יאיר שמרת
חפש
מלאו פרטים
וניצור איתכם קשר בהקדם
שלח
הצטרפו אלינו
 width=

 
עמוד הבית    הבוגרים    יאיר שמרת

יאיר שמרת

  בוגר Muzik בנתיב יוצר – מבצע

מלחין וכותב שירים, מפיק ומנגן על פסנתר וגיטרה.
ניגנתי על פסנתר קלאסי מגיל 4. מוזיקה תפסה מקום מרכזי למדי בחיים שלי, אך מעולם לא הייתה לי כוונה להפוך את התחביב למקצוע וייעוד. לקראת סוף שירותי הצבאי החלטתי ללמוד גיטרה וכעבור חצי שנה כתבתי את שירי הראשון בעברית. מאותו היום נדבקתי בחיידק ולא הפסקתי לכתוב ולהלחין. לאחר ניסיונות ודשדושים ראשונים עם להקה בארץ, התחלתי לכתוב באנגלית שהיא גם שפת האם שלי, החלטתי לפרק את הלהקה ונסעתי ביחד עם חבר לאוסטרליה על מנת להקליט אלבום שירים. הנסיעה הייתה חוויה מכוננת אך אלבום לא יצא ממנה. לאחר שחזרתי לארץ הגעתי לתובנה שאם אני רוצה לעסוק במוזיקה באופן מקצועי, חסרות לי הרבה מיומנויות והרבה תחומי ידע. יצאתי בחיפוש אחר בתי ספר ואחד המקומות שקבעתי בהם ראיון היה Muzik.
מה שתפס אותי מלכתחילה הייתה האווירה המשפחתית במקום והצהרת הכוונות של מנהל ביה"ס, רונן חרותי, שנראתה לי מאוד אותנטית וכנה בנוף המקומי. נכנסתי ללימודי מסלול התואר במטרה ללמוד להפיק את המוזיקה שלי. בפועל, הלימודים ב- Muzik פתחו אותי לכל כך הרבה סגנונות ואפשרויות, שהשפיעו עליי בצורה שלא יכולתי לצפות מראש.
נחשפתי לתלמידים מקשת רחבה מאוד של סגנונות וצורות התבטאות, ולמורים עם חזון וכשרון הוראה נדיר, כזה שלא רק מעביר מידע, אלא מדביק בהתלהבות אמיתית לתחום אותו הוא מלמד. בהחלט לקחתי איתי כמה מורים לחיים. בנוסף לזאת למדתי לשתף פעולה עם מוזיקאים אחרים ולפתוח את המוזיקה שלי לביקורת מקצועית וראיית עולם שונה.
הלימודים עזרו לי לחפש ולזהות את התחומים החזקים שלי, את צורות ההתבטאות הייחודיות שלי שממשיכות להתפתח, ולרכוש ידע נרחב בסגנונות מוזיקליים, שפת המוזיקה, צורות וגישות הפקה ועריכת סאונד.
בהסתכלות לאחור על שלוש השנים המאוד אינטנסיביות, אני מעריך איזו דרך ארוכה עברתי וכמה התפתחתי כמוזיקאי וכבן אדם. הדרך בפירוש לא הייתה קלה, והייתה מלאה באתגרים, עם לוחות זמנים מאוד תובעניים ודרישות מקצועיות מאוד גבוהות, אך הערך המוסף אותו אני לוקח איתי מהמסע הזה בפירוש היה שווה את הכל. מבחינתי, היכולות החשובות ביותר שיש לביה"ס הזה הן לגדול ולהתפתח משנה לשנה ביחד עם התלמידים שלו ולהישאר בקדמת האלטרנטיבה המוזיקלית בארץ ובכלל.

סיימתי את Muzik עם אלבום בכורה מקורי שלי, "Call you liar", שיצא תחת שם הבמה Sea Magnet, עליו עבדתי במסגרת פרויקט הגמר של שנה ג' יחד עם שני חברים ללימודים - לירן קהת (כמפיק) ותומר שמי (כסאונדמן). בשלב הזה אני מתרכז בקידום האלבום באפיקים רבים לקראת מעבר לאנגליה, לטובת קידום המוזיקה שלי שם.
שאיפותיי לעתיד הן להתפתח כאמן עם אמירה וסאונד ייחודיים בסצנת המוזיקה העולמית, ובשלב הזה אני מרגיש שיש לי את הכלים היכולות והביטחון להשיג זאת.

יאיר שמרת
לשירי MP3