קידום עצמי בתעשיית המוזיקה
חפש
מלאו פרטים
וניצור איתכם קשר בהקדם
שלח
הצטרפו אלינו
 width=

 
עמוד הבית    תחומי לימוד    קידום עצמי בתעשיית המוזיקה

קידום עצמי בתעשיית המוזיקה

תעשיית המוזיקה, בישראל ומחוצה לה, עוברת בשנים האחרונות שינויים מבניים, שהשפעתם ניכרת הן על האופן שבו מוזיקה יוצאת לאור, והן על אפשרויות הפרנסה העומדות לרשותו של המוזיקאי. כמוסד לימוד, שמטרתו לקדם מוזיקאים יוצרים, מציע Muzik מספר מסגרות לימוד, המיועדות לספק למוזיקאי העצמאי היכרות עם תעשיית המוזיקה וכלים עדכניים לקידום יצירותיו, לפיתוחו כאמן וליצירת אפיקי פרנסה נוספים בתחום המוזיקה:

קידום עצמי בתעשיית המוזיקה
קורסים להתנהלות עצמאית בתעשיית המוזיקה

למוזיקאי המעוניין להכיר את תעשיית המוזיקה בכלל ולהבין את הדרכים לקידומו העצמי במסגרתה בפרט, מציע Muzik שני קורסים, המשלימים זה את זה: האחד - התנהלות עצמאית כמוזיקאי; האחר - זכויות ושימושים במוזיקה - הפותח בפני התלמיד את עולם הקניין הרוחני ומקנה לו את הידע הדרוש לשמירה על זכויותיו במוזיקה שהוא יוצר ואפשרויות השימוש בהן.

קידום עצמי בתעשיית המוזיקה
קורסים ממוקדים לקידום מוזיקאים היוצרים בז'אנר האלקטרוני

מוזיקה אלקטרונית, מעצם היותה משוחררת מכבלי השפה המקומית, היא גלובלית באופייה וחוצה גבולות, ועל כן קידומו של מוזיקאי הפועל בתחום זה כרוך בהבנת 'כללי המשחק' הייחודיים לו. למוזיקאים השואפים לקדם את יצירותיהם ואת פועלם בתחום האלקטרוני מציע Muzik שני קורסים ממוקדים: האחד עוסק בדרכים לפיתוח אמן בז'אנר האלקטרוני; האחר עוסק בדרכים הספציפיות לחשיפתן של יצירות אלקטרוניות ולשיווקן.

קידום עצמי בתעשיית המוזיקה
תכנית ההכשרה "מוזיקאי קהילתי"

"מוזיקאי קהילתי" הינה תכנית הכשרה ייחודית, שנבנתה בשיתוף פעולה בין Muzik ל"מקור - העמותה לקידום יצירה מוזיקלית בקהילה". מטרת התכנית היא להכשיר מדריכים לעבודה מוזיקלית עם קבוצות נזקקות בקהילה בכלל, ועם בני נוער בסיכון בפרט. התכנית מיועדת למוזיקאים בעלי אוריינטציה חברתית, השואפים לפתח לעצמם מקור עיסוק נוסף ורב סיפוק, בו יוכלו לממש ולפתח את כישוריהם המוזיקליים ובד בבד לקדם אחרים. התכנית מתפרסת על שתי שנות לימוד, בהיקף של כשלושה ימי לימוד חלקיים, למשך שנתיים, ומשלבת 4 מסגרות: מסגרת עיונית - קורס שנתי בנושא מושגי יסוד בהדרכה מוזיקלית - קהילתית; מסגרת מעשית - שבה יוצאים משתתפי התכנית להתנסות מעשית במרכזים מוזיקליים יישוביים; מסגרת הנחיה ותמיכה - בה מקבלים המשתתפים כלים מעשיים להתמודדות עם האתגרים שבהם נפגשו בעבודתם המעשית עם בני הנוער; ומסגרת להרחבת הכישורים המוזיקליים האישיים והקבוצתיים של התלמיד. תלמידים המשתתפים בתכנית "מוזיקאי קהילתי" זכאים למלגת לימוד. 

קידום עצמי בתעשיית המוזיקה
מסלול הלימודים לתואר בוגר Muzik

הדרך הכוללת ביותר שמציע Muzik לקידום עצמי בתעשיית המוזיקה היא באמצעות תכנית לימודים מלאה ואינטנסיבית, הפרוסה על שלוש שנים, ומיועדת למי שנחוש להפוך את המוזיקה למקור עיסוקו העיקרי. הלימודים במסלול מושתתים על שתי  תובנות יסוד: האחת - כי "מוזיקאי" הינו עיסוק עצמאי במהותו, ובהתאם לכך, על התלמיד לפתח יכולות מגוונות ומנטאליות של יזם, שיאפשרו לו לנהל ולפתח את עיסוקו בעצמו; השנייה - כי מי שאכן שואף לחיות ולהתפרנס מעיסוקו המוזיקלי, חייב לתקשר, לחבור ולעבוד בשיתוף פעולה עם מוזיקאים אחרים. בהתאם לתובנות אלה משלב מסלול הלימודים בין קורסים וסדנאות לפיתוח הכישורים המוזיקליים האינדיבידואליים, במסגרתם בונה לעצמו התלמיד תיק עבודות שישמש אותו בהמשך דרכו, לבין הרכבים ופרויקטים קבוצתיים, בהם צובר התלמיד ניסיון מעשי רב במהותה של עבודת צוות מוזיקלית. לתלמידים המעוניינים לסיים את לימודיהם בתואר אקדמי עומדת האפשרות לבחור במסלול המשולב לתואר בוגר Muzik ולתואר BA של האוניברסיטה הפתוחה (4 שנות לימוד) או במסלול המשולב לתואר בוגר LIPA.