המרכז ללימודי נגינה
חפש
מלאו פרטים
וניצור איתכם קשר בהקדם
שלח
הצטרפו אלינו
 width=

 
עמוד הבית    מסגרות לימוד    Instrumental Muzik    המרכז ללימודי נגינה

המרכז ללימודי נגינה


בישראל לא חסרים מורים לנגינה. יש ביניהם טובים יותר, יש טובים פחות.
מורה טוב באמת - כזה המפתח את עולמו המוזיקלי של התלמיד, מחדיר בו תשוקה בלתי מתפשרת לנגינה ומאתגר אותו ללא הרף להתקדם ולשאוף למצוינות - הוא זן נדיר.
במרכז ללימודי נגינה ב- Muzik קיבצנו עבורכם רק את המורים מן הזן הנדיר: נגנים משכמם ומעלה, הרואים בנגינה דרך חיים וכלי לביטוי ולפיתוח עצמי; מוזיקאים יוצרים, שאינם מסתפקים בהקניית טכניקה, אלא שמים דגש על פיתוח יכולות אלתור ויצירה; מורים אמיתיים, שניחנו בניסיון עשיר, סבלנות, קשב, רגישות ויכולת לפתח קשר אישי, פורה וארוך טווח עם התלמיד. 
את המרכז ללימודי הנגינה ב- Muzik מוביל אלברט בגר, חתן פרס ראש הממשלה לקומפוזיציה בג'אז, ומי שנחשב לאחד המוזיקאים המובילים בעולם בתחום האלתור החופשי והנגינה היצירתית.       
החזון המוזיקלי של המרכז מכבד את המסורת המוזיקלית הקלאסית והג'אז, אך בו זמנית מכוון את התלמיד למיצוי הפוטנציאל היצירתי הטמון בכלי, תוך חיפוש מתמיד אחר חדשנות מוזיקלית ופיתוח יכולות להפקת צליל ייחודי וגיבוש סגנון אישי.   


המרכז ללימודי נגינה
תנאי הקבלה
המרכז פתוח לכל הגילאים (מ- 14 ומעלה), הן לנגנים ברמה מתקדמת (ובתנאי שיש בהם את הפתיחות והמחויבות הנדרשות), והן לתלמידים העושים את צעדיהם הראשונים בנגינה (בתנאי שהם בעלי שמיעה מוזיקלית טובה, מכוונים גבוה ומודעים להשקעה הנדרשת על מנת להגיע לשם).
לכל אחד מהמועמדים לקבלה ללימודים נערך מפגש ראשוני עם המורה, שבתומו מקבל הפונה תשובה – האם התקבל ללימודים במרכז, ואם כן – מהם דגשיה של תכנית הלימוד האישית שתיבנה עבורו ומהו קצב הלימוד המומלץ לו.
שיטת הלימוד וההערכה
הלימוד מתבצע בשיעורים אישיים, בהיקף של 45 דקות אינטנסיביות לשיעור. בנוסף, נדרש התלמיד לכמות נכבדת של שעות אימון, תרגול ויישום, שבאפשרותו לבצען בחדרי הנגינה האקוסטיים שב- Muzik.
באפשרותם של תלמידי המרכז להשתתף, במקביל לשיעורי הנגינה האישיים, גם במסגרות לימוד נוספות - קורסים, סדנאות והרכבים - מתוך ההיצע הרחב של תוכניות הלימוד ב- Muzik, בתחומי הנגינה, היצירה וההפקה המוזיקלית. כמו כן עומדת לרשות תלמידי המרכז האפשרות לקבלה ישירה למסלול לתואר בוגר Muzik, בנתיב נגן – יוצר.

לימוד כלי נשיפה עם אלברט בגר

נגן (סקסופוניסט) ויוצר. בוגר Berklee College of Music ובעל תואר שני מהאקדמיה למוזיקה בירושלים. מהמוזיקאים המוערכים בעולם בתחום ה - Free Jazz. ניגן עם ענקים כויליאם פרקר, חמיד דרייק, רוי קמפבל, הרולד רובין, גרי ברגונזי וז'ן קלוד ג'ונס. נגן אורח בפסטיבלי הג'ז של מלבורן, קיוטי (איטליה) ויוהנסבורג. הוציא עד כה 8 דיסקים עם חמרים מקוריים משלו, חלקם הופצו ברחבי העולם ע"י Sony.   Albert

לימוד צ'לו עם דנה וקסמן

צ'לנית ויוצרת, סיימה בהצטיינות תואר שני באקדמיה למוזיקה בירושלים, השתלמה בנגינה באיטליה, במילאנו ובכרמונה. מנגנת כצ'לנית עם התזמורות המובילות בארץ, ביניהן הפילהרמונית הישראלית ותזמורת האופרה. השתתפה בהופעות חיות וחתומה על הקלטות רבות עם אמנים ישראלים, ביניהם אביתר בנאי, שלמה גרוניך, רוקפור, דודו טסה, רן דנקר ועילי בוטנר, קרן פלס, שירי מיימון, אסף אמדורסקי, הראל סקעת,  ורבים נוספים. משתפת פעולה עם אמנים מתחום ה-  Free Jazz ואמנים מתחומי המחול והתיאטרון. יוצרת חומרים מקוריים אינסטרומנטאליים והשתתפה בפסטיבלים רבים בארץ ובעולם.   Dana

לימוד כלי הקשה עם נועה וקס

נגנית כלי הקשה. בוגרת רימון, מכללת לוינסקי ולימודי מוזיקה בהודו בהתמחות בכלים דרומיים (גאטאם, קנג'ירה) ובנגינה של Karnatik music . מתמחה בנגינה בכלי הקשה הודים ייחודיים, אפריקאים, ערביים ולטיניים כגון: דרבוקה, קונגס, בונגוס, דג'מבה, בנדיר, גאטאם ועוד. מנגנת עם מיכל אמדורסקי, דנה אינטרנשיונל, קדולה (הרכב ג'אז יווני), יגאל בשן, דן תורן ואתי אנקרי. נגנית קבועה במגוון תוכניות טלויזיה וחברה בהרכב "איסתיקלאל", המתמחה במוזיקה טורקית.   Noa
לימוד בס וקונטרבס עם אסף חכימי 

נגן בס, קונטרבס ומלחין. בוגר ה- New school בניו יורק. ניגן עם טובי המוזיקאים בניו יורק, ביניהם: ג'וניור מאנס, בילי הרפר, הל גלפר, בילי הרט, פקיטו דה ריברה, הנק ג'ונס, קווין מהגוני וקרלה קוק. בפברואר 2008 הקליט את אלבום הבכורה שלו, "כמה ימים", עם הסקסופוניסט אלי דג'יברי, נגן הטרומבון יונתן וולצ'וק, הפסנתרן אלון יבנאי והמתופף קלרנס פן.

  Asaaf
 
לימוד גיטרה עם יפתח כדן

גיטריסט עם אוריינטציה של סאונד ומשיכה לתחום החינוך מתוך תפיסה הוליסטית. פעיל בסצנת האלתור החופשי והמוזיקה הניסיונית. ניגן עם  Papaz, Shrimp, אלברט בגר,Reflex Ensemble, פאניק אנסמבל ומטבוחה. נגן קבוע בלהקת הבית של תכנית הטלוויזיה "כל לילה עם אסף הראל" זצ"ל, ועוד.

  Iftach
לימוד פיתוח קול עם מיכל כהן

זמרת, כותבת, מלחינה ומלמדת פיתוח קול בשיטתSomatic Voicework. למדה ברימון, בוגרתBerklee College of Music בבוסטון והשתלמה ב-Shenandoah University  בוירג'יניה. זכתה ב-Vocal Jazz Cleo Laine Award והגיעה לשלב הגמר ב-John Lennon Songwriting Contest. כתבה והשתתפה בפסקולי סרטים רבים, הופיעה ב-Carnegie Hall, Merkin Hall, Symphony Space ועוד. עבדה עם Meredith Monk,Uri Caine, DJ Cheb Sabbah, Stefan Baueru ובפסטיבלים בארה"ב, קנדה, אירופה, מקסיקו, והמזרח הרחוק. לאחרונה הוציאה את אלבומה הראשון בעברית.

  Michal

לימוד תופים עם יואב זוהר

מתופף ויוצר. מוביל טריו המבוסס על יצירותיו המקוריות, במסגרתו הוציא עד כה שני אלבומים. למד בלוס אנג'לס אצל ג'ו פורקרו ובניו יורק אצל אנדרו סיריל. ניגן עם אריאל זילבר, אלברט בגר, Trio Electro ועוד. פעיל בתחום הג'אז והאלתור החופשי עם הרכבים כמו הפאפאז ותל אביב ארט אנסמבל.

  Yoav