השאירו פרטים ונחזור אליכם

קנון, כוראל, פוגה, סונטה, סוויטה, סימפוניה – מה לכל אלה וליצירה מוזיקלית עכשווית? מטרת סדנת הלחנה למתקדמים א' היא להקנות לסטודנט ידע ושליטה בצורות מוזיקליות עיקריות במוזיקה הקלאסית, מהמאה ה- 16 ועד ימינו, כדי שיוכל לקבל כלים קומפוזיטוריים נוספים ולהרחיב בכך את דרכי יצירתו המקורית. בסדנת הלחנה למתקדמים א' יושם דגש על הקשר בין אלמנטים מוזיקליים שמקורם בצורות הקלאסיות לבין יישומם בז'אנרים מוזיקליים עכשוויים. הסטודנטים יתנסו בטכניקות השונות לפיתוח חומר מוזיקלי, מתוך מגמה לגוון ולהעמיק את מנעד יכולותיהם בתהליך היצירה האישי.

השאירו פרטים ונחזור אליכם

שעתיים שבועיות לאורך 13 שבועות. ההשתתפות בסדנה כרוכה בעבודת בית – משימת הלחנה ספציפית מדי שבוע.

הקבלה מותנית במעבר הקורסים שפת המוזיקה ג', מבוא לתזמור ועיבוד, קורס קיובייס או במעבר מבחן פטור המשקף את הידע ורמת המיומנות המעשית של תלמיד שעבר קורסים אלה.

1. הסברים והדגמות של הנושאים הנלמדים, תוך האזנה וצפייה ביצירות מוזיקליות
2. קבלת משימות להלחנה;
3. הצגת המשימות לניתוח וביקורת המדריך בפני הכיתה.

• מבוא לתורת הצורות
• קונטרפונקט; צורות קונטרפונקטיות – מהקנון, הכוראל, הפרלוד ועד הפוגה
• מצורת השיר ועד צורת הסונטה
• מהסוויטה ועד הסימפוניה
• צורות ווקאליות מרכזיות כמו הקנטוס הגרגוריאני, הקנטאטה, המיסה, הרקוויאם והאופרה
• ההרמוניה המערבית ככלי מרכזי באופן בו המלחין מפתח את יצירתו.
• ניתוח יצירות – באך, מוצרט, בטהובן, ברהמס, מהלר, דביסי, ראוול, בארטוק, סטרווינסקי, קורט וייל, פיאצולה, הביטלס, סטיבי וונדר, פינק פלוייד, קווין, מייק אולדפילד, ג'נסיס, פול סיימון, הרבי הנקוק, קווינסי ג'ונס, סאשה ארגוב, מתי כספי, יוני רכטר, אלון אולארצ'יק, להקת הבילויים ועוד.

פלטפורמת יצירה במחשב לביצוע המשימות השבועיות.

• הגשת העבודות הנדרשות במועד ההגשה וברמה הנדרשת (מינימום 4 פרויקטים)
• פרויקט סיום- כתיבת קטע מוזיקלי שאורכו מינימום 7 דקות ברוח הנושאים שנלמדו בכתה.

בוא לעשות את מה שאתה באמת אוהב

לנו ב-Muzik חשובה הגשמת החלומות שלכם, דרך לימודים איכותיים במוסדות מקצועיים והמון אווירה טובה. צרו איתנו קשר, ונמצא לכם את הלימודים שמתאימים בדיוק למי שאתם.

הדלת שלך לתעשיית המוסיקה

מטרת פורטל Muzik לספק לכם פלטפורמה לימודית איכותית, עם אנשי תעשייה וותיקים שילמדו אתכם בצורה מעשית את כל מה שהם יודעים להשתלבות בתעשיית המוזיקה.

הבית שלך לעולם המוסיקה והסאונד

Muzik הוא הפורטל המוביל בישראל ללימודי מוזיקה. עם ניסיון של עשרות שנים בתחום, ומעל אלף סטודנטים מרוצים בשנה - אנחנו מתחייבים להוות בית חם לדור הבא של יוצרי ומפיקי המוזיקה.

סטודנטים ממליצים