Experimental Muzik Vol.2  – חדשות מוזיקה
חפש
מלאו פרטים
וניצור איתכם קשר בהקדם
שלח
הצטרפו אלינו
 width=

 
עמוד הבית    חדשות    Experimental Muzik Vol.2

Experimental Muzik Vol.2

 
Experimental Muzik Vol.2 - התיבה, 30.6.09

ב"אני מאמין" של ביה"ס Muzik מצויות, בין השאר, גם השורות הבאות:
 
"היצירה – היא העומדת במרכז הלימודים ב- Muzik. תכנית הלימודים המלאה בבית הספר מיועדת למי ששואף ליצור, לחדש, לחקור את הצליל והאפשרויות הגלומות בו; לעורר עניין באזניו של המאזין; להעיז ולפרוץ אל מעבר לתבניות המוזיקליות המקובלות; להציע אלטרנטיבה מרעננת, סאונד אחר, המרחיבים את חווייתו של המאזין...".
 
על הנייר זה נשמע מאד יפה. האם יש לכך גם כיסוי בפועל?
 
תשובה לשאלה זו תוכלו לקבל ביום ג', 30.6.09, בשעה 20:00, באולם "התיבה" ביפו. 25 מתלמידי ביה"ס, מרביתם בשנה השנייה ללימודיהם, יעלו בערב זה מופע, המורכב משני חלקים:
 
את הערב יפתח VocOut – האנסמבל הווקאלי הייחודי של Muzik, בהדרכת מיכל כהן, המונה 4 ווקאליסטים (אסף פייביש, ברק חן, יפית איצקוביץ ורועי בקיש) ולפטופיסט אחד (אמיר מרגלית). שילוב הקולות שבין הווקאליסטים מאולתר בזמן אמת ומעובד סימולטאנית תוך שימוש ב"Ableton Live". את התוצר המוזיקלי המתקבל מן השילוב המוזר הזה אתם מוזמנים לראות ולשמוע.
 
חלקו השני של הערב, "Live Muzik", יוקדש לנגינתן של יצירות מקוריות, שנוצרו במסגרת הקורס "קומפוזיציה אל המאה ה- 21", בהדרכת אבי אלבז. כל אחת מקבוצות התלמידים תציג את יצירתה, הנובעת מרציונל מוגדר. התלמידים המשתתפים:
אבישי אפרת // אמיר מרגלית // אסף פייביש // בן גרנות // גדעון שוקן // דרורון דואק // דניאל שטרסר // טל ציגלמן // יהודה בן עטר // יוני אפרתי // יפעת זיסו // ליאון קולנגי // ליאור ירקוני // ליטל שליט // מור ספורטה // מיקה מעוז // מלי קריאף // נועם ספרבר // עומר קטלן // רון מרחב // רועי בקיש // שחר ויגמן // שלומי פרומר // תומר צור.
 
אמיר מרגלית, תלמיד שנה ב' ב- Muzik, ישתתף בשני חלקי הערב. תחילה - כלפטופיסט של ההרכב הווקאלי VocOut. "כשהגעתי להרכב הווקאלי בתור לפטופיסט לא היה לי מושג מה אני הולך לעשות שם ואיך זה יישמע. הרקע שלי לפני בית הספר הוא תקלוט, בעיקר טקנו והאוס. מוזיקה שהיא מאוד מוגדרת ויש לה חוקים ברורים מאוד משלה. אבי אלבז ישב איתי כמה פעמים על Ableton Live והסביר לי את העקרונות של התוכנה, למדתי, ומאז זה כבר סיפור אהבה... התוכנה הזאת מאפשרת לעשות בזמן אמת את הבלתי אפשרי, הבלתי נתפס, ועוד המון דברים שצריך רק להפעיל את הדמיון בשביל לעלות עליהם. במסגרת VocOut אני מקבל את הסאונד של 5 הווקאליסטים מהמיקרופונים, הם מתחברים לכרטיס קול שלי וללפטופ. מכאן אני מעבד בזמן אמת, בעזרת התוכנה וקונטרולר מידי את הסאונד שלהם, ובעצם יוצר שכבות של צלילים אחרים, אפקטים, מקצבים וכו'... בסוף זה נשמע כמו משהו אחר לגמרי מקולות אנושיים, לפעמים קשה לזהות. וזה מה שמדליק אותנו. חכה להופעה בתיבה, אתה הולך לשמוע צלילים שלא היית מדמיין שהם קול אנושי במקור..."
 
ביחס לחלקו השני של הערב, אמיר מסביר בפשטות: "הכל מתחיל ונגמר באבי אלבז", ובאריכות: "בקורס שלו, 'קומפוזיציה למאה ה-21', למדנו איך לשחרר את הכבלים שכובלים אותנו כמוזיקאים. אני מדבר על החוקים הברורים מאליהם של בית, פזמון, משקל - שלרוב לא משתנה, היחס לטקסט, מלודיה וכו'... בשיעורים למדנו איך לחשוב מחוץ לקופסא. פשוט ככה. הכוונה הייתה לפתוח לנו את הראש מבחינה יצירתית, להראות לנו כמה עוד שימושים יש לחומרי הגלם שלנו ואיך משתמשים בהם בצורה מעניינת יותר".
 
נתראה שם.
 
Experimental Muzik Vol. 2 – יום ג', 30.6.09, 20:00, "התיבה" – חצרות יפו, שד' ירושלים 19 יפו. 30 ₪ (10 ₪ לתלמידי Muzik). אנו מתכוונים להתחיל בזמן – נא לא לאחר. 


Experimental Muzik Vol.2  – חדשות מוזיקה