קורס חדש - סדנת פרפורמנס עם אלונה דניאל – חדשות מוזיקה
חפש
מלאו פרטים
וניצור איתכם קשר בהקדם
שלח
הצטרפו אלינו
 width=

 
עמוד הבית    חדשות    קורס חדש - סדנת פרפורמנס עם אלונה דניאל

קורס חדש - סדנת פרפורמנס עם אלונה דניאל

  להיטיה של אלונה דניאל חקוקים היטב בזיכרון המוזיקלי, בעיקר להיטיה משנות ה – 90 - "על גגות תל אביב", "שרה יודעת לשחק אותה" ואחרים, כמו גם שנות פעילותה בלהקת טאטו המיתולוגית יחד עם ערן צור ויובל מסנר.
בסמסטר הקרוב (פברואר 2009) תפתח אלונה - זמרת, גיטריסטית, מתופפת, מלחינה ופזמונאית - קורס חדש ב-Muzik , המיועד לשפר את ה- Performance (ההופעה הבימתית) של התלמידים. העבודה, בפורמט של סדנא מעשית, תכלול התמקדות ביסודות הביצוע הקולי: דיקציה, דיוק מלודי, פרייזינג, שליטה בצבעים קוליים, יכולת להביע קשת רגשות רחבה, דינמיקה נכונה בתוך באלאנס של מלווים, היכולת להיות משוחרר ולפתח נוכחות מקסימאלית על הבמה.
אלונה, פרפורמנס זה דבר שלומדים, או שזה פשוט בא מניסיון?
המיומנויות האלו הן נרכשות. אצלי הן מגובשות באמצעות תרגילים שאספתי במשך 20 ומשהו שנים על הבמה, וכמו כן תרגילים שאספתי ממורים למשחק, חלקם מורים לשירה שבאים מתחום האופרה והתיאטרון - גבי שדה (סולנה הראשי של האופרה הישראלית) ועדי עציון – פרפורמית ותיקה ומדריכת שחקנים בתיאטרון הקאמרי וגשר.
זו התנסות ראשונה שלך בהוראה?
לימדתי גיטרה ותופים בקונסרבטוריונים, אבל הרבה יותר מרתק אותי ללמד בבית ספר ליצירה כמו Muzik, מכיוון שמעשה אני אישית עברתי דרך דומה לזו שהתלמידים יעברו. אני התחלתי כנגנית מלחינה, ולמדתי גיטרה ברימון. עם הזמן רכשתי מיומנויות דרך הרבה ניסיון במה. עברתי מלהיות מישהי שעולה לבמה (לפני 20 שנה) ומאבדת הכרה מרב פחד, עד למצב של היום בו אני עולה לבמה בלי טיפת התרגשות והדופק לא גובר.
זה לא גונב מהאנרגטיות של ההופעה. דווקא ההתרגשות יכולה לגנוב לאנשים אנרגיה. אתה יכול להתאבן על הבמה. ככל שאתה משוחרר יותר על הבמה כך אתה יכול להוציא מעצמך יותר.
אילו תלמידים את מצפה למצוא בקורס?
אני אשמח שהתלמידים יהיו גם יוצרים וגם מבצעים. אני רוצה אנשים שכותבים, מלחינים ומנגנים, אבל גם תלמידים שהם פרפורמרים בלבד יוכלו להיעזר בסדנה. זה יהיה מעניין לעזור לכל אחד לבצע את החומר שלו ולהתאים את הכתיבה שלו לכך שהיא תבליט את איכויותיו כמבצע.
עד כמה ניתן יהיה במסגרת קבוצתית להתייחס לכל תלמיד בנפרד?
כל אחד יבחר מתוך קטעים שייכתבו במהלך הקורס, ויציג אותו בפרזנטציית סיום. חלק מתהליך הלימוד עצמו יהיה לכתוב עבור הייחוד שלך כמבצע. לדוגמה, אם הכח שלך כמבצע הוא ריתמיקה בשירה, אז לכתוב לעצמך כשאתה לוקח את זה בחשבון, לאפשר מקומות "לתופף" עם הווקאל. או אם יש בחורה עם פלצטים נהדרים, לכתוב אליהם. בחירת רפרטואר היא חלק מהמודעות האמנותית שלך עם עצמך. אני מקווה שהיא תגדל ותתגבש כחלק מהדינאמיקה הקבוצתית.
קורס חדש - סדנת פרפורמנס עם אלונה דניאל – חדשות מוזיקה