד מפרה את השני".

מיוזיק נותנת באמת ידע מקצועי ומקיפה קשת רחבה של נושאים כך שמי שיוצא מבית הספר יכול להרגיש שהוא כבר קצת מכיר את העולם האמיתי של ההפקה, היצירה המוסיקלית והתעשייה. מצד אחד יש תחושה של חממה ושל פרגון מצד המורים והתלמידים אבל מצד שני אף אחד לא משלה אותך שלהיות מוסיקאי זה משהו שהוא קל. מהיום הראשון מסבירים לנו שזו בחירה לא קלה אבל מיוזיק יכול לתת את הכלים להתמודד איתה בחכמה גם מנטלית וגם עסקית.

- אתם מרגישים שאולי ההישגים הגבוהים מחזקים אתכם לקראת המשך דרכם מחוץ לכתלי בית הספר?

ליטל: "אני חושבת שמה שמחזק אותי היא העובדה שנפתחו בפני דלתות שונות להמשך דרכי, גם האוניברסיטאית וגם התעסוקתית. לדעתי מי שיוצא מבית הספר יכול להרגיש שהוא כבר קצת מכיר את העולם האמיתי של ההפקה, היצירה המוסיקלית והתעשייה. אמנם אף אחד לא משלה אותך שלהיות מוזיקאי מקצועי זה קל, אבל בהחלט נותנים לך את הכלים להתמודד בחכמה עם הדרך בה בחרת, גם מנטלית וגם עסקית".

נעם: "היכולת לעמוד בדד ליין ולהציג מוצר מוגמר בזמן מוגדר, זה אולי הדבר החשוב ביותר, כי אין בעיני הרבה קשר בין תלמיד טוב, לאיש מקצוע מוצלח".

- ועכשיו לאן ממשיכה הקריירה שלכם?

נעם: "ממש בימים הקרובים ההרכב שלי Service Lab מוציא EP של רימיקסים לשירים מהניינטיז בלייבל הניו-זילנדי Empathy Records. עוד חודשיים בערך נוציא אפילו EP נוסף באותו לייבל!. ישנם עוד מספר רימיקסים שעשיתי שהולכים לצאת בלייבלים שונים בנוסף ואני עושה גם מוזיקה לאפליקציות וסרטוני תדמית.
את כל העידכונים ולינקים למוזיקה אפשרת למצוא בעמוד שלנו www.facebook.com/servicelab

ליטל: "אני החלטתי להמשיך כיום בלימודים באקדמיה למוזיקה ומחול בירושלים, במסלול ביצוע גיטרה קלאסית. התחום הקלאסי הוא המקור שבאתי ממנו ורציתי מאוד להתמקצע בו. בעתיד אני גם רוצה להתחיל תואר שני בלימודי תרבות.
השתתפתי בפסקול לסרט דוקומנטרי של נעמית מור-חיים שנקרא 'הקיבוץ הקדוש', ששודר בערוץ 1 בחודש שעבר ובפסטיבל חיפה. הקלטתי גם שיר ראשון מהאלבום שלי באולפני 'מצלול' עם קובי פרחי.
בנוסף השתתפתי ביולי בפסטיבל עכו בהצגה שכתבתי לה את הלחנים יחד עם נטע וינר. ההצגה נקראת 'אנו בונים פה נמל' והיא אף זכתה בפרס בפסטיבל. ההצגה ממשיכה לרוץ בתיאטרון תמונע בתל אביב, כשההצגות הקרובות תתקיימנה ב-8.12 וב-9.12.
בוגרים ראשונים במסלול BA – חדשות מוזיקה