סדנת מוזיקת השורש
חפש
מלאו פרטים
וניצור איתכם קשר בהקדם
שלח
הצטרפו אלינו
 width=

 
עמוד הבית    סדנת מוזיקת השורש (3 נ"ז)

סדנת מוזיקת השורש (3 נ"ז)

מהות הסדנה: נקודת המוצא של הסדנה הינה כי גדולתו של האמן החופשי טמונה ביכולתו לא להתערב כלל בזמן מעשה היצירה - מצב הנחווה אצל גדולי האמנים כ"מתנה", הרגשה ש"הדבר" עובר דרכם. בכל אחד ואחת מאיתנו קיים שורש חי אשר מתוך תנועתו הטבעית נובעת היצירה בחיינו. השורש הוא פרא ועם זאת הרמוני להפליא. הרמוני בזכות פראותו ולא למרות. הסדנה מאפשרת את חשיפתו של השורש ללא פחד ותנאי, ובעצם חשיפה זו מתקיימים תהליכי ריפוי ויצירה המעצימים את איכויות המקור המיוחדות לכל אחד ואחת. הסדנה מיועדת לכל מוזיקאי המבקש לבוא במגע עם המים העמוקים של נשמתו היוצרת.
התהליך: במפגשים נלמד טכניקת נשימה ושירה (נשימה קולית) המאפשרת את חשיפתו וביטויו החופשי של השורש. הלימודים משלבים עבודת קול, נשימה, תנועה ומוזיקה חיה המתהווה במקום וברגע. החקירה המשותפת והמפגש המוזיקלי בין האנשים השונים בדרך זו, מנכיחים את התלות ההדדית והמשחררת בין אחדות לייחודיות. ככל שהתהליך מעמיק, חווה המשתתף רמות שונות של טראנס, וכך, בתהליך הדומה לצנטריפוגה, מופרד הפחד מן השורש. לימוד המוזיקה דרך הגוף, הנשימה והקול, מאפשר את המיזוג בין כלי הנגינה שאתה, למוזיקה שהנך.
תוצר הסדנה: קטע מוזיקלי קצר, אשר יבוצע על ידי התלמיד בפרזנטציית הסיום, באמצעות קולו, גופו או כל כלי אחר בו יחפוץ כאשר הדגש הוא על יצירה אותנטית, על ביצוע אותנטי.
תנאי הקבלה: מעבר מבחני הקבלה הבסיסיים.

מורה / מנחה:


ניתן להירשם ישירות אל הקורס עצמו, בכפוף לעמידה בתנאי הקבלה אליו, או להשתתף בו כחלק ממסלולי הלימוד הבאים:

היקף
נושאים