השאירו פרטים ונחזור אליכם

קורס ההקלטות מיועד למי ששולט במושגי היסוד בסאונד ומעוניין לפתח את הידע התיאורטי והמיומנויות המעשיות הדרושות להקלטה ברמה מקצועית של הכלים המרכזיים במוזיקה הפופולארית, בין אם ההקלטה נעשית בתנאים של אולפן ביתי או באולפן מסחרי.

השאירו פרטים ונחזור אליכם

3 שעות שבועיות לאורך 13 שבועות.

הקבלה מותנית במעבר הקורסים יסודות בסאונד ואקוסטיקה, עיבוד ועיצוב צליל וקורס קיובייס או במעבר מבחן פטור המשקף את הידע ורמת המיומנות המעשית של תלמיד שעבר קורסים אלה.

אלון אדירי, המדריך המקיף ללימודי סאונד, חלק ב' – הקלטות.

קטע שהוקלט בשלבים ומכיל לפחות ארבעה כלים שונים.

הסדנה מתנהלת באולפן, בקבוצה מצומצמת, של 12 תלמידים לכל היותר. השיעורים מתנהלים באופן הבא: 1. לימוד עיוני – כלים וטכניקות; 2. הקמה ובצוע הקלטות על ידי המדריך; 3. הקמה ובצוע הקלטות על ידי התלמידים בביקורת המדריך. כמו כן מחוייבים התלמידים בביצוע הקלטות מחוץ למסגרת השיעור והגשתן לביקורת.

• מבוא להקלטות – ההיררכיה באולפן ההקלטות, המפיק המוזיקלי וטכנאי ההקלטות, היוצרים, המבצעים והמעבד המוזיקלי, הכנות לסשן הקלטות.
• מיקרופונים – מבנה אוזן האדם, מתמרי לחץ, מתמרי לחץ הדרגתי, מתמרים משולבים, מרקמי קליטה של מיקרופונים, אפקט הקירבה, סוגי מיקרופונים – מיקרופוני ריבון, מיקרופוני סליל נע, מיקרופוני קונדנסר, האלקטרט קונדנסר.
• קדם מגברים – ההבדלים בין מגברי מנורות למגברי טרנזיסטורים, ה- class של קדם המגבר, השנאי, התאמת עכבות.
• טכניקות הצבת מיקרופונים – הצבה קרובה והצבה מרוחקת, חוק 3 ל-1, בחירת המיקרופון המתאים להקלטה, הצבות סטריאופוניות – Spaced Pair (A-B), Coincident Pair (X-Y), Blumlein Pair, ORTF, הצבת Mid-Side , Decca Tree.
• הקלטות תופים – מבוא להקלטות תופים, הקלטת מערכת תופים בעזרת מיקרופון אחד, הקלטת מערכת תופים בעזרת שני מיקרופונים, הקלטת מערכת תופים בעזרת שלושה מיקרופונים, הקלטת תוף הבס, הקלטת תוף הסנייר, הקלטת ה- Overheads, הקלטת ה- Hi-Hat, הקלטת ה- Toms, הקלטת החדר.
• הקלטות בס – גיטרות בס אקטיביות ופסיביות, הקלטה ישירה, קופסת ה- DI, הקלטה דרך מגבר בס, הקלטת קונטרבס.
• הקלטת גיטרות – הקלטת גיטרה אקוסטית, הקלטת גיטריסט – זמר, הקלטת גיטרה חשמלית, הקלטת מגבר גיטרה, הקלטת מגבר בעזרת מיקרופון אחד, הקלטת מגבר בעזרת שני מיקרופונים או יותר.
• הקלטות פסנתר – פסנתר הכנף, המיקרופונים, פסנתר כנף – הצבות מיקרופונים, הקלטת פסנתר עומד.
• הקלטות שירה – אקוסטיקת חלל ההקלטה, בולם זעזועים ומסנן פופים, המיקרופונים, הצבות וטיפים, טווח התדרים והתווים של קולות שונים.
• הקלטת כלי קשת – מבנה כלי הקשת ודרך הפקת הצליל בהם, הטווח הדינאמי של כלי הקשת, הצבת מיקרופונים, הקלטת רביעיית כלי קשת.
• הקלטת כלי נשיפה – מבנה ה- Brass Instrumentsודרך הפקת הצליל בהם, הקלטות כלי נשיפה ממתכת, מבנה ה- Woodwind Instruments ודרך הפקת הצליל בהם, הקלטות של Woodwind Instruments.
• הקלטת כלי הקשה – כלי הקשה ממבראפוניים – קונגוס, בונגוס, דג'מבה, דרבוקה, טימבלה, כלי הקשה אידיופוניים.

בוא לעשות את מה שאתה באמת אוהב

לנו ב-Muzik חשובה הגשמת החלומות שלכם, דרך לימודים איכותיים במוסדות מקצועיים והמון אווירה טובה. צרו איתנו קשר, ונמצא לכם את הלימודים שמתאימים בדיוק למי שאתם.

הדלת שלך לתעשיית המוסיקה

מטרת פורטל Muzik לספק לכם פלטפורמה לימודית איכותית, עם אנשי תעשייה וותיקים שילמדו אתכם בצורה מעשית את כל מה שהם יודעים להשתלבות בתעשיית המוזיקה.

הבית שלך לעולם המוסיקה והסאונד

Muzik הוא הפורטל המוביל בישראל ללימודי מוזיקה. עם ניסיון של עשרות שנים בתחום, ומעל אלף סטודנטים מרוצים בשנה - אנחנו מתחייבים להוות בית חם לדור הבא של יוצרי ומפיקי המוזיקה.

סטודנטים ממליצים