אורי ליכטיק יוצא לאור! – חדשות מוזיקה
חפש
מלאו פרטים
וניצור איתכם קשר בהקדם
שלח
הצטרפו אלינו
 width=

 
עמוד הבית    חדשות    אורי ליכטיק יוצא לאור!

אורי ליכטיק יוצא לאור!

  אורי ליכטיק, מרכז תחום ה-DJ ב - Muzik, משיק את דיסק הבכורה של להקתו המופרעת שוורצע קינדר. מזל טוב גם על עמוד ה-MySpace הטרי ובו טרקים מקוריים חדשים המבוססים על לופים ישנים
 
שוורצע קינדר? מי מה ולמה?:
"עם אלעד זאב (גיטרה) ועודד ורטש (בס) ניגנתי כבר בעבר בלהקת ערופי השפתיים ועם נועה שלו (שירה) יצא לי לג'מג'ם. הפעם הראשונה שניגנו יחד כהרכב היתה בהופעה ב'בלום בר' בערב במה פתוחה. ההופעה נגמרה בזה שהורידו אותנו בכוח מהבמה... זה כמובן אמר לנו שצריך להמשיך. בגלל שנוגה ותמר לוי מאנס (שירה) באות מרקע של תיאטרון יש אלמנט קברטי ובטוח שיש גם איזשהו וייב של פאנק או פוסט פאנק. זה נובע מהאנשים עצמם, ממי שהם ומה שהשפיע עליהם. יש גם קטעים שהם יותר מטאל או רוק פסיכדלי".

מה היה תהליך העבודה על הדיסק?
"האלבום שיוצא עכשיו כולל בעיקר קטעים בני ארבע עד שמונה דקות, שנגזרו מטייקים של חצי שעה עד שעה שהוקלטו במהלך ג'ימג'ומים ב - Muzik. בדרך כלל אנחנו יושבים ומקשיבים להקלטות ובודקים איפה יש רעיונות שאפשר לעבוד איתם. לפעמים מה שנכנס זה רבע שעה מתוך שעה של הקלטות ואז מצמצמים את זה למשהו יותר הדוק. את המאסטר עשה גדעון אלי (DJ Dao) באולפן 'המשולש"'.

מי הקהל שלכם? למי מיועד את הדיסק?
"למי שאוהב אלטרנטיבה – לא מבחינת ז'אנר אלא למי שרוצה להאזין למשהו חופשי והיפנוטי יותר".

מה קורה בהופעות שלכם?
"הופעות זה סוג של סיכון, אין משהו קבוע וזה בעצם טייק אחד ארוך שהכל מאולתר בו. לפעמים הבנות מחליטות לקחת איזה ליין מוכר אבל בדרך כלל זאת זרימה עם מה שבא לנו. ההופעה הבאה שלנו תהיה ב'רוזה' בירושלים ב-28 בפברואר ובתחילת מרץ בלבונטין נופיע עם DJ Dao".

ומה לגבי ה-MySpace החדש שלך? איך היית מגדיר את המוסיקה שלך שם?
"שם מדובר במוסיקה מאוד מינימליסטית, גרובית, חופשייה. אולי פראית אפילו".

מה היה תהליך היצירה של הטרקים האלה?
"פה מדובר בהקלטות של כל מיני תיפופים שלי וניגונים מהשנה האחרונה. לא חשבתי שזה הולך להיות טרק וכמה חודשים אחרי שהקלטתי אותם התחלתי לגזור מהם לופים ולראות איך הם יושבים ביחד. חלק מהחיבורים בין הלופים נעשו עם קונטרולר חיצוני ואת המיקס והמאסטרינג עשיתי עם גדעון ב-'משולש"'.

אורי ליכטיק במחשב?! מתי עברת מהפטיפונים ולמה?
"לא עברתי, אני עדיין בדקס. זה נבע מזה שניגנתי עם כל מיני הרכבים ורציתי להוציא משהו בפורמט אחר. תמיד היו לי יצירות מאוד ארוכות על דקס וכשחזרתי לנגן על התופים רציתי לייצר גם משהו בפורמט של טרק. משהו שלאו דווקא מבוסס על הרגע של עכשיו, המיידי, למרות שגם בטרקים הכל מבוסס על נגינה חיה – סקרצ'ים, קלימבה וכו".

האם יש פונקציה שיצירה על המחשב ממלאת עבורך ונגינה על פטיפונים לא (או להיפך)?
"ברור שהם משלימים אחד את השני, כמו שנגינה על תופים משלימה את הדקס. הסיבה שלא הגעתי למחשב עד עכשיו זה הצד הטכני של לחפור ובנגינה על דקס או תופים זה יותר נגינה. מבחינתי במחשב יש הרבה אינטלקט ואין הרבה גוף, מצד שני במחשב יש ראייה קדימה אפשר לתכנן מבנה, לחזור אחורה, לשנות מהלכים, להוסיף שכבות".
 

http://www.myspace.com/orilichtik
www.myspace.com/schwarzekinder

את אלבום הבכורה של שוורצעקינדר ניתן לרכוש ב'אוזן השלישית' ובחנויות נוסופות ברחבי העיר. באתר של הוצאת 'פיתקית' ניתן לשמוע קטעים ולקבל מידע נוסף.
http://www.pitkit.org/

הופעות השקה של הדיסק:

28.2 'רוזה', ירושלים.

6.3 'לבונטין 7', ת"א. מופע חגיגי: שוורצעקינדר, טייסט אוף פיין ומסיבה עם DJ אורי ליכטיק
אורי ליכטיק יוצא לאור! – חדשות מוזיקה