לימוד נגינה : מגוון מסגרות לימודי נגינה ב-Muzik
חפש
מלאו פרטים
וניצור איתכם קשר בהקדם
שלח
הצטרפו אלינו
 width=

 
עמוד הבית    תחומי לימוד    נגינה והרכבים מוזיקליים

נגינה והרכבים מוזיקליים

 

למה ללמוד נגינה ב - Muzik?

בגלל הסביבה המוזיקלית - Muzik הוא בראש ובראשונה חממה לטיפוח מוזיקאים, ששאיפתם היא ליצור, לנגן ולהפיק מוזיקה בתחומי האינדי (פולק, רוק לסוגיו, גרוב ואלקטרוניקה). אם אלה הם תחומי העניין שלך, Muzik הוא מוסד הלימוד המתאים ביותר לפיתוח כישוריך המוזיקליים. לימודי הנגינה מותאמים לסביבה מוזיקלית זו, ומאפשרים לתלמיד להתחבר ולשתף פעולה עם יוצרים, נגנים ומפיקים בעלי אוריינטציה ועניין דומים.

בגלל הגישה היצירתית - Muzik קורא תגר על הקונוונציה המסורתית, המבדילה בין יצירה לביצוע. לתפיסתנו, אין הכרח להפריד באופן מלאכותי בין הנגן ליוצר, להיפך: הקו המפריד בין הנגן הבינוני לבין הווירטואוז מתבטא ביכולותיו של האחרון לא רק לבצע, אלא גם ליצור מוזיקה חדשה בזמן אמת, בין בנגינת סולו או בהרכב. על מנת להגיע לרמה זו, על הנגן לפתח מיומנות של הקשבה, יכולת אלתור אמיתית (להבדיל מ"אלתור" המושתת על חיקוי טכניקות אלתור מקובלות), ובעיקר - להשתחרר ולפתח חופש בנגינה, על מנת לייצר רעיונות מוזיקליים שיתגבשו לכדי קומפוזיציה חיה ודינאמית. לימודי הנגינה ב- Muzik מכוונים ליישומה של תפיסה זו, ושמים דגש על פיתוח כישורי הנגינה היצירתית: מיצוי הפוטנציאל היצירתי הטמון בכלי, תוך חיפוש מתמיד אחר חדשנות מוזיקלית, שילוב בין כלי נגינה מסורתיים לבין כלים ממוחשבים ופיתוח יכולות להפקת צליל ייחודי וגיבוש סגנון אישי. שיאו של התהליך ברסיטל הגמר של התלמיד: מופע חי, המורכב מיצירות אינסטרומנטליות שהלחין ועיבד, אותו הוא מבצע יחד עם הרכב שבנה סביבו.

בגלל ההרכבים - להבדיל ממרבית מוסדות הלימוד, שבהם 'עבודת הרכב מודרכת' מתמקדת באיכויות הביצוע, משמשים ההרכבים המודרכים ב- Muzik כחממה ליצירה משותפת מתוך נגינה. גישה זו מובילה לכך שרבים מן ההרכבים, שנוצרו בזמן הלימודים, מקבלים חיים משלהם וממשיכים להתקיים ולהופיע, עם החומרים המקוריים שיצרו, אף לאחר תום הלימודים.

בגלל השילוב בין לימודי נגינה ללימודי הפקה - לימודי הנגינה המלאים ב - Muzik מיועדים לנגנים שחושבים רחוק, ומבינים כי במאה ה - 21 הולך ונוצר זן חדש של מוזיקאי עצמאי: כזה שאינו מסתפק רק בשליטה בכלי הנגינה, אלא יכולותיו מתפרסות גם אל תחומי העיבוד, הסאונד וההפקה. בהתאם לכך, בצד לימודי הנגינה, התיאוריה, פיתוח השמיעה, הקצב וההלחנה, לומד תלמיד המסלול המלא ב - Muzik לבנות לעצמו אולפן ביתי, לשלוט ב - Cubase וב - Ableton Live, להבין את מבנה הסאונד ואת הכלים המשמשים בעיצובו, להקליט, לערוך, לעבד ולהפיק יצירות מוזיקליות. בוגר מסלול זה אינו רק נגן טוב; הוא מוזיקאי רב יכולות.

בגלל היחס האישי - Muzik הוא בית ספר קטן, ממוקד ואיכותי. תודות לכך, הוא מציע לתלמיד תשומת לב, ביקורת בונה, מעקב אחר הישגיו, ליווי אישי וגמישות בבחירת תכנית הלימודים ומסלול ההתקדמות, ברמה שאינה מתאפשרת במוסדות לימוד גדולים.

בגלל הקהילה המוזיקלית התומכת - הלימודים ב- Muzik אינם מתמצים במערכת השעות השבועית. התלמיד מהווה חלק מקהילה מוזיקלית חיה ותוססת, המושתתת על מחויבות הדדית לתמיכה בכל אחד מפרטיה. תלמידי הנגינה בביה"ס מלווים את הזמרים-היוצרים הלומדים לצידם, צוברים ניסיון בעבודת אולפן כאשר הם מנגנים בהפקותיהם של תלמידי ההפקה, ונהנים משיתופי הפעולה הללו ומתמיכתה המסיבית של אותה קהילה, כאשר הם מופיעים בערבי הופעות התלמידים והבוגרים.

בגלל המורים - לימודי הנגינה ב- Muzik מודרכים ע"י צוות מורים מעולה, המחוייב לקידומו של התלמיד. הצוות, בראשותו של מיטשל רוזן, כולל את אמיר בן עמי, אסף חכימי, יואב זוהר, עידו בוקלמן, שי אלון ותמר אייזנמן.

בגלל מתקני הלימוד - לרשות התלמיד ב- Muzik עומדים מתקנים מעולים, בהם הוא יכול לעשות שימוש גם מעבר לשעות לימודיו - אולם מופעים, אולפני הקלטה, חדרי חזרות וחדרי סטודיו ליצירה ועריכת מוזיקה.

בגלל התואר (BA) - נגנים צעירים רבים ניצבים בפני דילמה: מחד - תשוקתם נתונה למוזיקה והם כמהים להפוך אותה מתחביב גרידא לתחום עיסוקם המקצועי; מאידך - הם חוששים שהעיסוק המוזיקלי לא יוביל אותם לפרנסה יציבה, והם מודעים לעובדה שבשוק העבודה, תואר אקדמי מלא הוא כלי חיוני. לנגנים אלה, מציע Muzik מסגרת לימודים חדשנית וייחודית מסוגה בישראל: מסלול המשלב לימודים גבוהים במוזיקה, עם תואר BA במדעי הרוח והחברה של האוניברסיטה הפתוחה. מסלול זה מאפשר לתלמיד ליהנות משני העולמות: לפתח את כישוריו המוזיקליים לרמה אמנותית ומקצועית; ובמקביל - להעשיר את עצמו גם בתחומים המקיפים את ענף המוזיקה - אמנות, קולנוע ותקשורת - ולזכות בתואר אקדמי מלא, של האוניברסיטה הגדולה בישראל, שעשוי לפתוח בפניו דלתות ואפשרויות נוספות להתקדמות (לרבות אפשרות ללימודי תואר שני).

בגלל האפשרות לפיתוח קריירה בינלאומית - Muzik הינו הנציג האקדמי בישראל של LIPA, מוסד הלימוד הגבוה לאמנויות הבמה בליברפול, שהוקם ע"י פול מקרטני. הדבר פותח בפני התלמיד אפשרות להתחיל את לימודיו בישראל, לסיימם באנגליה עם תואר BA Music של מוסד הלימוד היוקרתי ולפתוח לעצמו אפשרויות נרחבות לקריירה בינלאומית. 

למעוניינים בלימודי נגינה מציע Muzik שתי אפשרויות:

לימוד נגינה : מגוון מסגרות לימודי נגינה ב-Muzik
המסלול לתואר בוגר Muzik בנתיב נגן – יוצר

מיועד לבעלי רקע משמעותי בנגינה, השואפים לפתח את המוזיקה כתחום עיסוק רחב, מגוון ומרכזי בחייהם, באמצעות לימודים מלאים ואינטנסיביים, לאורך 3 שנים. המסלול כולל, לצד פיתוח הכישורים הדרושים על מנת לעסוק בנגינה באופן יצירתי ומקצועי, הן על הבמה והן כנגן אולפן, גם הכשרה מקיפה ביצירה, סאונד והפקת מוזיקה, השתתפות בהרכבים מוזיקליים ופרויקט גמר - מופע אינסטרומנטאלי המבוסס על קומפוזיציה של התלמיד. לתלמידים המעוניינים לסיים את לימודיהם בתואר אקדמי עומדת האפשרות לבחור במסלול המשולב לתואר בוגר Muzik ולתואר BA של האוניברסיטה הפתוחה (4 שנות לימוד) או במסלול המשולב לתואר בוגר LIPA.