השאירו פרטים ונחזור אליכם

קורס קצב א ובכלל סדנאות הקצב ב-Muzik נבנו עבור המוזיקאי היוצר והמפיק, ומיועדות לפתח את יכולותיו הרתמיות ולהביא את התלמיד לרמת הבנה תיאורטית ומיומנות רתמית מעשית, שתאפשרנה לו לקרוא ולכתוב קצב, לפתח את האלמנטים הקצביים ביצירות מוזיקליות ולשלוט במרכיביהן, לפתח קואורדינציה רתמית ואף יכולת אלתור במימד זמן מוגדר ושאינו מוגדר. בסיום קורס קצב יידע התלמיד ליישם בנגינה פרטיטורות ריתמיות ומקצבים מאולתרים.
הלימודים מתנהלים בשלושה מישורים מקבילים, המשלימים זה את זה: תיאוריה, האזנה ונגינה. שילובם של שלושת המרכיבים הללו מקנה לתלמיד לא רק את הבנת המושגים הרתמיים, אלא גם את היכולת לעשות בהם שימושים מעשיים – בנגינה, ביצירה ובהפקה.
תכנית הלימודים מתפרסת על שני סמסטרים. להלן יפורט הסמסטר הראשון.

השאירו פרטים ונחזור אליכם

קורס קצב נפרס על כשעתיים שבועיות, לאורך 13 שבועות. התלמיד נדרש לתרגול החומר הנלמד בין שיעור לשיעור.

מעבר מבחני ההתאמה לביה"ס. תלמיד שעבר את מבחני ההתאמה למעט המבחן הבסיסי בתיאוריה יחוייב במכינה ללימודי שפת המוזיקה לפני תחילת הלימודים.

קורס סדנת קצב א נערך במתכונת של סדנה מעשית, בכיתה המצויידת בדרבוקה אישית לכל תלמיד לצורך לימודי נגינה בדרבוקה. הלימודים מתנהלים בשלושה מישורים מקבילים, המשלימים זה את זה:
תיאוריה – לימוד מבנים ריתמיים ומרכיביהם;
האזנה – פיתוח השמיעה הרתמית באמצעות הכתבות קצב וניתוח;
נגינה – הטמעת החומר הנלמד באמצעות יישומו המעשי בנגינה בכלי הקשה.

• מושגי יסוד בקצב – התיבה המוזיקלית, פעמה, משקל
• ערכים רתמיים – שלמים, רבעים, שמיניות, חלקי שש עשרה
• כתיבה רתמית נכונה
• קריאת קצב מדוייקת בליווי מטרונום
• טכניקה בסיסית בנגינה על כלי הקשה
• נגינה של מקצבי תיפוף על הגוף
• לימוד בסיסי ואלתור בשפת הקצב של הודו ( קונוקולס)
• לימוד בסיסי של טכניקת הנגינה על הדרבוקה. הכרות ותרגול של מקצבים שונים
• מעגל שבטי
רוני הולן, קצב לכולם.
Unseen – נגינת מקצב מתוך תווים כתובים.

בוא לעשות את מה שאתה באמת אוהב

לנו ב-Muzik חשובה הגשמת החלומות שלכם, דרך לימודים איכותיים במוסדות מקצועיים והמון אווירה טובה. צרו איתנו קשר, ונמצא לכם את הלימודים שמתאימים בדיוק למי שאתם.

הדלת שלך לתעשיית המוסיקה

מטרת פורטל Muzik לספק לכם פלטפורמה לימודית איכותית, עם אנשי תעשייה וותיקים שילמדו אתכם בצורה מעשית את כל מה שהם יודעים להשתלבות בתעשיית המוזיקה.

הבית שלך לעולם המוסיקה והסאונד

Muzik הוא הפורטל המוביל בישראל ללימודי מוזיקה. עם ניסיון של עשרות שנים בתחום, ומעל אלף סטודנטים מרוצים בשנה - אנחנו מתחייבים להוות בית חם לדור הבא של יוצרי ומפיקי המוזיקה.

סטודנטים ממליצים