הרשמה לניוזלטר
מידע והרשמה ל -Muzik
שם
טלפון
מייל
נושא
שלח
אירועים שקדמו לאלבום Homework של Daft Punk
ליאור ברוש
| ראשון | 29.05.11 |
אירועים שקדמו לאלבום Homework של Daft Punk

 חלק שני מתוך עבודת המחקר - "המעבר של דאפט-פאנק מסצנת האנדרגראונד למיינסטרים בעקבות האלבום homework"

 

אירועים שקדמו לאלבום Homework של Daft Punk (שנים 1994-997)

על מנת להבין את תהליך יצירת האלבום "Homework" וכיצד הוא הכניס את דאפט-פאנק למיינסטרים, נסקור את האירועים שקדמו לאלבום, ביניהם תחילת הרומן עם הכימיקל בראדרס שסייע חיבר את הצמד, לראשונה, ללייבל גדול. 

 

 הסינגל הראשון של ההרכב, "The New Wave" , יצא באפריל 1994 ולאחר מכן יצא שוב באלבום Homework תחת השם "Alive".  

הסינגל השני יצא בשנת 1995תחת אותו לייבל, ובו נמצאים הקטעים "Da Funk"  ו- "Rollin' & Scratchin'". כמו כן גם קטעים אלו יצאו לאחר מכן בשמם המקורי.

בעקבות הסינגל השני המוצלח החלו לנגן את הקטעים מספר אמנים מפורסמים וביניהם 'The Chemical Brothers" לאחר מכן תומאס וגאי קיבלו הצעה לעשות רמיקס לסינגל חדש של הכימקל ("Life Is Sweet") בשנת 1996 וכך הגיעו דאפט פאנק בפעם הראשונה לחברת התקליטים הענקית Virgin, שלאחר מכן חתמה איתם על חוזה שבמסגרתו יצא האלבום "Homework".

ניתן לומר שהפופולאריות של הצמד הצרפתי עלתה משנה לשנה עד שהגיעו לחברת תקליטים רצינית והחליטו להוציא את אלבומם הראשון. ומצד שני קשה להתייחס לאלבום כיצירה אחת מושלמת מכוון שהיא נעשתה באופן לא מכוון ובמהלך 3-4 שנים.

כיצד ניסו להפוך הצמד את האלבום ליצירה שלמה? והאם האלבום הוא אלבום קונספט? או שאין בו תכנים המקשרים בין הרצועות השונות? לדבריהם של גאי ותומאס הם רק ניסו לאזן את האלבום באופן כזה שיהיה יותר "נוח", "נעים" לשמיעה.

Thomas and Guy-Manuel: "Balance. It is done for balance." Guy-Manuel: "We had many tracks and we had to put them on four sides. It's not like cooking, but there was no intended theme because all the tracks were recorded before we arranged the sequence of the album. The idea was to make the songs better [more listenable] by arranging them the way we did; to make it more even as an album."[1]

בתחילת 1997, באמצע ינואר, יוצא האלבום "Homework" לחנויות באירופה (20/01/1997) ולאחר חודשיים גם בארה"ב (25/03/1997). השניים חשבו שהאלבום צריך לצאת על תקליט ולא על דיסק ולכן הם הוציאו 50,000 עותקים על דיסקים שנמכרו תוך זמן קצר, בעקבות זאת הודפסו אלבומים נוספים ותוך מספר חודשים נמכרו כ-2,000,000 עותקים.

לפי דבריו של תומאס ההצלחה בארה"ב הייתה הפתעה מהסיבה שהקהל פחות פתוח לסגנון, פחות מכיר ושתרבות הסאונד וסצנת האנדרגראונד  ברמה נמוכה יותר:

 Thomas: "It's just the delay in how people get acquainted with the sound. In our country it took time and it started up later in America. More or less, the underground scene here is as it is anywhere in the world, this is a very international music, but still the UK is really ahead, and France's scene really started up in the early '90's, and from touring, we can see that the sound is more or less appreciated from country to country."

המאמר נכתב במסגרת קורס פרספקטיבות מוזיקליות ב- "Muzik - בית ספר גבוה ליצירה והפקת מוזיקה", בהנחיית עמית הכט

 

[1] Interview with Daft Punk, by Dave "the Wave" Dresden, for About.com Page 03

Link: http://dancemusic.about.com/cs/interviews/a/IntDaftPunkDave.htm

 


 לכל הפוסטים בסדרה:

חלק ראשון: פאנק מטופש

חלק שני: אירועים שקדמו לאלבום Homework של Daft Punk

חלק שלישי: סקירה היסטורית של הדאנס לסוגיו

חלק רביעי: ?...What Da Funk

חלק חמישי: Daft Punk - Homework | חלק אחרון

השאירו תגובה

לחצו על הכפתור על מנת להכנס באמצעות הפייסבוק שלכם בכדי להשאיר תגובה

Connect

לפוסט זה יש 0 תגובות