אבי אלבז ומורן לוי אוהבים אמנות – חדשות מוזיקה
חפש
מלאו פרטים
וניצור איתכם קשר בהקדם
שלח
הצטרפו אלינו
 width=

 
עמוד הבית    חדשות    אבי אלבז ומורן לוי אוהבים אמנות

אבי אלבז ומורן לוי אוהבים אמנות

  ביום ה' האחרון, 18.9, ערך אגף התרבות והאמנויות של עיריית תל אביב ערב חגיגי לציון פתיחת עונת הגלריות, העונה לשם "אוהבים אמנות". הפסטיבל נערך בחוצות העיר ובעיקר בשדרות המרכזיות - ח"ן, רוטשילד ובן ציון, וכלל מייצגים מגוונים המחברים ויזואליות, סאונד וקונספטים שונים.
 
אחד המיצגים המעניינים בערב התקיים בגן יעקב, שבסמוך להיכל התרבות. על מסך גדול בגן הוקרן הסרט "Freaks", אחד הסרטים הביזאריים ביותר בתולדות הקולנוע, שנוצר ב- 1932 בארה"ב וכולל מגוון דמויות קרקס מעוותות. אלא שהדמויות לא היו הדבר המוזר ביותר בערב: את הפסקול המקורי של הסרט החליפו סאונדים חדשים וביזאריים לא פחות, שמקורם בנגינה חיה של שני מוזיקאים, שמוקמו על במה לצד המסך: אבי אלבז, מנהל הפרויקטים וההרכבים ב- Muzik; ומורן לוי, תלמיד השנה השלישית בביה"ס.
 
את העבודה לקראת המופע תיארו אבי ומורן כהכנה כללית, שנועדה להכיר את המערכות החשובות בסרט, ובעיקר על מנת להכין סאונדים מעניינים ורלבנטיים לשימוש בעת הנגינה החיה. האלתור שנעשה על המקום, הוא חלק חשוב בביצוע ובתוצאה.
 
בערב עצמו פרט אבי על גיטרה בס בעלת חיבור Midi, כך שלצד צלילי הבס שבקעו ממנה שימשה הגיטרה גם כקונטרולר, המפעיל מודולים שונים, חלקם מעובדים ע"י המחשב. מורן, במקביל, ניגן באמצעות המקלדת על סינתיסייזרים ולפטופ. התוצאה: חווית צלילים עשירה, מגוונת ואקספרסיבית ביותר בפני עצמה, כשהשילוב בינה לבין המתרחש במקביל על המסך הופך לדיאלוג הזוי ומרתק בין הויז'ואל לבין הסאונד: העין צופה במפגשים בין יצורי אנוש מוזרים; האוזן קשובה לשיחה מקבילה בין סאונדים לאפקטים, המנוגנים live בהתאם להתפתחות העלילה.
 
חוויה מצמררת!