לימודי מוסיקה : תיאוריה, הלחנה , עיבוד מוזיקלי ועוד
חפש
מלאו פרטים
וניצור איתכם קשר בהקדם
שלח
הצטרפו אלינו
 width=

 
עמוד הבית    תחומי לימוד    תיאוריה, הלחנה ועיבוד

תיאוריה, הלחנה ועיבוד

למה ללמוד תיאוריה, הלחנה ועיבוד מוזיקלי ב-Muzik?

בגלל התמיכה בתלמיד - מוזיקאים רבים בתחילת דרכם, שפיתחו את כישוריהם המוזיקליים אך ורק מתוך עיסוק מעשי בנגינה ו/או בשירה ו/או בסביבת המחשב, מבינים את החשיבות שבלימודי תיאוריה והרמוניה להתפתחותם המוזיקלית אך חוששים מן הקושי הטמון בהם. Muzik מקבל בברכה מוזיקאים מסוג זה: הוא מציע להם, בנוסף על השיעורים הקבוצתיים, גם שיעורי תגבור אישיים, ומביא אותם, בתהליך חווייתי והדרגתי, לשליטה בשפה המוזיקלית.

בגלל הדגש המעשי - לימודי התיאוריה מתבצעים תוך דגש מובהק על הקשריהם המעשיים לצרכי פיתוח היצירה המוזיקלית ויכולות הנגינה, ומגובים בתרגילים יצירתיים, בשיעורי פיתוח שמיעה מלודית, הרמונית וריתמית, סולפג' (שירה מתוך תווים) ויישום השפה המוזיקלית בסביבת המקלדת.

בגלל הסביבה המוזיקלית - הלימודים ב - Muzik מיועדים בראש ובראשונה למי ששואף להתפתח בתחומי האינדי (פולק, רוק, גרוב ואלקטרוניקה). לימודי התיאוריה, ההרמוניה, ההלחנה והעיבוד מותאמים לסביבה מוזיקלית זו, ומאפשרים לתלמיד לפגוש ולשתף פעולה עם מוזיקאים בעלי אוריינטציה ועניין משותפים.

בגלל הדיוק בהשמתו של התלמיד - כל מועמד ללימודי תיאוריה, הלחנה ועיבוד ב- Muzik עובר תהליך של קבלה ומיון, הכולל מבחני שמיעה, קצב, ידע תיאורטי קודם ויכולות נגינה. מבחנים אלה מסייעים לביה"ס לדייק בהכוונתו של התלמיד לרמת הלימוד המתאימה לו, ומאפשרים לתלמידים בעלי רקע מוצק לקבל פטור מלימודי הבסיס ולהשתלב בלימודי הלחנה, עיבוד, תיווי, תזמור וקונטרפונקט מתקדמים.

בגלל המורים - לימודי התיאוריה, ההרמוניה, ההלחנה והעיבוד ב- Muzik מודרכים ע"י צוות מורים מעולה, המחוייב לקידומו של התלמיד. הצוות, בראשותו של ד"ר אורי לשמן, כולל את אליאב קול, עדי דויטש, עינן פרל ומיטשל רוזן.

למעוניינים בלימודי תיאוריה, הלחנה ועיבוד מוזיקלי מציע Muzik שלוש אפשרויות:

לימודי מוסיקה : תיאוריה, הלחנה , עיבוד מוזיקלי ועוד
מסלול יסודות מוזיקליים

מיועד למי שמעוניין בפיתוח בסיס מוזיקלי איתן מן היסוד - תיאוריה והרמוניה, פיתוח שמיעה ויישום השפה המוזיקלית בסביבת המקלדת, בלימודי בוקר או ערב, בהיקף של פעמיים בשבוע, לאורך שנת לימודים אחת (כ- 8 חודשים בפועל). למסלול היסודות המוזיקליים ניתן לצרף גם לימודי פיתוח קול, נגינה, כתיבה והלחנה.

לימודי מוסיקה : תיאוריה, הלחנה , עיבוד מוזיקלי ועוד
תכנית לימודים מותאמת אישית, בתיאוריה מתקדמת, הלחנה ועיבוד

מיועדת לבעלי יסודות מוזיקליים מוצקים, השואפים להעמיק את היכרותם עם השפה המוזיקלית וליישמה בהלחנה, קומפוזיציה, עיבוד ותזמור של יצירותיהם. לתלמידים אלה נבנית, בהתאם לרמתם ההתחלתית והעדפותיהם, תוכנית לימודים מותאמת אישית, הכוללת את מלוא הקורסים הבאים או חלק מהם: מבוא להלחנה; סדנת הלחנה; תיווי ועיבוד; קומפוזיציה אל המאה ה- 21; הלחנה למתקדמים א' + ב'; ללימודים אלה ניתן לצרף גם השתתפות בהרכבים מוזיקליים ופרויקטים יצירתיים.

לימודי מוסיקה : תיאוריה, הלחנה , עיבוד מוזיקלי ועוד
מסלול הלימודים לתואר בוגר Muzik

מיועד לתלמידים השואפים לפתח את המוזיקה כתחום עיסוק רחב, מגוון ומרכזי בחייהם, באמצעות לימודים מלאים ואינטנסיביים, לאורך 3 שנים. המסלול כולל, לצד רכישת השפה המוזיקלית ופיתוח כישורי הלחנה , העיבוד והתזמור, גם הכשרה מקיפה ביצירה והפקת מוזיקה, השתתפות בהרכבים מוזיקליים ופרויקט גמר, המוקדש ליצירה והפקה של אלבום, המבוסס על יצירות מקוריות. לתלמידים המעוניינים לסיים את לימודיהם בתואר אקדמי עומדת האפשרות לבחור במסלול המשולב לתואר בוגר Muzik ולתואר BA של האוניברסיטה הפתוחה (4 שנות לימוד) או במסלול המשולב לתואר בוגר LIPA.