MZK @ LDN – חדשות מוזיקה
חפש
מלאו פרטים
וניצור איתכם קשר בהקדם
שלח
הצטרפו אלינו
 width=

 
עמוד הבית    חדשות    MZK @ LDN

MZK @ LDN

 
לפני כחודש הכריזה לפתע חברת סטיינברג על הגרסה השביעית של תוכנת הפקת המוזיקה קיובייס, המשמשת מזה שנים רבות בתור פלטפורמת היצירה המרכזית ב - Muzik ובישראל בכלל (כמו גם בגרמניה ומדינות אחרות באירופה). אמנם מאז שלמדתי אותה על בוריה ב - Muzik התמקצעתי גם על תוכנות אחרות (אלבטון, פרו טולס ועוד), אך קיובייס תמיד היתה "הבית" ולכן שמחתי לגלות גם ששני האולפנים בהם התחלתי לעבוד לאחרונה באיזור הסוהו מתבססים עליה וגם כי אירוע ההשקה העולמי הראשון שלה יתקיים לא הרחק ממני, באיצטדיון האמירויות בצפון לונדון, ביתה של קבוצת הכדורגל ארסנל!
ההשקה של קיובייס7 היוותה את האירוע המרכזי בתערוכה החדשה יחסית Music Production Show, שהתקיימה בפעם השניה בלבד ועדיין לא מהווה תחרות אמיתי לתערוכות הגדולות בעולם כמו ה-NAMM באנהיים או Musikmesse בפרנקפורט. בעוד שבתערוכות אלו מוצגים כלל החידושים האחרונים בתחומי הההקלטה, ההפקה, המוסיקה ועיבוד הצליל, ב-MPS המיקוד הוא על חברות מקומיות (בריטיות) או חנויות מקומיות, שכמובן מוכרות ציוד מכל העולם.
אז באמת היתה שם אפשרות לקשקש קצת עם נציגים של 'גילדת מפיקי המוזיקה', שהחלו לחלק בשנים האחרונות פרסים למפיקים וטכנאים במעין טקס 'גראמי' פרטי, והתרשמתי מהעיצובים המרהיבים של יצרני מיקרופונים מקומיים (רק חבל שרובם הרחק מהתקציב שלי) וגם היתה אפשרות לשחק עם הסינטיסייזרים של
Arturia ו-Novation, להאזין לרמקולים משובחים ואפילו לקבל הצעות ביטוח לכלי הנגינה שלי (המלצה חמה לכולנו! אין לדעת מתי תגיע הגניבה/קצר בחשמל/רטיבות שתהרוס לנו ציוד יקר).
אבל עדיין, למרות החוויה לראות ולגעת בהרבה ציוד במקום אחד, לא היה מדובר במשהו ששונה בהרבה למעשה ממה שמוצג בין כה וכה בחנויות/אינטרנט. זה מחזיר אותי לכן לאירוע המרכזי - הצגתה של קיובייס 7 לקהל הרחב. במהלך הרצאה של כשעה סקר הנציג הבריטי מטעם סטיינברג, את היכולות החדשות והמרעננות בגרסה החדשה - אפשרויות חיפוש מתקדמות
; חלון מיקס חדש לחלוטין; יכולת זיהוי אקורדים מובנית; פורמט חדש לשיתוף פעולה מוזיקלי דרך האינטרנט ועוד ועוד. לטעמי הסקירה היתה שלומיאלית למדי, כמעט ילדותית ובטח שלא הוסיפה דבר לעומת המידע שכבר נמצא באינטרנט.
מאוכזב משהו מה"הרצאה" הכושלת מיהרתי לעבר הדוכן של סטיינברג ולשמחתי הספקתי לתפוס שם את אחד מאנשי הפיתוח של קיובייס, שהגיע לאירוע במיוחד מגרמניה, ולשבת איתו לשיחה ארוכה על מגוון האפשרויות החדשות וגם על אלא שעדיין חסרות למשתמשים "כבדים". אפילו הצלחנו לאתר ביחד באג או שניים שזקוקים לתיקון לפני שהגרסה הרשמית יוצאת לחנויות. את עדכון התוכנה אמנם לא יכולתי עדיין לקבל שם, אבל חולצה אורגינלית של קיובייס7 לחננות אמיתיים דווקא כן!
כמובן שבשביל שאוכל להמשיך ולהזיל ריר על ציוד סופר-יקר, שאין לי באמת יכולת לרכוש בזמן הקרוב, דאגתי לצלם לנו כמה תמונות:


 

MZK @ LDN – חדשות מוזיקה