ליצור מוזיקה ולעשות כסף?? – חדשות מוזיקה
חפש
מלאו פרטים
וניצור איתכם קשר בהקדם
שלח
הצטרפו אלינו
 width=

 
עמוד הבית    חדשות    ליצור מוזיקה ולעשות כסף??

ליצור מוזיקה ולעשות כסף??

  רומן ויינשטיין ואיתי שטיינברג בסדנת אמן ב- Muzik – 21.12, 20:00
על פי רומן ויינשטיין ואיתי שטיינברג, התשובה היא חיובית. כן, אפשר ליצור מוזיקה וגם לעשות מזה כסף. בסדנת האמן שיקיימו השניים ב - Muzik, ביום ב', 21.12, יסבירו השניים כיצד הם עושים זאת.
רומן (בוגר Muzik במסלול יצירה והפקת מוזיקה באולפן הביתי) ואיתי הינם מפיקים מוזיקליים הבאים מתחום היצירה וההפקה האלקטרונית. שניהם התחילו את דרכם בעולם המוזיקה בגיל שבו ילדים עסוקים בדרך כלל במשחקי מחשב, והיום, בגיל 24 בלבד, הגיעו למעמד בינלאומי מכובד.
 
 
תחילה עסק הצמד ביצירות אלקטרוניות, שבמהרה כיכבו במועדונים ברחבי העולם. מפגש ביניהם לחיים צינוביץ' הוליד חיבור ייחודי שבעקבותיו יצרו השלושה פסי קול טלוויזיוניים עתירי תקציב כגון "הדבר הגדול הבא", "מחפשים אהבה" והלהיט הגדול – כתיבה והפקת הפסקול לסדרת הריאליטי "הישרדות". מכאן המשיכו השניים והקימו את "פאקוטק פרודקשנס",‪ ‬חברה המתמחה ביצירת מוזיקה מקורית לסרטים, טלוויזיה, משחקי ווידאו ופרסומות היי‪-‬אנד‪.‬ הפרויקט הראשון הגדול שהתקבל היה עבודה על פסקול הסדרה ‪ "CSI: Miami"‬. בשנת‪ 2008 ‬כתב הצמד פסקול מלא של סדרת האנימציה האינטראקטיבית הראשונה בעולם, "סלבס", הכוללת‪ 15 ‬פרקים שבהם נכתב והופק פסקול מקורי לכל פרק בנפרד‪.‬ שנה זו התאפיינה בעיקר בגיבוש הרעיון והחזון של הצמד, וצירוף חברים נוספים: המלחינים אלכסנדר אוקונב , עידו ריבלין והראל צמח, שבעזרתם הפך פאקוטק לצוות חזק ומנוסה, היכול לקחת על עצמו פרוייקטים בסדר גודל בינלאומי. לאחרונה סיים הצוות עבודה על פסקול לסרט שהופק על ידי Marc Klasfeld, שמוכר מעבודתו בסדרה ‪‬"OZ‪"‬.

רומן, מאיזה רקע אתה מגיע?
"מגיל תשע נחשפתי למוזיקה אלקטרונית. כילד למדתי בעצמי את יסודות היצירה וההפקה והתנסיתי בכל מיני פלטפורמות מוזיקליות. בגיל 15 הגעתי ל -Muzik . הלימודים במסגרתו חיזקו את הידע, הניסיון והביטחון שלי ובזכות זה כבר שנה מאוחר יותר הוצאתי את התקליט הראשון עם חברי ישראל ביצ'ר. השם שתחתיו פעלתי במוזיקה האלקטרונית הוא "Immoral Monkeys", ובמהלך השנים הוצאתי מספר גדול של תקליטים, ביניהם היה להיט שיצרנו יחד עם פרד בייקר הנקרא "All of us".

איזה מסר אתם רוצים להעביר בסדנת האמן שלכם?    
"הבעיה המרכזית של מוזיקאים יוצרים צעירים היא שהם פשוט מפספסים את הגורמים להצלחה, מפספסים את מה שבאמת חשוב - מה אני כאמן צריך לרצות ולצפות מעצמי? לאן אני צריך לשאוף ולאן אני צריך לכוון את עצמי? כישרון הוא כמובן חשוב, אך הוא רק חלק קטן מהגורמים להצלחה.
המסר העיקרי שאנחנו רוצים להעביר הוא שהאמונה והנחישות הם הגורמים החשובים יותר. אנחנו חולמים בגדול, ועובדים קשה כדי להשיג את הדברים. אנחנו יכולים לדמיין את עצמנו עושים מוזיקה ל"שודדי הקאריביים 5" וזה מבחינתנו בגדר חלום שיהפוך למציאות. זה שונה במהות מהתפיסה בארץ: מוזיקאים חושבים שהתעשייה קשה ושלא מגיע להם, וכך התעשייה מתייחסת אליהם בחזרה. חברים ומוזיקאים מסביבנו שואלים אותנו - למה שייקחו עבודה שלכם ולא של התותחים הכי גדולים בהוליווד? אנחנו פשוט עונים להם - "למה לא?". ההצלחה היא לא רק בגלל המוזיקה הטובה, אלא בעיקר הגישה. אנשים מהתעשייה רואים את זה והרבה יותר נוח להם לעבוד עם אנשים בעלי ביטחון עצמי מאשר כאלה שלא מאמינים בעצמם. אנחנו אומרים "לשאוף רחוק יותר ממה שאתה חולם". את הסיבות לא להצליח אנחנו פשוט לא רואים.
בנוסף, נספר על מיזם חדש שאנחנו עובדים עליו, שבו יש מקום לעשרות ואפילו מאות אמנים – ספריית מוזיקה מקורית ו- sample cds. אנחנו רוצים לתת למוזיקאים צעירים ומוכשרים הזדמנות להשתתף בפרויקט הזה, שיכול להניב לא מעט פרסום ולא מעט כסף. לכן, אנו מזמינים את משתתפי הסדנה להביא תיקי עבודות, ואנו ניצור קשר עם האמנים שיימצאו מתאימים".

רומן ויינשטיין ואיתי שטיינברג בסדנת אמן ב- Muzik – יום ב', 21.12, 20:00. הכניסה חופשית אך מספר המקומות מוגבל. להזמנת מקומות מראש – 03-6961011.
 
ליצור מוזיקה ולעשות כסף?? – חדשות מוזיקה