הרכב ה- live של Muzik – חדשות מוזיקה
חפש
מלאו פרטים
וניצור איתכם קשר בהקדם
שלח
הצטרפו אלינו
 width=

 
עמוד הבית    חדשות    הרכב ה- live של Muzik

הרכב ה- live של Muzik

  הרכב ה- live של Muzik בחג המוזיקה הישראלית

חג המוזיקה הישראלית יתקיים השנה ב- 14 בספטמבר, וייערך בו זמנית ב- 4 מוקדים שונים במתחם תיאטרון ירושלים: אולמות רבקה קראון והנרי קראון, התיאטרון הקטן ורחבת התיאטרון.
חג המוזיקה הישראלית הוא ארוע המתקיים זו השנה השמינית ופותח חלון לעשייה המגוונת והמסקרנת של מוזיקה הנוצרת בארץ, כמו גם לנעשה בעולם בתחום המוזיקה בת זמננו. חיבורים למקורות ולקלאסיקה, לצד כתיבה עכשווית והתייחסות למתרחש עכשיו. החג מתקיים ביוזמת ובמימון משרד החינוך, התרבות והספורט ומנהל התרבות - מחלקת המוזיקה.
אביגיל ארנהיים, היועצת האמנותית של חג המוזיקה, יצרה השנה תוכנית מגוונת במיוחד: לצד קונצרטים שאפיינו את חגי המוזיקה הקודמים, יתקיימו אירועים מיוחדים הנוגעים לעשייה המוזיקלית בארץ, ויוקדשו לג'אז ולמוזיקה האלקטרונית, על גווניה השונים וסגנונותיה השונים. זאת במטרה לחשוף את המגוון הרחב של העשייה המוזיקלית בארץ.
אחד מהמופעים המעניינים שיתקיימו השנה במסגרת החג, יועלה ע"י הרכב ה- Live של Muzik – בית ספר למוסיקה, יצירה והפקה. ההרכב התגבש בין כתלי בית הספר במהלך שנת הלימודים החולפת, בהדרכתו של אורי ליכטיק, מרכז תחום התקלוט בביה"ס. מדובר בפרוייקט אלתור, הנשען על היפנוטיקה וקצב, בניגוד לאלתור המסורתי הנשען על מוטיב מלודי ידוע מראש כבסיס. ההרכב מתחיל בנגינה על בסיס משפט קצבי מסויים של כלי הקשה, ובדומה להתפתחות בריטואלים שבטיים מערב אפריקאיים, מצטרפים הכלים הנוספים בהדרגה, והתוצאה המוסיקלית מתגבשת בהתאם לאינטואיציה והדינמיקה החיה בין הנגנים.
בהרכב ה- live של Muzik משתתפים: עומר מנחם – תופים וכלי הקשה; דורית לנדס – בס; תומר רן – סינטים; נועם שגיא – גיטרה; ואורי ליכטיק – תקלוט חי ומכונת תופים.

הופעת ההרכב תתקיים בין השעות 21:30-23:00, ברחבת התיאטרון. כמו לשאר ארועי הפסטיבל, הכניסה חופשית.
אתר חג המוזיקה הישראלית:
http://www.bimot.co.il/music
 
 
הרכב ה- live של Muzik – חדשות מוזיקה