לימודי סאונד | muzik
חפש
מלאו פרטים
וניצור איתכם קשר בהקדם
שלח
הצטרפו אלינו
 width=

 
עמוד הבית    קורס מיקס

קורס מיקס

סוג: סדנת ליבה
מיקום בתכנית הלימודים המלאה סמסטר ד'
מדריכ/ה: אלון אדירי
קרדיט אקדמי:   3 נ"ז
____________________________________________

סדנת סדנת המיקס מיועדת למי ששולט במושגי היסוד בסאונד ומעוניין לפתח את הידע התיאורטי והמיומנויות המעשיות הדרושות לביצוע מיקס ברמה מקצועית. הסדנה עוסקת בהיבטים של מיקס אקוסטי לצד היבטים של מיקס אלקטרוני.

ההבדלים בתפיסה האסתטית, טכניקות עבודה ושימושים שונים בכלי העיבוד. במסגרת הסדנה יתרגל כל תלמיד היבטים שונים של בניית מיקס וילמד דרכי עבודה המסייעות לדייק את תוצאת המיקס.

 
 

נושאים
• מבוא למיקס - שלושת ממדי המיקס, תכנון המיקס - ממד הרוחב, ממד האורך, ממד העומק, הכנה למיקס, עוצמות מיקס ושעוני חיווי.
• פלאגינים 'מחממי צליל' - Oxford Inflator, Oxford Warmth, PSP Vintage Warmer, Oxford Transient Modulator, UAD Studer A-800.
• ערוצי התופים - מבוא למיקס ערוצי תופים, תוף הבס, תוף הסנייר, ה- Hi-Hat, ערוצי ה- Overheads, ה- Toms, הקלטות חדר, הגרופ של ערוצי התופים, אפקטים על ערוצי התופים, לופים מוכנים של תופים, Drumagog.
• בסים וגיטרות - ערוצי בס, גיטרה אקוסטית, גיטרה חשמלית.
• שירות - ערוץ השירה הראשי, EQ, De-Esser, קומפרסיה, דיסטורשן, Side Chain Ducking, קורוס ו- Pitch Shifter, ריוורב ודיליי, קולות רקע וא-קפלות.
• כלי נגינה נוספים - Mid-Side Processing, פסנתר אקוסטי, סינתיסייזרים/צלילים מתוכנתים, כלי קשת, כלי נשיפה.
• סיכום המיקס - דחיסת ערוץ המאסטר- Master Bus Compression, סיכום המיקס - סיכום אנלוגי, סיכום דיגיטאלי
• מאסטרינג - מבוא למאסטרינג, ציוד לאולפן מאסטרינג, מאסטרינג מגרופים, המלצות להתנהלות בזמן מאסטרינג, מאסטרינג של מיקס סטריאופוני, אקולייזר פרגרפי/פרמטרי, EQ דינאמי ו- De-Esser, ריוורב, קומפרסור מולטי-באנד, שינוי תמונת הסטריאו של המיקס, פלאגינים 'מחממי צליל' ו- Parallel Compression, לימיטר/מקסימייזר, Dithering וייצוא גירסת המאסטר, סיכום נושא המאסטרינג.
 
 
שיטת הלימוד

הקורס מתנהל באולפן, בקבוצה מצומצמת, של 12 תלמידים לכל היותר. השיעורים מתנהלים באופן הבא: 1. לימוד עיוני; 2. הדגמה של טכניקות מיקס על ידי המדריך; 3. בדיקת עבודות תלמידים.

היקף
 
3 שעות שבועיות לאורך 13 שבועות.
 
תנאי קבלה

הקבלה מותנית במעבר הקורסים יסודות בסאונד ואקוסטיקהעיבוד ועיצוב צליל וקורס קיובייס או במעבר מבחן פטור המשקף את הידע ורמת המיומנות המעשית של תלמיד שעבר קורסים אלה.
 
ביבליוגרפיה

אלון אדירי, המדריך המקיף ללימודי סאונד, חלק ג' - מיקס ומאסטרינג.
 
דרישת הגמר

כל תלמיד בסדנה יגיש, במהלך הסדנה, 2 עבודות על פי דרישת המדריך, האחת של מיקס אקוסטי והשניה של מיקס אלקטרוני, אשר חומרי הגלם שלהם יסופקו על-ידי המדריך. בנוסף, תוגש עבודת מיקס מסכמת בסוף הסדנה על פי דרישות המדריך.

מועדי הפתיחה בשנת הלימודים הקרובה:

1.11.15, 28.2.16, 26.6.16
 
קורסי המשך וקורסים קשורים

לתלמיד המסיים את הקורס בהצלחה ושואף לפתח את יכולותיו המעשיות בתחום הסאונד בסביבת האולפן מומלץ להמשיך לקורס מיקס מתקדם.