הרכב עצמאי
חפש
מלאו פרטים
וניצור איתכם קשר בהקדם
שלח
הצטרפו אלינו
 width=

 
עמוד הבית    הרכב עצמאי

הרכב עצמאי

סוג: סדנת בחירה
מיקום בתכנית הלימודים המלאה סמסטר ב' ומעלה
מדריכ/ה: אמיר בן עמי
קרדיט אקדמי:   4 נ"ז
____________________________________________

Muzik אמנם איננו בית ספר הממוקד בנגינה, אך חלק ניכר מתלמידיו מגיע עם רקע נכבד של נגינה בכלי. לסטודנטים אלה מציע ביה"ס מסגרת שבה יפתחו את כישורי היצירה וההפקה שלהם גם במסגרת הרכב כלי, המפתח רפרטואר של יצירות מקוריות מתוך נגינה משותפת ומתאמן בהפקתן אל מופע בימתי. המסגרת מיועדת לספק לסטודנטים אפשרות להפיק את עצמם אל במה באופן חופשי, בסגנון הנתון לבחירתם ובהרכב שהם יוצרים יחד עם סטודנטים אחרים.
 

היקף
 3 שעות בשבוע לאורך 2 סמסטרים (26 שבועות).

אישור ההרכב
 
ההרכב העצמאי הוא מסגרת המושתתת על יוזמה של הסטודנטים ועל רצונם לשתף פעולה ליצירה משותפת. היא פתוחה ליישום בפני תלמידי שנה ב' ומעלה, בכפוף לאישור המנהלים הפדגוגים של ביה"ס. על מנת לזכות באישור זה, על הסטודנטים (שניים ומעלה) המעוניינים בכך להגיש את הצעתם למנהל הפדגוגי, עד 60 יום לפני תחילת שנת הלימודים. ההצעה תכלול מסמך המפרט את הקונספט של ההרכב ואת משתתפיו + הקלטות של 2 קטעים מקוריים לפחות מתוך חזרה.
עד 14 יום לאחר מכן יציגו מגישי ההצעה את ההרכב המתגבש שלהם בהופעה חיה. עד 30 יום לפני פתיחת שנת הלימודים יקבלו הסטודנטים את החלטת המנהלים הפדגוגים - האם הצעתם אושרה ליישום כהרכב עצמאי במסגרת ביה"ס.
 
תהליך העבודה

להרכב שאושר יוקצה במשך שנת הלימודים אחד מחדרי החזרות של בית הספר למשך 3 שעות שבועיות. כמו כן יזכה ההרכב, מדי מספר שבועות, למפגש בקרה והנחיה עם מנחה ההרכבים של בית הספר. תהליך העבודה יכלול:

* פיתוח רפרטואר מוזיקלי, הכולל 8 קטעים מקוריים לכל הפחות

* פיתוח קונספט הפקתי להרכב

* גיבוש מופע חי.

תהליך העבודה כפוף לפרזנטציות בקרה תקופתיות בפורום מורחב, בהן על חברי ההרכב להציג את התקדמותם.

התהליך מסתיים בהופעה חיה במסגרת ה - Muzik Fest - ערב יצירות הסטודנטים השנתי של ביה"ס.
 

דרישת הגמר

כל הרכב מחוייב להעמיד פרזנטציה בסוף כל סמסטר.

בכל פרזנטציה יוצגו 4 קטעים חדשים לפחות שמבוצעים ע"י חברי ההרכב.